Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
26.05.2016 10:16

У 2018 році уряд Гройсмана планує увійти у 20-ку провідних країн світу

Маркетолог

Увійти до перших 50-ти країн світу за сприятливістю умов для підприємницької діяльності у 2017 році, та до провідної 20-ки країн світу у 2018 році - текст з плану проекту пріоритетних кроків уряду. Не зовсім зрозуміло, яким чином буде досягнута ця мета, ос

Відкритий лист українському уряду

Доброго дня, Ministry of Economic Development and Trade (Ukraine)

продивився проект, який був опублікований на сайті Мінекономіки щодо плану роботи уряду.

Особливо цікавить пункт "II. 5. Створення сприятливого бізнес-клімату і розвиток малого та середнього підприємництва (МСП)"

Не зовсім зрозуміло, яким чином буде досягнута ця мета, особливо щодо другої частини:
Увійти до перших 50-ти країн світу за сприятливістю умов для підприємницької діяльності у 2017 році, та до провідної 20-ки країн світу у 2018 році;

Також у тексті документу йдется багато про скорочення чисельності персоналу міністерств та служб, не зовсім зрозуміло, які критерії будуть використовуватися при скороченнях та яким чином будуть використані кошти, які йшли на заробітну плату звільненому персоналу. Чи це просто спосіб зменшити навантаження на бюджет чи реальний перерозподіл зарплатного бюджету, якщо так, то у якому % співвідношенні?

Також не зрозуміло, за рахунок яких саме галузей буде досягнуто рост промисловості та яка буде роль уряду у цьому рості, якщо він відбудеться.

Крім того, навіть для 210 сторінок відчувається, що проект плану не є дорожньою картою реформ, а лише переліком назв документів, які ще мають створити міністерства і які вони створювали за весь період свого існування. На жаль, такий підход ніколи не був результативним.

Приведені аналізи проблем не відображають більшу частину проблематики, з якою реально стикається український бізнес та населення нашої країни. Таким чином, поставлені задачі просто не здатні їх вирішити.

Я вітаю намір українського уряду перейти до цифрової економіки, але з тексту документу не випливає механізм цього переходу та які саме ключові показники мають свідчити про те, що переход відбувся.

Те ж саме я хочу сказати щодо наукової програми Hi-Tech Nation. Чи був закладений бюджет для цієї програми у бюджеті України 2016 року? Що є змістом цієї програми? Чи запланована реальна співпраця українських науковців з реальним сектором економіки? Якщо так, то чи є проекти законів, які можуть зробити це реальним, адже сьогоднішня система усіляко протидіє такій практиці.

З повагою,
Андрій Федотов

Про основні показники плану уряду тут.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи