ВІДбудувати чи ПОбудувати нові міста?
Щоб нові міста, райони та вулиці були комфортні та сучасні.
Прийшов час українським девелоперам ринку нерухомості подорослішати і зробити крок уперед у своєму розвитку. І це їм буде зробити дуже не просто.
Адже, по-перше найбільші українські компанії опанували лише масштаби квартальної забудови, яка толерантно кажучи, не відповідає стандартам комфортного та безпечного житла. Так, є фасадно симпатичні житлові комплекси, є навіть фасадно симпатичні з торгово-розважальним центром, однак якщо підняти питання громадського простору, то тут всі ЖК випадають в осадок і тихенько мовчать. Поклавши руку на серце, усі без винятку забудовники у всіх масштабних (підкреслюю слово «масштабних») проектах керувалися лише фінансовою вигодою через створення максимальної кількості квадратних метрів для продажу. Заглядати один одному у вікно та відсутність достатньої кількості місць для паркування – це наше українське сприйняття новобудов на рівні «ну, нормально, краще ж ніж у старих панельних домах, от і добре, от і радіємо».
А по-друге, у новітній історії Украйни ще не було досвіду побудови міст. Спробуйте згадати місто яке було побудоване в Україні за останні десятиліття? Що ви змогли пригадати: Славутич, Таврійськ, Припять, Теплодар, Южне, Чорнобиль чи Южноукраїнськ? Але то все ще будівельна індустрія ті інтелект есересер.
Давайте спробуємо згадати світовий досвід з будівництва нових міст: Доха, Катар; Дубай, Об'єднані Арабські Емірати; Астана, Казахстан; Наві Мумбаї, Індія; Путраджайє, Малайзія; Саньдоупін, Китай; Ікалуїт, Канада; Інчхон, Південна Корея.
Який вам з них подобається найбільше? Як на мій скромний смак пересічного українця, то будь-який із переліку краще ніж умовний новий забудований квартал а-ля «Нові Пет…ці».
А будувати доведеться чи не пів України, від маленьких містечок до міст з сотнями тисячами мешканців.
І щоб нові міста були схожі на комфортні та сучасні, вже сьогодні потрібно думати про законодавство у частині стандартів будівництва. Один з шляхів – адаптувати містобудівні норми до світових стандартів. Другий, теж гарний шлях – взяти за основу стандарти ЄС, адже саме туди країна рухається.
І ще одне. Історичні пам’ятки архітектури. Занадто часто на території сучасної України проходять війни. І з кожною із них, ми втрачаємо частинку своєї древньої історії та культуры. Хочу закликати всіх, хто буде дотичний до великої відбудови – максимально зберегти вцілілі історичні будівлі. Не можуть серед «Андріївських узвозів» з’являтися напівчорні короби фасади. Не там їхнє місце. Кожний будинок, який є цінністю нації має бути збережений та навкруги нього має бути охоронна зона.
Вже сьогодні всім учасникам ринку нерухомості зрозуміло, що попереду неосяжні масштаби будівництв. А від того, без світового досвіду нам не обійтися.
І якщо сьогодні у девелоперів є можливості і вільний час, то вкрай необхідно розширити свої горизонти сприйняття створення комплексних архітектурних ансамблів у масштабах міста чи міст у масштабах проектів. Адже завтра на те не буде часу.
Вірю, що країна стоїть на порозі великих будівельних перетворень від радянської епохи квадратних метрів до сучасного, комфортного, безпечного стилю життя у якому всі ми станемо щасливими.
- Час затягувати паски Андрій Павловський 17:27
- Строк нарахування 3% річних від суми позики Євген Морозов 13:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 26027
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 21334
-
Мінекономіки пояснило, як отримати 1000 грн єПідтримки, і порадило задонатити їх на ЗСУ
Фінанси 14400
-
Курс євро впав на 47 копійок: Який курс долара НБУ зафіксував на понеділок
Фінанси 9678
-
В Україні збанкротував ще один страховик
Бізнес 8976