Трилапий пес Олега Чорногуза
Дві бувальщини в одному життєйському перевеслі.
Усе розпочалося несподівано, аж начебто знічев’я. 13 січня минулого року ми з нашими молодими відпускниками, котрі ненадовго заглянули в Україну з-за кордону поїхали погуляти, подихати морозяним повітрям у Пущу Водицю. На котрійсь із стежок під віковими соснами нас враз обігнав вухатий поросюк без хвоста. «Ви погляньте, який кабаньчатий підсвиночок», - знітився я.
У цей час із-за наших спин почувся владний чоловічий голос:
-І ніякий це не кабанчик. А вишколений, порідний французький бульдог… чистої крові…
Довелося вибачатися.
А через дві доби вранці, зять Тарас, що кудись було зник замало не на світанку, приніс у ліжко своїй дружині маленького песика. Дивні в нього були, як у дорослого зайця крислаті вуха, трішки буцімто кривоногий, мав якийсь дивний статурний покрой зовні, з квадратненькою чорною мордочкою південноафриканця і білою-білою маніжкою на грудях, як у самого Наполеона Бонапарта. Сам по собі, немовби, солом’яний бичок з золотистими боками…
-Окрас у нього, щоб ви знали, - казала Танюша, - має назву пальовий.
-Пальовий, - оцінив я слово на звук. - Для мене, якщо чесно, це явно щось химерне і мало зрозуміле, - кажу. - Можливо, все-таки солом’яний, золотистий?
-Що ви сперечаєтесь, - заявила моя дружина Ольга Іванівна, - він же канарковий…
Нехай буде канарковий…
І тут стало зрозуміло, що песика сприйняли добродушно і сердечно всі наші домашні. Так рік тому у нашому помешканні поселилися теплість, добрість, любов і приязнь, милість і вподоба. А головним членом сім’ї став, зрозуміло ж таки, він – Арчі. Так нарекли хлопчика, що вміщався у мене на долоні.
За рік відбулося багатоманітних усяких та різних подій. Про все не розповіси. Що важливо і незаперечно: наш білогрудий красень завжди виглядав достойно і гідно. У будь-якій ситуації. Бо йому, їй-право, ніде немає рівних. Навіть по довговухому гонору, чванливості, собачій його зарозумілості. Я, лишень, буває з’явлюся з ним на вулиці, одразу звідусіль тільки й чую поблажливе і солодкувате: «Ой, який же ж гарненький хлопчик…» «А яка у нього ніжна маніжка…» «Який мускулистий…» Коли загальна атмосфера настрою любові і поваги до Арчі досягає градусу кипіння, я у гурті людей ледь помітно мигаю моєму чотирилапому другові і голосно, аби чули довкруги всі, кажу: «Мьсє Макрон! Підемо звідси…» І ми вже гордо чалапаємо в іншому напрямку. Ви б бачили, як витягуються морди, пардон, - лиця, у всіх, хто мимоволі чує моє звертання до пса…
Це наша разом із Арчі акція публічного протесту французькому лідеру, котрий, як ганчірка постійно стелиться перед злочинцем Путлєром…
Усе було б добре і навіть чудово, якби одно разу я не зателефонував відомому українському письменнику Олегу Федоровичу Чорногузу. Говорили про се, про те. Десь тоді я, мабуть, не втримався і став розхвалювати свого домашнього вухатого француза. Слухав те мій колега, слухав, а потім і каже:
-Ти знаєш, Олександре, я теж узяв собі пса. Без нього просто не можна обійтися в моїх селянських умовах, у батьківські хаті, де тепер мешкаю (йдеться про село Янів Калинівського району Вінницької області). Але я не мав змоги купити родовитого сина знатної крові, якого тобі, як ти кажеш, подарували. Поїхав під Вінницю у собачий притулок і вибрав найбільш нещасну тварину. Перед тим у місті трамвай одрізав ногу одному песику. Ось я зглянувся над його бідою і привіз додому. Назавжди… Зі мною...
Я заледве впродовж місяця не міг заснути після цієї розмови. Тільки заплющу очі, а трилапий пес Олега Чорногуза стрибає на мене. І згадав цю істоію, як бачити, у роковини поселення у нашому домі нового члена нашої сім’ї. Звісно, що ніхто не винен, що вся ця історія, розказана мною, склалася саме так. Бо в житті не все передбачиш, прорахуєш. І складається воно попри все ще й із доль. Як у даному випадку - і людських, і собачих також…
Чи правильно я все кажу, мсьє Арчі-Макрон?
***
На фото наш французький бульдог у двох вікових вимірах: 15 січня 2019-го і 15 січня 2020 року.
- Енергоефективність для багатоповерхівок: інвестиції в енергію, які окупляться Христина Ліштван 16:42
- Експорт української продукції в Азербайджан зріс на 15,1% за 10 місяців 2024 року Юрій Гусєв 14:30
- Підстави для виселення при зверненні стягнення на предмет іпотеки Євген Морозов 14:16
- Історичний кіт у мішку: чому піврічні торги деревиною обурили деревообробників Юрій Дюг 07:32
- Доплата за фактичні квадратні метри об`єкту інвестування Євген Морозов вчора о 14:52
- "Компостер подій" Кремля: будьте пильними Євген Магда вчора о 11:28
- З 1 грудня зміняться правила бронювання: з'явилася Постанова Кабміну Віталій Соловей 23.11.2024 20:23
- Бюджет-2025 прийнятий, але це не точно Любов Шпак 23.11.2024 18:55
- Час затягувати паски Андрій Павловський 23.11.2024 17:27
- Строк нарахування 3% річних від суми позики Євген Морозов 23.11.2024 13:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов 22.11.2024 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак 22.11.2024 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко 22.11.2024 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
-
Чоловіки, які прийшли на підприємство і були заброньовані після 18 травня, втратять бронь
уточнено виправлено Бізнес 8857
-
24 листопада в Україні відключатимуть світло – деталі
Бізнес 8505
-
В Україні фальсифіковані до 25% молочних продуктів: голова Спілки молочних підприємств
Бізнес 7158
-
Найвища гора Західної Європи та найефектніша гора Франції: неперевершений Монблан — фото
Життя 3764
-
Падіння каміння на Закарпатті: рух для поїздів розблокували
Бізнес 3337