Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
12.09.2011 21:31

Українців позбавили соціальних гарантій

Експерт з питань соціальної політики

В перехідних положеннях законопроекту № 9127, як би між іншим, говориться про те, що рівень гарантованих державою соцстандартів і пільг визначатиме не Верховна Рада законами, а Кабмін, що прямо суперечить діючій Конституції.

9 вересня  кнопкодави Януковича з грубим порушенням процедури ухвалили законопроект, яким позбавили пільг та соціальних виплат 16 категорій громадян...

Зголосу, з порушенням регламенту за наполяганням Уряду внесено і прийнято упершому читанні  законопроект №  9127, що слово в слово повторює вже відхилений законопроект №   7562 :«Про гарантію держави відносновиконання рішень суду».

Вперехідних положеннях цього законопроекту, як би між іншим, говориться про те,що рівень гарантованих державою соцстандартів і пільг визначатиме не ВерховнаРада законами, а Кабмін, що прямо суперечить діючій Конституції.

Згідно проекту соціальні виплатиі пільги  чорнобильців, афганців,ветеранів та інвалідів війни, жертв нацистських переслідувань, дітей війни,військовослужбовців, міліціонерів, прокурорів, шахтарів, лікарів, вчителів  таін. будуть регулюватися  незаконами, а Урядом в ручному режимі.

 Отже урядові новації :

-не буде навіть згадки про конкретні суми компенсацій, виплат, розмір знижок наоплату послуг ЖКХ;

-не буде чітких даних про періодичність надання санаторно-курортних путівок, аце означає, що можна не чекати від держави допомоги для поправки здоров'я тим,хто на них раніше міг претендувати щорічно і законно;

-ухвалення цього закону призведе до обмеження або повної відміни соцгарантій іпільг для 16 категорій українських громадян;

         В поясненні до проекту зазначено:

«ПОРЯДОКІ РОЗМІР ВИПЛАТ В КОЖНОМУ РОЦІ ВСТАНОВЛЮЄТЬСЯ КАБМІНОМ З ВРАХУВАННЯМ РЕАЛЬНИХФІНАНСОВИХ МОЖЛИВОСТЕЙ ДЕРЖАВИ». У перекладі людською мовою: пільги ісоцгарантії можуть не надаватися, якщо Кабмін вирішить, що в бюджеті на нихгрошей немає.

 Слідзвернути увагу на те, що  влада  підло заховала такі положення (невигідні длягромадян) в законопроект, який  не маєвідношення до соціальної теми і  йоготаємно рекомендував Ківаловський комітет.

Робиться це з однією лише метою - щобзакон був ухвалений непомітно і тихо, інакше  є загроза, що дії влади  викличуть широке  незадоволення і  протест.  А щоб збити хвилю  майбутнього народного обурення Янукович завчасно кинувза грати лідерів опозиції Юлію Тимошенко і Юрія Луценко.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи