Фінмоніторинг для грального бізнесу
Мінфін підготував умови для грального бізнесу, які зарегулють гемблінг до кліничної смерті
Гральний бізнес в Україні схожий на маленького Давіда, якому щодня доводиться битись із численними «голіафами». При чому плем’я філістимлян представлено чотирма великими царствами: «Царстов невіруючих політологів», «Царство свідків бабусь, що програють пенсії», «Царство тіньовиків», і «Царство бюрократів». Останнє «царство» найбільш потужне, адже може щодня впливати на розвиток азартних ігор в України.
Я жодним чином не звинувачую українських держслужбовців, у навмисному спротиві реформам, але їх консерватизм та нерозуміння нюансів, іноді може вбити будь-яку здорову ініціативу ще в момент її народження.
На жаль, саме такі думки приходять на думку, коли читаєш Положення про фінансовий моніторинг операторів азартних ігор та лотерей. Таке враження, що гральному бізнесу намагаються зав’язати руки. Адже просто не зрозуміло, яким чином оператори грального бізнесу зможуть втілити всі «ідеї Міністерства фінансів України.
Якщо чесно, беручи участь в роботі Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики та його робочих груп присвячених проекту Закону щодо оподаткування доходів від діяльності з організації та проведення азартних ігор та лотерей (р.№2713-д) я намагався не звертати уваги на заяви Мінфіну про те що арабські шейхи будуть везти в Україну валюту, щоб фінансувати міжнародний тероризм. «Ну мало лі», - подумав я. Однак, виходячи із Умов фінмоніторингу для грального бізнесу, виявляться можна.
Виявляється можна для розважального закладу прописати майже ідентичні умови фінмоніторингу, як і для банків. Кожному гравцю по банківському рахунку, індивідуальний контроль ризикованості ставок, визначення взаємовідносин між гральним закладом і гравцем визначаються, як ділові. Коротше кажучи до оператора грального бізнесу застосовуються критерії, майже як до банка, а до гравця, як до банківського клієнта.
Ототожнення закладу відпочинку до фінансової установи – це просто злочин, злочин проти здорового глузду, злочин проти легалізації грального бізнесу, й злочин проти України, адже якщо, не дай Бог ці Умови фінмоніторингу почнуть діяти, то гральний бізнес вмре на наступний день. Ті оператори, що відкрились – оперативно закриються, а ті хто не відкрились потішяться, що їм стало розуму не витрачати час та гроші на легалізацію. Іноземні інвестори, покрутять пальцем біля скроні, адже тільки українці примудряються працювати проти своєї держави, й точно забудуть про інвестування не те що в український гемблінг, а хоча б в Україну. Адже інвестувати в країну, яка воює, ще можна, а в країну, яка самостійно вбиває свою інвестиційну привабливість – ні. Погана карма.
Я тішусь, що у Мінфін прийшла команда, яка може доволі оперативно готувати важливі для держави документи. Адже колись навіть із цим були проблеми. Нагадаю, що у період, здається 2016-2018рр. Мінфін не зумів підготувати Положення про переліцензування лотерей, яке б вибило з українського ринку російські лотереї. Але тепер хотілося б, щоб до оперативності додалось розуміння об’єкту регулювання, та вміння почути тих, кого вирішили зарегулювати до клінічної смерті.
- Припинення дії свідоцтва на ТМ у звязку з її невикористанням Ганна Палагицька 13:11
- Нові мита Трампа: що чекає на Україну та Ізраїль у новій торговій реальності Олег Вишняков вчора о 18:27
- Корупція у Президента чи безвідповідальність вартістю 2 млрд грн? Артур Парушевскі вчора о 14:23
- Регулювання RWA-токенів у 2025 році: як успішно запустити проєкт Іван Невзоров вчора о 13:50
- Непотрібний президент Валерій Карпунцов вчора о 13:38
- Стягнення додаткових витрат на навчання дитини за кордоном: на що необхідно звернути увагу Арсен Маринушкін вчора о 13:21
- Оформлення права власності на частку у спільному майні колишнього подружжя Альона Прасол вчора о 10:29
- В Україні з’явився "привид" стагфляції, що пішло не так? Любов Шпак вчора о 10:27
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський 02.04.2025 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін 02.04.2025 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель 02.04.2025 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко 02.04.2025 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль 01.04.2025 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський 01.04.2025 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
-
Ексголова Харківської ОДА Кучер очолив наглядову раду держкомпанії "Ліси України"
Бізнес 17529
-
"Найкрутіший код": До 50-річчя Microsoft Білл Гейтс відкрив доступ до його першої ОС
Бізнес 16744
-
Шмигаль: Дефіцит фінансування відбудови України у 2025 році – майже $10 млрд
Фінанси 12586
-
Сигнали дефіциту: як тіло "підказує", що йому бракує вітамінів і мікроелементів
Життя 11790
-
Чи є в Трампа інструменти, щоб примусити Путіна до справжнього миру – Foreign Policy
9144