Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
15.03.2016 14:45

Курсова різниця – збитки в розумінні ст.22 ЦК України

ВСС України з розгляду цивільних і кримінальних справ : «Курсова різниця – збитки в розумінні ст.22 ЦК України»

ВСС Україниз розгляду цивільних і кримінальних справ : «Курсова різниця – збитки врозумінні ст.22 ЦК України»

 

«16» грудня 2015р. ВСС України з розглядуцивільних і кримінальних справ, було прийнято ухвалу (справа № 6-24161ск15), зазмістом якої касаційний суд дійшов наступного висновку: «Виходячи із того, що на час виконання рішення і сплати гривневогоеквівалента отриманих відповідачем доларів США курс цієї валюти зріс, то правопозивача на отримання еквівалентної переданим доларам США суми порушене і для його відновлення останній мусить зробитивитрати, які є збитками в розумінні п. 2 ч. 1 ст. 22 ЦК України.

Самецими обставинами обґрунтовувались вимоги Позивача.

Однакапеляційний суд на вказане уваги не звернув, дійшовпередчасного  висновку про те, що курсова різниця, яку проситьстягнути позивач, не може вважатись шкодою».

З цих підстав суд касаційної інстанції виходив,передаючи справу на новий апеляційний розгляд.  

Безумовно із вказаною правовою позицієюнеможливо погодитись, оскільки умовами (підставами) цивільно-правовоївідповідальності є склад цивільного правопорушення, який передбачає такіелементи, як: протиправна поведінка (дія чи бездіяльність) особи, шкідливийрезультат такої поведінки, причинний зв'язок між протиправною поведінкою та збитками,вина.

З огляду на викладене протиправна поведінка Боржникаполягала у невчасному виконанні зобов’язання, проте яким чином невчасневиконання свого обов’язку Боржником вплинуло на знецінення національної валютине зрозуміло і де саме суд касаційної інстанції вбачав причинний зв'язок міжневчасним виконанням зобов’язання та знеціненням національної валюти також незрозуміло та не піддається логіці.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи