Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
08.08.2013 10:43

Вузи не мають права вимагати сплати благодійних внесків

Порада абітурієнтам та студентам

На сьогоднішній день у вищих навчальних закладах України практикується таке явище як обов’язковий збір коштів під виглядом благодійних внесків з числа абітурієнтів і студентів, які рекомендовані до зарахування в магістратуру або при поселенні в гуртожитки. 

Мені дуже складно уявити про «масовий психоз» абітурієнтів та студентів вищих навчальних закладів, які одночасно, і, найголовніше, в період зарахування або поселення, роблять благодійні внески однакового розміру. Це просто фантастика, враховуючи реальний матеріальний стан наших студентів.

Слід зазначити, що Закон України «Про засади запобігання та протидії корупції» забороняє одержання дарунків (пожертв) від підпорядкованих осіб. Але ж залежність студента від вищого навчального закладу є не меншою, а навіть більшою ніж залежність підлеглого від керівника. Саме тому на сьогоднішній час є вкрай актуальними встановлення  обмежень щодо отримання вищими навчальними закладами благодійних внесків, пожертв, подарунків чи матеріальної допомоги від осіб, які навчаються у них.

Необхідно на законодавчому рівні заборонити вузам приймати благодійні внески від студентів. Таке рішення виглядає найбільш правильним, враховуючи звернення студентів та абітурієнтів щодо примушування їх робити благодійні внески з одного боку, та запевнення керівників вищих навчальних закладів про те, що студенти добровільно приймають рішення про сплату благодійного внеску до вузу - з іншого боку. Не можна перекладати фінансові проблеми вузів на плечі студентів.

Абітурієнти та студенти можуть дзвонити по телефону (067) 656 99 41 та повідомляти про факти вимагання сплати благодійних внесків. Також можна направляти відповідну інформацію на електронну адресу: [email protected] 

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи