Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
18.05.2017 13:58

Соціальні шатуни Гройсмана

Експерт з питань соціальної політики

Останнім часом Гройсман та інші урядовці у ЗМІ вдаються до цинічних спекуляцій і маніпуляцій щодо соціальної тематики

Які соціальніреформи готує нам Уряд?

Останнім часом Гройсман та інші урядовці у ЗМІ вдаютьсядо спекуляцій і маніпуляцій щодо соціальної тематики, при тому що урядом ухваленірішення, які значно погіршили соціальне становище міліонів  громадян.

Так, вкотре відбулося підвищення вартості комунальнихпослуг та енергоносіїв, з одночасним зменшенням соціальних норм споживання тавпровадженням більш жорстких умов оформлення субсидій.

До кінця цієї сесіїГройсманом анансовано проведення «реформ» пенсійногозабезпечення та охорони здоров’я, внесення змін до трудового законодавства.

1. Пенсійна реформа.

17 травня назасіданні Кабміну Гройсман презентував  основні положення зпаконороектущодо так званої пенсійної реформи, який цинічно названо щодо «підвищення пенсій»(16 травня подано на схвалення МВФ).

Під гасломщодо «осучаснення» пенсій Кабміном відповідно доМеморандуму з МВФ заплановано збільшеннятривалості страхового стажу до 35 років з 2028 року, що фактично призведе допідвищення пенсійного віку до 65 років!

Покоління70-х, 80-х раніше 63 років,  апокоління 90-х раніше 65 напенсію не вийде.  

Для виходуна пенсію в 60 років треба з 2018 року мати мінімальний страховий стаж не менше 25 років.  

Рокистрахового стажу яких не вистачає  Уряд милостиво дозволяє докупати.

Крім тогопланується максимально обмежити право на дострокові і пільгові пенсії (засписками 1 і 2 – робота на шкідливих виробництвах).

Також з 1 січня 2018 року скасовується право на призначення пенсій за вислугуроків для працівників освіти, охорони здоров`я, соціального захисту та інших.

Зпозитивного, Уряд планує скасувати обмеження розміру пенсій (85%) працюючимпенсіонерам.

Мета урядової пенсійної реформи -скоротити дефіцит бюджету Пенcійного Фонду за рахунок зменшення кількостілюдей, що претендують на пенсійні виплати.

Профспілки  вже звернулися з  листом до Президента, Урядуі депутатів з приводу відсутності соціального діалогу щодо пенсійної рефоми.

Тривогупрофспілок викликають урядові плани підвищення низьких пенсій за рахунок погіршення умов призначення новихпенсій і непідвищення пенсій  значній частиніпенсіонерів.

Профспілки непідтримують збільшення тривалості страхового стажу,підвищення пенсійного віку, зменшення коефіцієнта страхового стажу з 1,35 до1,0 (що не відповідає Конвенції МОП № 102, якоюпередбачено, що при стажі роботи 30 років пенсія не може бути меншою 40% від зарплати),  "замороження" показника середньоїзарплати для обчислення пенсій і т.п. ...

Урядова пенсійна реформа, у разі її запровадження значно погіршить умови призначення нових пенсій і знизить їх розміри!

2. Медична реформа.

У Верховнійраді України зареєстровано урядовий законопроект «Про державні фінансовігарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» № 6327 і супутнізаконопроекти 6328 і 6329. В порушення регламенту ВР вони передані на розглядне  профільний комітет з охорони здоровя, а комітет з питань соціальноїполітики.

Цимпроектом, всупереч статті 49 Конституції України, прихованозапроваджується платнамедицина(вводитьсяспівоплата медичних послуг громадянином та державою, причому доля кожного невизначена).

Крім того всупереч декларованій децентралізації встановлюєтьсяжорстка централізація коштів, які передбачатимуться на фінансування  медичної галузі.  Передбачається створення нового ЦОВ –Національної служби  здоровя, що монопольно буде видавати ліцензіїі фінансувати медичні заклади (порядка 70 млрд.грн! ).

Прийняття цього закону унеможливить отриманнямалозабезпеченими громадянами медичних послуг та лікарських засобів, пов’язанихз наданням спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги.

3. Трудовий Кодекс

У червніпоточного року на розгляд Верховної Ради України виноситиметься проектТрудового кодексу № 1658 для ухвалення його у другому читанні.

Проектомпередбачається, в порушенняКонституціїУкраїни, суттєве звуження  правпрацівників та посилення  роботодавців.

 Зокрема,дискримінація жінок (жінок з малими  дітьми – дозволяється ставити на роботу унічну зміну, у віхідні і святкові дні. Одиноких матерів – звільняти назагальних підставах), значно розширено і спрощено підстави для звільненняпрацівників, роль профспілок на підприємстві фактично зводиться до нуля.

До другого читання комітетом з питань соціальної політикине врахована половина пропозицій  і зауваженьМОП.

Всі три «реформи» Уряду погіршуть соціальне становищегромадян і обмежують їх соціальні права, що  напряму суперечать статті 22 КонституціїУкраїни,  яка забороняє при прийняттінових законів або внесенні змін до чинних законів звужувати існуючі права ісвободи.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи