UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
02.02.2020 12:17

За страйк працівники платитимуть роботодавцю

Експерт з питань соціальної політики

Ще один антисоціальний законопроект від Зе-влади

У парламенті наприкінці грудня було зареєстровано законопроект № 2682 "Про страйки та локаути", поданий групою депутатів від правлячої Зе-більшості (Третьякова і ко).
Він має скасувати Закон про колективні трудові спори. Законопроект пропонує прибрати з українського правового поля процедуру колективного трудового спору!

На заміну пропонується введення спеціальної страйкової процедури, що складається з:

а) висування вимог;

б) переговорів;

в) попередження про страйк;

г) страйку;

ґ) припинення страйку.

Висування вимог здійснюється шляхом збору підписів більш як половини працівників підприємства або його підрозділу. Також вимоги може висунути профспілка, що об'єднує більшість працівників підприємства чи його підрозділу.

На весь час з моменту отримання повідомлення і до моменту початку страйку роботодавець може зупинити роботу підприємства ...

До речі, локаут означає, що підприємство тимчасово закривається, а всі страйкуючі робітники звільняються одним розписом пера. Після чого на їх місце наймаються так звані "штрейкбрехери" - це слово так буквально і перекладається, "ті, хто ламає страйк".

Крім того роботодавець наділений правом обмежити здійснення працівниками права на страйк як в цілому, так і окремо блокування працівниками відвантаження продукції.

У разі порушення встановленої формальної процедури роботодавець отримує право на відшкодування працівниками втрат, понесених роботодавцем від страйку.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]