Фундамент сервісної культури
Із чого почати побудову сервісної культури так, щоб не лише якнайповніше задовольнити потреби цільової аудиторії, а й побудувати міцний емоційний зв'язок із нею.
Ми звикли думати, що додана вартість нашого продукту чи послуги формується винятково на етапі виробництва. Та насправді це, по суті, процес накопичення вартості на кожному етапі руху товари чи послуги від виробника до споживача. А сервіс - це один із завершальних та ключових етапів цього процесу, це своєрідна “вишенька на торті”, без якої ваш бізнес ризикує залишитися непомітним для споживача. Тож давайте розбиратися, із чого починати побудову якісного сервісу компанії.
Уявімо, що у вас та вашого конкурента однаковий продукт: ви обидва заявляєте про його високу якість, постійно комунікуєте про власне виробництво, у вас в обох ефективно працює реклама. Ви обоє комунікуєте про відмінний сервіс, однак гарячі ліди на етапі прямої комунікації чомусь стають холодними. Це може бути банальна швидкість відповіді онлайн-менеджерами чи відсутність стоянки біля вашої точки збуту. Тоді саме час задуматися над тим, чи справді наші повідомлення про відмінний сервіс відповідають дійсності. І якщо очікування та реальність споживача надто відрізняються, то у вас проблеми, адже споживач сьогодні цінує насамперед щирість у комунікаціях, він не хоче почуватися обманутим. Отож із чого почати побудову сервісної культури так, щоб не лише якнайповніше задовольнити потреби цільової аудиторії, а й побудувати міцний емоційний зв'язок із нею.
Brand book компанії. Це біблія будь-якої компанії, де заклдена інформація про місію, цінності, переваги, філософію, аудиторію компанії тощо. І часто трапляється, що вся ця інформація залишається винятково у головах топ-менеджменту, ніяк не оформлена в цілісність. Тож вам просто необхідні сформувати цей документ, чітко прописавши усі елементи брендбука. Адже сервісна культура це логічне продовження вашої місії, переваг та ДНК бренду.
Болі цільової аудиторії. Щоб їх зафіксувати, потрібно провести глибинне дослідження, яке включає опитування фокус-груп, аналіз соціальних мереж, пошукових запитів тощо. Тут дуже важливо прописати customer decision journey, щоб розуміти коли, як і де в вашого споживача виникає потреба, біль чи стопер на шлях до покупки. Тут сервіс, як і власне сам продукт, покликаний вирішувати болі вашої цільової аудиторії. До речі, усі ці болі, шлях споживача, аналіз цільової аудиторії також можна запакувати у брендбук. Чим більше він деталізований, тим краще.
Робота із командою. Тут йдеться насамперед про те, щоб донести цінність сервісної культури та спільне сервіс-бачення для всієї команди. Найкраще, звісно, коли вся команда залучена до створення сервісних рішень та ідей, а не тільки окремий департамент. Наприклад, ви можете започаткувати у колективі конкурс на найкращу wow-фішку сервісу, яка точно буде втілена у життя.
Моніторинг конкурентів та гонитва wow-фішок. Очевидно, що ринок не стоїть на місці та й в приницпі окремі сервіс-рішення в Україні є еталоном для глобального ринку, як, наприклад, сервіс Дія. Тож вам потрібно постійно моніторити конкурентів та намагатися підвищити ставки. Утім тут треба не копіювати конкурентів, адже це не створює вам конкурентної переваги та й загалом це шкодить вашій репутації у бізнес-спільноті.
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина вчора о 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська вчора о 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася Наталія Павлючок 01.07.2025 09:50
- Проведення перевірок в частині вчинення мобінгу: внесено зміни до законодавства Анна Даніель 01.07.2025 01:16
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини Юрій Бабенко 30.06.2025 17:15
- Як повернутись до програмування після довгої IT-перерви Сергій Немчинський 30.06.2025 16:39
- Моральна шкода за невиконання рішення суду Артур Кір’яков 30.06.2025 14:21
- Путінський режим знову показує своє справжнє обличчя: цього разу – проти азербайджанців Юрій Гусєв 30.06.2025 10:51
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним 592
- Реформа "турботи" 257
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 246
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 163
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 119
-
Фрукти та овочі покращують якість сну на 16%, кажуть науковці: деталі
Життя 17927
-
Гладка шкіра без зморщок: дев’ять продуктів, які містять велику кількість колагену
Життя 14900
-
Що буде з Україною без зброї США. Три сценарії та нова роль Європи
11452
-
Чому small talk більше не про погоду – і як навчитися бути ввічливим, а не нав’язливим
Життя 9306
-
Росія запустила завод з виробництва патронів для автоматів Калашнікова у Венесуелі
Бізнес 7588