Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
16.04.2020 12:24

Як жити на карантині, щоб не порушувати закон?

Юрист, адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Grishakov Law Company"

3 6-го квітня 2020 року, через поширення епідемії COVID-19 в Україні, режим карантину став жорстокішим. Відтепер, порушникам правил доведеться платити штраф.

Нові зміни до постанови Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» суттєво розширили перелік заборон і обмежили нашу свободу. 

Нові карантинні обмеження 

Щоб правильно поводитись з поліцейськими – потрібно знати нові правила режиму карантину й дотримуватись їх, аби уникнути прикрих обставин чи непорозумінь.

Так, згідно нових постанов до кінця карантину заборонено:

- перебування в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски;

- переміщення групою осіб у кількості більше ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводження осіб, які не досягли 14 років;

- відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та в разі службової необхідності;

- відвідування спортивних та дитячих майданчиків;

- перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу;

- самовільно залишати місця обсервації (ізоляції).

Національну поліцію віднесено до органів, які мають право скласти адміністративний протокол.

Віднині, поліцейські патрулюють заборонені локації і справедливо роблять зауваження. Тому при зустрічі з патрульними не варто конфліктувати й доводити свою правоту, особливо у грубій формі.

Тільки спокійно!

Якщо вас зупинив поліцейський, та стверджує, що ви порушили правила щодо карантину, потрібно зберігати спокій. Для цього, вам потрібно знати свої права та порядок їх виконання:

- з’ясуйте підстави виникнення правопорушення;

- не сплачуйте штраф на місці, працівники поліції не мають права накладати штраф, таке рішення ухвалює виключно суд;

- сфотографуйте або занотуйте прізвище, ім’я та посаду правоохоронців, їх номера нагрудних знаків;

- зафіксуйте усі події, що відбуваються за допомогою телефону. Якщо ж при цьому патрульні будуть посилатися на ст. 307 Цивільного Кодексу України або перешкоджати вам, повідомте, що згідно зі ст. 21 Закону “Про інформацію”, незаконні дії органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також посадових і службових осіб не є інформацією з обмеженим доступом, отже, вести відеозйомку можна;

- не сперечайтеся та не сваріться з правоохоронцями. Ви маєте право заявити, що бажаєте скористатися правовою допомогою адвоката;

- отримайте копію адміністративного протоколу, якщо він був складений. 

Не доводимо до конфлікту

Якщо ж щодо вас складають протокол, не варто кричати, лаятися, провокувати конфліктну ситуацію.

Пам’ятайте, що полійцейські «озброєні» відеокамерами, які фіксують вас та вашу поведінку. Тому, чим менше ви скажете – тим краще. Правоохоронці лише зобов’язані довести те, що саме вами вчинено те чи інше адміністративне правопорушення, а не ви на місці маєте доводити свою невинуватість.

Тому, варто спокійно дочекатися закінчення процедури, пам’ятаючи, що ви не маєте доводити свою невинуватість.

Також, ви маєте право написати у протоколі, що викладені там факти не відповідають дійсності, що ви не скоювали ніякого адміністративного правопорушення, відповідно до статті 63 Конституції України ви не будете наразі надавати будь-які пояснення.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи