Колівінг – все ще екзотичний вид житла
Інновації ринку нерухомості стукають у двері українських реалій.
Офіційно прийнято вважати, що батьківщина колівінга - це США. Головна мета колівінга - створення зручності проживання для певних груп людей, об'єднаних спільними інтересами або професійною діяльністю. Дане спільне проживання є справою добровільною і залежить від вибору кожної людини. Спільне проживання генетично знайоме і населенню України. Щось схоже на колівінг - це пережиток радянських часів, який увійшов в нашу історію в понятті комунальна квартира. Проживання у комунальних квартирах, на відміну від сучасного колівінга, не було справою добровільною, а вимушеним кроком. Так само й досі актуальними залишаються гуртожитки. Життя в гуртожитках - це особливий світ, який, так само, як і колівінг об'єднує групи людей зі схожими параметрами, будь то студенти, спортсмени або працівники якогось підприємства. Також інтернати – це теж особливий підвид колівінгу.
У сучасному світі, в умовах пандемії, багато хто переглянув необхідність роботи в офісах. Віддалена робота для багатьох компаній стала нормою та економічно ефективним кроком. З цієї точки зору колівінг - це зручний формат життя, в якому є можливість контактувати з колегами, партнерами та підрядниками поза офісами і традиційним місць ділової активності.
Щодо географії перспектив розвитку проектів колівінгу в Україні - це, звичайно ж, найбільші міста. Однак, необхідно брати до уваги, що поодинокі проекти колівінга можуть бути перспективними і в екологічно чистих місцях, таких як в Карпатах, біля моря або десь на значній відстані від міст в оточенні первозданної природи.
Первинний ринок нерухомості України зараз освоює новий для себе формат апартаментів, який в одній зі своїх форм має на увазі проживання в умовах наближених до класичного багатоповерхового житла, але з розширеними функціями сервісу. Коворкінг став невід'ємною частиною нашого життя. А формат житла «смарт» квартир хоч і не став популярним в Україні, але все ще живий і розвивається. З огляду на те, що всі перераховані формати маю ті чи інші характеристики колівінга, можна прогнозувати, що колівінг в найближчій перспективі знайде свого споживача і в Україні. Горизонт створення проектів сучасного спільного проживання - 3-5 років. Частка ринку буде вкрай мала, швидше за все, менше 1% від загальної кількості щорічно побудованого житлового фонду країни.
Стиль життя в форматі колівінга може бути перспективний для молодих людей, у яких є спільні професійні інтереси. До таких можна віднести працівників IT, архітекторів, художників, дизайнерів, біржових брокерів, працівників індустрії краси. Так само, об'єднуючим фактором можуть бути позаробочі інтереси груп людей. Це можуть бути: любов до далеких країн, релігії, вегетаріанство, причетність до поп культур, причетність до певних видів спорту і тп. Відносно даних центрів тяжіння необхідно відзначити, що архітектура, дизайн, зони загального користування повинні відображати тематику такого тяжіння.
Беручи до уваги той факт, що вже сьогодні в декількох містах України існують офісні центри, які повністю орендують компанії IT, можна прогнозувати, що поруч з ними цілком гармонійно можуть виглядати і проекти колівінга. Однак, кожен з перспективних проектів, необхідно піддавати досконалому маркетинговому аналізу з побудовою фінансової моделі проекту. Застосовуючи сучасні фінансові інструменти фінансування проектів, додаючи до них інструменти лізингу, можна створити привабливий проект як інвестиційно для девелопера, так і затребуваний для споживача.
- «Браслети» правосуддя: коли електронний контроль стає зайвим Владислав Штика 01:30
- Впровадження ERP для ІТ-бізнесу Віталій Курдюмов вчора о 21:22
- 7 ключових аспектів роботи керівника з молодим спеціалістом покоління дистанційної освіти Оксана Захарченко вчора о 16:22
- Скасування бронювання працівника. Які дії роботодавця? Віталій Соловей вчора о 01:34
- Як обрати внутрішнього керівника ERP-проєкту? Віталій Курдюмов 24.01.2025 21:22
- Додаткові витрати за сімейним законодавством: як не програти сімейний спір Леся Дубчак 24.01.2025 20:03
- Професія адвоката: як зберегти ментальне здоров’я у світі юридичних викликів Світлана Приймак 24.01.2025 16:26
- Ресурси перемоги: як працюють сучасні благодійні фонди Нісар Ахмад 24.01.2025 15:58
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак 23.01.2025 20:42
- Последние изменения в правилах оформления отсрочки от мобилизации Віра Тарасенко 23.01.2025 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін 23.01.2025 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков 23.01.2025 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда 23.01.2025 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин 23.01.2025 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов 23.01.2025 12:21
-
Українська блогерка Анна Жук загинула в ДТП
Життя 2842
-
"Відкрийте газовий маршрут". Орбан виставив Україні умови для продовження санкцій
Бізнес 2821
-
У трьох країнах Європи створять центри повернення для українських біженців
Бізнес 2421
-
Чому дієти приречені на провал та як проблеми зі здоров'ям впливають на вагу
Життя 1837
-
США дозволили Індії розвантажити підсанкційні танкери до 27 лютого
Бізнес 1645