Парадокс блокади Криму
Росія анексувала українську територію. Цьому намагаються протидіяти громадські активісти, але їх карає українська влада, яка б мала підтримувати своїх громадян у протистоянні агресору. Мовчазна згода Києва на блокаду переросла у силовий тиск на її учасник
Перипетії довкола громадської блокади окупованогопівострова змушують сумніватися у здатності України вести гібридну війну зРосією. Остання, як відомо, поєднує військові засоби боротьби з економічними,соціальними та історико-культурними інструментами тиску. Тому в цій ситуаціїдобре продумана щільна блокада Криму була б чудовим контрударом українськоїсторони.
Натомість виходить парадокс. Росія анексувала українськутериторію. Цьому намагаються протидіяти громадські активісти, але їх караєукраїнська влада, яка б мала підтримувати своїх громадян у протистоянні агресору. Мовчазна згода Києва на блокадупереросла у силовий тиск на її учасників як тільки ті вдалися до більш рішучихдій.
Зрозуміло, що підрив ЛЕП не тільки позбавляє Кримелектроенергії, але й породжує низку серйозних проблем для материкової України:під загрозою опинилося електропостачання Херсонської та Миколаївської областей,збій перешкоджає роботі всієї вітчизняної системи електропередачі. Але ніхто бне підривав ЛЕП, якби уряд прийняв рішення організовано припинити постачанняелектроенергії до окупованого півострова. Не було б ніяких збитків і ризиківдля населення опинитися без світла. Лише небажання центральної влади вдаватисядо дієвих кроків енергетичної ізоляції Криму спровокувало збиткові наслідки.
Тому керівництву держави наразі слід остаточновизначитися зі своєю позицією щодо блокади: або відверте засудження і покаранняактивістів за диверсії, або підтримка і реалізація організованої програмиблокадної політики, яка завдаватиме шкоди окупантам, а не українськимгромадянам і економіці. Сьогодні стала очевидною розбіжність між прагненнями ідіями громадянського суспільства і державної влади у цьому питанні, а в умовахгібридної війни це неприпустимо.
- Інструменти підтримки команди: корпоративна культура під час кризи Тетяна Кравченюк 11:27
- Бути чоловіком в Україні: фінансові виклики та можливості їх подолання Інна Бєлянська 11:21
- Міф про багатозадачність: чому "режим Цезаря" шкодить продуктивності Олександр Скнар вчора о 23:37
- Встановлення факту самостійного виховання дитини: судова практика Леся Дубчак вчора о 20:13
- Чотириденний робочий тиждень: глобальні експерименти й українські реалії Мар'яна Луцишин вчора о 16:22
- Віддати останню шану Героям Євген Магда вчора о 13:11
- UAE Corporate Tax для вільних зон: коли 0% – не завжди 0% Дарина Халатьян вчора о 11:59
- Як давати гроші близьким і не зруйнувати стосунки: правила підприємця Олександр Висоцький 01.10.2025 10:29
- Переміщення військовослужбовців за ініціативою: порядок та особливості проєкту Юлія Кабриль 30.09.2025 15:07
- Особистий бренд і медійність: як фахівцю просувати себе без втрати професійності Олена Рубанець 30.09.2025 15:05
- Як українському бізнесу вийти на міжнародний ринок через Ірландію Василь Селіфонов 30.09.2025 14:53
- Кадрові виклики для бізнесу Дніпропетровщини: результати дослідження Алла Чуприна 30.09.2025 13:11
- Грузинський сценарій в Молдові не пройшов Максим Гардус 29.09.2025 22:06
- Фейкова новина про обов’язкову заміну прав: що треба знати українцям у Польщі Михайло Стрельніков 29.09.2025 12:53
- Як розпізнати корупцію: ключові ознаки та приклади з життя Анна Макаренко 29.09.2025 12:26
- Особистий бренд і медійність: як фахівцю просувати себе без втрати професійності 119
- Фейкова новина про обов’язкову заміну прав: що треба знати українцям у Польщі 113
- Як розпізнати корупцію: ключові ознаки та приклади з життя 62
- Як українському бізнесу вийти на міжнародний ринок через Ірландію 60
- Бути чоловіком в Україні: фінансові виклики та можливості їх подолання 51
-
Угорщина підписала "найдовший у своїй історії контракт щодо LNG" з постачанням із 2028 року
Бізнес 25512
-
Лідери ЄС загалом погодилися надати Україні "репараційну позику", але ще сперечаються
Фінанси 22906
-
У Раді зареєстрували законопроєкт про перейменування копійки в шаг
Фінанси 11801
-
В порту Херсон катастрофічна ситуація. Концесіонер вимагає перегляду угоди
Бізнес 9896
-
У США зупинили будівництво "найвищого" дерев’яного хмарочоса у світі: яка причина
Життя 7527