Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
17.05.2017 17:00
Окремі нюанси оскарження ухвал адміністративного суду
в даній статті з’ясовується наявність в особи, яка подала позовну заяву до адміністративного суду, права на оскарження ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі.
Особа, яка подаєпозовну заяву до адміністративного суду, має різні права. Чи дозволено такомусуб’єкту адміністративно-правових відносин оскаржити ухвалу про відмову увідкритті провадження в адміністративній справі?
Правове регулювання вищенаведеного питаннявідбувається за допомогою відповідних нормативно-правових актів. Зокремаюридична регламентація оскарження окремих процесуальних документів, однією зяких є ухвала про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі, здійснюється:Головним законом Українського народу (Конституція України від 28.06.1996 року№ 254к/96-ВР (надалі по тексту – Конституція України)), а також іншимизаконами (Кодексом адміністративного судочинства України від 06.07.2005 року №2747-IV (надалі по тексту - КАСУ), Законом України «Про судоустрій і статуссуддів» від 02.06.2016 року № 1402-VIII (надалі по тексту - Закон України «Просудоустрій і статус суддів»)).
Постсоціалістична Україна, еволюціонуючи всоціальну та правову країну, водночас зобов’язана турбуватися про свій чеснийта трудолюбивий народ, який в свою чергу визнаний повноправним членомміжнародної спільноти. Зокрема у відповідності до норми, охопленої ч. 1 ст. 3Конституції України, головним обов’язком, яке чинне законодавство покладає назгадану державу, є утвердження та забезпечення прав і свобод людини.
Вказана турбота здійснюється уповноваженимина те органами та особами різними за своєю суттю способами, що в передбачені відповіднимизаконами. Зокрема ч. 1 ст. 55 Конституції Українизакріплено юридичну норму про те, що права і свободи людини та громадяниназахищаються судом.
Подібна за своєю суттю норма отримала своєзакріплення в інших законах. Зокрема згідно з ч. 1 ст. 7 Закону України «Просудоустрій і статус суддів» кожному гарантується захист його прав, свобод таінтересів у розумні строки незалежним, безстороннім та справедливим судом,утвореним законом.
Чіткий інедвозначний зміст згаданих норм в частині всебічного з’ясування наявності в особи,якою подано до адміністративного суду позовну заяву, права на оскарженняпостановленої суддею ухвали про відмову у відкритті провадження вадміністративній справі. Що це означає?
Переліку безпосередніх суб’єктівадміністративно-процесуальних відносин притаманні відповідні ознаки. Зокремавін, будучи вельми різноманітним, водночас включає в себе різноманітних осіб, якимиподаються позовні заяви до судів, що в свою чергу розглядають і вирішуютьадміністративні справи.
Згаданим суб’єктам чинним законодавствомгарантовано різні можливості, яким в свою чергу властивий майновий абоособистий немайновий характер. Зокрема у відповідності до правової норми, яказакріплена ч. 5 ст. 108 КАСУ, постановлена ухвала про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі може бути оскаржена особою, якою булоподано зазначену заяву.
Вищезгаданій правовій норміпритаманне своє обгрунтовуюче пояснення. Зазначена думка пояснюється тим, що постановленаадміністративним судом постановлена суддею ухвала про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі обумовлює неминучу появу певних юридичних наслідків. Зокрема таке рішення створюєдоволі значні перепони для судового провадження в адміністративній справі. Отже,особі, якою було пред’явлено в адміністративний суд позовну заяву, дозволено оскаржитив порядку, що передбачений чинним законодавством, постановлену ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Нові мита Трампа: що чекає на Україну та Ізраїль у новій торговій реальності Олег Вишняков вчора о 18:27
- Корупція у Президента чи безвідповідальність вартістю 2 млрд грн? Артур Парушевскі вчора о 14:23
- Регулювання RWA-токенів у 2025 році: як успішно запустити проєкт Іван Невзоров вчора о 13:50
- Непотрібний президент Валерій Карпунцов вчора о 13:38
- Стягнення додаткових витрат на навчання дитини за кордоном: на що необхідно звернути увагу Арсен Маринушкін вчора о 13:21
- Оформлення права власності на частку у спільному майні колишнього подружжя Альона Прасол вчора о 10:29
- В Україні з’явився "привид" стагфляції, що пішло не так? Любов Шпак вчора о 10:27
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський 02.04.2025 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін 02.04.2025 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель 02.04.2025 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко 02.04.2025 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль 01.04.2025 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський 01.04.2025 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко 31.03.2025 17:54
Топ за тиждень
Популярне
-
Сотні контрактів. Про що говорить масова закупівля Європою сучасних танків та БМП
18860
-
Ексголова Харківської ОДА Кучер очолив наглядову раду держкомпанії "Ліси України"
Бізнес 17518
-
Податкова почала отримувати дані про людей, які систематично продають товари через інтернет
Фінанси 16152
-
"Найкрутіший код": До 50-річчя Microsoft Білл Гейтс відкрив доступ до його першої ОС
Бізнес 15582
-
Шмигаль: Дефіцит фінансування відбудови України у 2025 році – майже $10 млрд
Фінанси 12464
Контакти
E-mail: [email protected]