Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
25.07.2016 10:41

Українських студентівв залюбки зустрічають у Польщі

Директор Київського молодіжного центру

Котрий рік поспіль Польща займає лідируючу позицію серед європейських країн за кількістю українських студентів. Працьовитість, цілеспрямованість та амбітність нашої молоді по праву оцінило керівництво тамтешніх навчальних закладів, розробивши для випускник

Від садівників до фізіотерапевтів

Впродовж останніх трьох років кількість студентів помітно збільшилася – станом на сьогодні, із загальної кількості іноземних студентів у 46 тисяч осіб понад 30 тисяч становлять діти з України. До переліку найбільш популярних фахів серед українських абітурієнтів при вступі до ВУЗів увійшли спеціальності: Політехнічного напрямку – зокрема, «Машинобудування», «Архітектура» та «Будівництво», факультету «Управління» - на кшталт «Управління бізнесом», «Управління фінансами», «Інноваційні системи в бізнесі», проте найбільший ажіотаж був відмічений на факультетах Медичного напрямку – так, наприклад, за спеціальністю «Медсестра» та «Фізіотерапевт» був шалений конкурс від 18 до 35 чоловік на місце.

Варто відзначити, що не менш актуальними нині є робітничі професії. На разі в навчальних закладах Середньої спеціальної освіти пропонується безліч затребуваних сьогодні спеціальностей за різними напрямками: «Обслуговування та ремонт автомобілів», «Методи перукарських послуг», «Методи екскурсійного обслуговування», «Методи готельного менеджменту», різноманітні спеціальності за фахом «Сільське господарство» – «Технік-садівник», «Технік агробізнесу», «Конярство», «Фермер» та ін. Також актуальним зараз є також напрямок «Сфера послуг». Тут учні вчаться правил безпеки і гігієни праці, бухгалтерського обліку і фінансів в готелях. Впродовж навчання діти проходять насичений курс, що охоплює найсучасніші аспекти професійного напрямку, а найголовніше – те, що всі свої знання вони обов’язково закріплюють на практиці. Обладнання у кожному навчальному закладі відповідає сучасним стандартам і систематично оновлюється – саме тому усі випускники є фахівцями найвищого рівня. По завершенні навчання студенти отримують диплом міжнародного зразка.

Працювати в Польщі залишається близько 30 % українських студентів, ще третина їдуть працювати до Євросоюзу, а решта повертається в Україну, де, зазвичай, займають керуючі посади або відкривають власний бізнес.

Потрапити до лав навчальних закладів Польщі може молодь, віком до 26 років. Одним з ключових критеріїв є знання польської мови, вдало здавши відповідний екзамен. Обираючи польський виш, абітурієнтам не потрібно проходити ЗНО та складати вступні іспити. До того ж, для вступу не потрібно виїздити до Польщі, зазвичай, співбесіди проводяться по скап-зв’язку.

Новітні професії

Загальний перелік спеціальностей місцевих навчальних закладів стрімко оновлюється новими напрямками. Значну роль в цьому зіграло те, що два роки тому польські вузи та потенційні роботодавці почали тісно співпрацювати у спільному тандемі. Перелік бізнес-партнерів об’єднує абсолютно усі сфери діяльності – до речі, серед них є чимало крупних компаній міжнародного рівня, як наприклад, The Boeing Company, Mercedes-Benz, IKEA .

Моніторинг ринку праці відбувається безперервно – кожен з них систематично надає детальну інформацію щодо необхідної кількості фахівців та їхньої спеціалізації, розширення штату співробітників, набору працівників на нові посади і планів на майбутнє. Таким чином, завдяки завжди актуальній загальній базі і визначається рівень затребуваності тих чи інших фахівців в загальноєвропейській економіці на найближчі 3 – 4 роки. Відповідно до складених прогнозів, формується випуск кваліфікованих кадрів з найактуальніших напрямків та фахівців вузького профілю.

Серед найновітніших напрямків: біотехнологія, біофізика, китайська та японська мови, охорона навколишнього середовища, інженер з сонячної енергетики.

Не менше 300 євро – на музеї та подорожі «вихідного дня»

Середня стипендія – від 500 до 600 євро. Щомісяця її отримують усі ті, хто має середню оцінку не нижче «4». Вартість гуртожитку становить близько 250 євро на місяць – діти живуть по 2-3 чоловіка в кімнаті, розміром не менше 25 квадратних метрів, згідно з держстандартами, у кожній з них є холодильник, зручні сучасні меблі, ванна і туалет. На «кишенькові витрати» залишається не менше 300 євро. Серед додаткових «бонусів» – 50 %-ва знижка на проїзд у міському транспорті та квитки на поїзд. Окрім цього, від знижка 10 до 50% надається на відвідування музеїв, кінотеатрів та виставок. Окрім цього, при вступі до будь-якого навчального закладу для першокурсників влаштовують цікавий безкоштовний курс з польської мови для подолання мовного бар’єру.

До того ж, маючи студентську візу в Польщі, відкривається можливість безперешкодного проїзду до будь-якої з 28 країн Євросоюзу. Варто зазначити, що амбітна українська молодь полюбляє активно, цікаво проводити вільний час та дуже полюбляє влаштовувати подорожі «вихідного дня».   

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи