Шануємося козаки, бо ми цього варті!
Нарешті за ініціативою козацьких осередків при активній участі громадської організації УВО «СПАС – 23» був заснований на добровольчих засадах Міжнародний Козацький полк «СПАС»
На мою думку почалися зрушення всередині нації, яка одужує від тривалої (понад 370 років) хвороби меншовартості. Почала діяти як справжня духовна та політична сформована спільнота. Нарешті за ініціативою козацьких осередків при активній участі громадської організації УВО «СПАС – 23» був заснований на добровольчих засадах Міжнародний Козацький полк «СПАС»(який знаходиться на розгляді державного затвердження в Міністерстві оборони). На зустрічі, яка відбулася 21 березня в конференц-залі МВПУ м. Києва, зібралися представники козацьких організацій з усіх регіонів України. На цьому первинному козацькому колі були присутні спільноти, які є зацікавлені в створенні спеціалізованих козацьких підрозділів. Ця подія відбувалася за активною участю спостерігачів з Міністерства оборони (першого заступника міністра Мехед Петра Миколайовича) та Верховної Ради (народного депутата Гарбуза Юрія Григоровича), козаків-воїнів прибувших з АТО та козаків, які займаються національно-патріотичною підготовкою молоді.
Українська громада розуміє, що головним завданням є перемога України над агресором, який посягнув на територіальну цілісність та соборність нашої держави. Тому саме для цього на зустрічі було запропоновано об'єднати козаків, добровольців, волонтерів та їх бажання допомогти рідній землі. Україна, її законодавча гілка та громадянське суспільство працюють над тим, щоб надати можливість всім бажаючим, в тому числі і не громадянам, захистити країну. Організаторам бачиться, що полк виступатиме платформою, яка дасть змогу долучитися до бойових дій іноземцям та громадянам інших держав. Що, безпосередньо під час зібрання було підтверджено представником Верховної Ради. В історії таке відбувалося ще за часів Богдана Хмельницького, армія якого налічувала близько мільйона воїнів різних національностей. Опираючись на історичний досвід української козацької держави та втілюючи національну ідею, яка базується на звичаєвому праві в новому проекті Міжнародного Козацького полку «СПАС» пропонується внести зміни до законодавчих актів, що дасть можливість залучити іноземців та в разі бажання запропонувати їм за спрощеною процедурою громадянство України. До козацькому полку, який формується на національній основі, хотілося б залучити якомога більше досвіду козацьких звитяг, звичаїв та традицій.
На засіданні був зачитаний лист президента України 2005-2010 років Ющенка В.А. за яким і до сьогодні збережена посада Гетьмана українського козацтва. В листі до Міністерства оборони та козацьких організацій йшлося про нагальну потребу нації у цей важкий час для країни утверджувати патріотичні засади на козацькому гарті, яким одвічно славилися українці. На разі необхідно відроджувати козацтво, як військово-патріотичну силу України як гаранта захисту державності та територіальної цілісності.
До обговорення долучилися зам. Міністра оборони України Мехед Петро Миколайович, який підтимав ідею створення, але зосередив увагу на законності і правопорядку під час формування полку й звернув увагу на те, що підрозділ має бути створений на добровольчих засадах. Народний депутат Юрій Гарбуз наголосив на своєчасності формування міжнародного козацького полку «СПАС» та взяв на себе громадянський та депутатський обов'язок по підготовці законодавчої бази та подання проекту закону до Верховної Ради України. Заступник командира добровольчого батальйону «Донбас» та активний учасник АТО, козак Олександр Шипілов виступив з пропозицією запровадити новий статус серед членів Ради Козацької старішини — Берегиня полку. Зібрання активно підтримало цю ідею і одноголосно затвердило на цю посаду кандидатуру Зої Ружин. Жваві виступи в підтримку створення полку представників Козацького руху України підтвердили для нації своєчасність цього рішення.
Обрана Рада Старшин, зібравшись того ж дня на засідання, затвердила структуру міжнародного козацького полку «СПАС», враховуючи бажання безпосередньо козаків , українців, що живуть у всьому світі, чеченскої діаспори, грузинської, татарської, мати свій національний батальон в складі Міжнародного полку «СПАС». Тому, структура полку налічує 5 батальйонів, 3 служби та штаб. Одноголосно Рада визначилася й з істинно-казоцькою назвою «СПАС». Щодо батальйонів зі складу полку, то козаки обговорюють питання назви імені Гетьмана Івана Мазепи, чеченський батальйон остаточно визначився з назвою імені Іси Мунаєва, батальйон Української діаспори пов'язує себе з іменем Грегорі Пославського, грузинський та татарський батальйони назву ще обговорюють. Рада Старшин наказала Голові Ради Козацької Старшини народному депутату Гарбузу Ю.Г., очолити делегацію в складі членів ради Волкова В.В. та Пекарського О.В., яка буде займатися в Міністерстві оборони України питаннями щодо створення міжнародного козацького полку «СПАС», отримання й облаштування військової частини, встановлення штатних розкладів та інших дій згідно законодавства. Шануємося козаки, бо ми цього варті.
- Благодійна діяльність в Україні під час дії воєнного стану Оксана Соколовська 16:10
- Юридична практика у спорах з банками: реальний приклад Павло Васильєв 12:18
- Нові правила експортного контролю: виклики та можливості для українського бізнесу Ростислав Никітенко 12:12
- Від entry-level до CEO: розбираємо головні бар'єри для жінок у корпоративному світі Юлія Маліч 12:10
- Про Молдову, вибори і російський слід Галина Янченко 09:58
- Судовий збір при заявлені цивільного позову у кримінальному провадженні Євген Морозов вчора о 20:02
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки Володимир Бабенко вчора о 17:11
- Розпочато роботу над вебплатформою судових рішень War Crime Леонід Сапельніков вчора о 14:41
- Маємо забезпечити армію якісним майном Дана Ярова вчора о 14:21
- Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати Оксана Соколовська вчора о 13:27
- Судова практика: відміна виконавчого напису приватного нотаріуса Павло Васильєв вчора о 12:31
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 12:10
- Санкції та їх оскарження в ЄС: що варто знати українському бізнесу та адвокатам Ростислав Никітенко вчора о 12:08
- Відвід судді: закон, практика та поради Владислав Штика 03.11.2024 23:06
- Темна сторона онлайн-шопінгу: Temu потрапив під приціл ЄС Дмитро Зенкін 03.11.2024 21:00
-
Освітні втрати набирають обертів: чому школярі масово виїжджають і не планують повертатися
Думка 20830
-
Найбільший завод з виробництва свинцю в Україні визнали банкрутом
Бізнес 10741
-
Укрнафта пробурила найглибшу свердловину за останні вісім років. Дає нафту та газ
Бізнес 10248
-
Хазяїн Грузії, Потопельники зі США, Українські скамери оббирають росіян. Найкращі історії світу
4613
-
Україна відбудувала останній з трьох мостів через Десну, які були зруйновані у 2022: фото
Бізнес 4267