Приклад Франції у реалізації державної політики у сфері водневих технологій
Для України є важливим спостереження розвитку та адаптації досвіду європейських країн, що використовують водневі технології, з метою формування власної державної політики у сфері водневої енергетики
У сучасному світі спостерігається швидкий розвиток водневих технологій та, як наслідок, популярність електричного транспорту на водневих паливних елементах (FCEV).
Саме тому для України є важливим спостереження розвитку та адаптації досвіду інших європейських країн, що використовують водневі технології, з метою формування власної державної політики у сфері водневої енергетики.
Вивчення успішних підходів, стратегій та рішень щодо водневих технологій та альтернативної енергетики, апробованих у таких країнах, як Франція, може допомогти Україні розробити ефективні заходи для прискорення переходу на стійкі рішення в енергетиці.
Адаптація передових практик, фінансових стимулів, національних планів дій, стратегій та інноваційних технологій з європейським досвідом для розвитку української енергетичної сфери стане запорукою успіху в побудові «зеленої» та сталої енергетичної інфраструктури.
Врахування світових тенденцій та міжнародного співробітництва забезпечить надійне енергетичне майбутнє України, сприяючи її сталому розвитку, економічному зростанню та підвищенню якості життя громадян.
Одним з позитивних прикладів державної політики у сфері використання водневих технологій є рішення уряду Франції, відповідно до якого Міністерством промисловості вже запущено національний план прискорення модернізації електричних і водневих систем.
Початок цієї кампанії у Франції стартував 4 квітня 2020 року та передбачає надання дозволу на електрифікацію автомобіля для зменшення викидів парникових газів і забруднюючих речовин. Ця практика, яка називається модернізацією, полягає у видаленні двигуна внутрішнього згоряння та бака з автомобіля та заміні їх на електродвигун і акумулятор.
Модернізація відбувається в рамках державної політики Франції, яка має амбіцію бути лідером у виробництві водню. Уряд розглядає можливість масового впровадження водню в усіх секторах по всій країні.
Останніми роками Франція демонструє вдалий досвід у реалізації політики модернізації транспорту та переходу на водневі та електричні технології. Враховуючи цей досвід, можна запропонувати наступні рекомендації для України щодо розвитку водневої енергетики.
Забезпечення фінансової підтримки. Аналогічно французькій моделі, Україна повинна забезпечити фінансову підтримку на придбання водневих автомобілів та їх модернізацію. Це може бути реалізовано шляхом впровадження фінансових стимулів, наприклад, встановлення дотацій, податкових знижок та додаткових премій для приватних осіб та комерційних підприємств, що використовують такі транспортні засоби.
Стимулювання виробництва та інвестицій. Для стимулювання виробництва водневих автомобілів та компонентів, або модернізацію транспортних засобів на прикладі Франції, уряд може провести конкурси проєктів, які пропонують фінансування компаніям, що планують інвестувати у відповідні проєкти. Це може сприяти розвитку пропозицій модернізації та створенню робочих місць.
Розвиток інфраструктури. Україна повинна інвестувати в розвиток інфраструктури для водневих станцій заправки та супутніх сервісних послуг, що допоможе створити сприятливе середовище для переходу на водень, як вид палива. Це може охоплювати співпрацю із залученими інвесторами, місцевими органами та іншими стейкхолдерами для розбудови регіональних мереж водневих станцій.
Навчання та освіта. Для забезпечення сталого розвитку водневої енергетики уряд має активно сприяти навчанню та освіті в цій галузі. Потрібно створити спеціалізовані навчальні програми, курси та стажування для студентів та фахівців, спрямовані на підвищення рівня компетентності в області водневих технологій.
Розробка національного плану дій. Український уряд повинен розробити національний план дій, який визначатиме довго-, середньо- та короткострокові стратегічні цілі та пріоритети в області водневої енергетики. План повинен забезпечити потреби різних секторів економіки та передбачати скоординовані дії для досягнення цих цілей.
Міжнародне співробітництво. Для успішного розвитку водневої енергетики в Україні важливо активізувати міжнародне співробітництво, обмін досвідом та технологіями з країнами, які вже досягли успіхів у цій галузі. Україна може приєднатися до міжнародних ініціатив та співпрацювати з фінансовими установами для залучення інвестицій.
Замість висновку. Розвиток водневої енергетики в Україні має важливе значення для забезпечення сталого енергетичного майбутнього. Враховуючи досвід Франції, уряду слід розробити цілеспрямовані заходи, які сприятимуть переходу від викопної до водневої енергетики. Це має охоплювати надання фінансової підтримки, стимулювання виробництва та інвестицій, розвиток інфраструктури, підготовку кадрів, розробку національного плану дій та активізацію міжнародного співробітництва.
Впровадження таких заходів сприятиме підвищенню конкурентоспроможності української економіки, розвитку вітчизняного виробництва та зменшенню залежності від імпорту енергетичних ресурсів. Воднева енергетика може зайняти місце однієї з ключових складових енергетичної безпеки та сталого розвитку України в майбутньому.
- Енергетична автономія бізнесу: як встановити й підключити власну електростанцію у 2025 Ростислав Никітенко 13:51
- Розмежування судових економічних експертиз: спеціальності 11.1, 11.2, 11.3 Юрій Григоренко 12:00
- Коли держава робить вигляд, що не чує, ми вчимося кричати Дана Ярова 11:35
- Банкрутство компанії: покрокова процедура Альона Пагер вчора о 23:16
- Невидима межа між формальністю і правом: коли уважність важить більше, ніж доступ до суду Світлана Приймак вчора о 20:11
- Дискреція не без меж: перші рішення на користь кандидатів до апеляцій Тетяна Огнев'юк вчора о 18:13
- Право на освіту і обов’язок захищати державу: як знайти баланс? Анна Даніель 21.06.2025 10:22
- Велике крадiвництво № 4 Володимир Стус 20.06.2025 19:53
- Наша війна надовго.... Володимир Горковенко 20.06.2025 14:03
- Мезонінне інвестування в девелопмент: як не стати власником недобудови Роман Бєлік 19.06.2025 21:04
- Реформа ДПП як шанс залучити приватний капітал до відбудови Галина Янченко 19.06.2025 16:22
- Піксель на мільйони: історія про схеми, які не зникають Дана Ярова 19.06.2025 15:17
- Юридичні аспекти ЕДО: що варто врахувати бізнесу перед запуском Олександр Вернигора 18.06.2025 19:37
- Цифрова зрілість компанії: як зрозуміти, де ви зараз і що робити далі Станіслав Нянько 18.06.2025 16:02
- Міністерство мовчить. А небо – кричить Дана Ярова 18.06.2025 15:09
- Дискреція не без меж: перші рішення на користь кандидатів до апеляцій 1261
- Множинне громадянство: що змінює новий закон і які ризики він несе Україні 251
- Мезонінне інвестування в девелопмент: як не стати власником недобудови 138
- Проблема компенсації за землі, зайняті під оборонні споруди під час війни 100
- Цифрова зрілість компанії: як зрозуміти, де ви зараз і що робити далі 85
-
США вдарили по Ірану. Що це означає для України
Думка 49717
-
Біля Сицилії підняли супер'яхту, яка затонула з британським мільярдером рік тому – фото
Бізнес 18085
-
Україна влітку почне експорт військових технологій і відкриє виробництва в Європі
Бізнес 7389
-
Краса – це не про вік: як змінюються тренди в догляді за шкірою у 2025 році
Життя 6861
-
Зеленський: верстати для оборонки РФ можна відключити дистанційно, потрібні санкції
Бізнес 4648