Диктатура демократичних цінностей
Грантожери встановлюють ту ж саму цензуру, просто виглядає вона яскраво, по європейські, але чи буде смачніша цукерка з гівна, якщо обгортка американська?
Після повалення режиму Януковича післямайданна Україна оголосила про свій євро інтеграційний курс. Агресія Російської Федерації, тільки укріпила в українцях думку: «Геть від Москви». Адже для більшості українців Росія це не тільки ворог, який щодня вбиває наших найкращих синів, а й система анти цінностей. Відсутність плюралізму думок та свободи, обмеженість доступу до влади, диктат.
Тобто взявши курс на Брюссель, Україна помчала на зустріч світлого майбутнього. У всякому випадку тоді ми так вважали.
Основним локомотивом по насадженню ідей плюралізму, поваги до думки опонента та толерантності стали грантожери. За долари та євро вони стали розбудовувати те що називали «Україною майбутнього». Апофеозом цієї толерантної істерії став спітч керівника фракції «БПП» Юрія Луценка про те що «краще в Києві будуть парад геїв, а не російських танків». І хай ця теза була доволі сильно маніпулятивною, але в плані плюралізму думок має повне право на існування. В решті-решт ми бажали плюралізму ми його отримали.
Та на справді, зараз відбувається процес деградації інститутів «свободи слова» та «плюралізму думок». Відбувається це з одного боку тому що окремі політики спекулюючи на правих ідеях направляють всю енергію правої молоді на боротьбу за «традиційні цінності» чи «велику націю», з іншого самі грантожери займають не конструктивну позицію, тим що абсолютно не готові вислуховувати думки, які їм не подобаються. Не розумієш основ фемінізму – сексист. Не бажаєш, щоб жінок допускали до понаднормових робіт в забої та не квотували за гендерним принципом – совок. Хоча, на скільки я пам’ятаю олдскульні суфражистки за саму ідею квотування за гендерною ознакою потягали би будь кого мордою по лондонській бруківці.
І виходить парадоксальна ситуація. Ми чотири роки крокуємо у Європу, насаджуємо «правильні» європейські цінності, не сприятливий і родючий український грунт, але забуваємо про головну цінність за яку стояв Майдан «свободу слова та рівність права на висвітлення думки». Тобто я, або будь хто, у публічній площині, має право висловлювати будь яку думку, якщо не порушує Закон.
Мене прикро вразив, той факт, що на минулому тижні Український кризовий медіа центр скасував брифінг Асоціації комбатантів України, який був присвячений проблематиці корупційних ризиків при створенні Міністерства ветеранів України. Причиною таких дій стала присутність на брифінгу осіб, які не подобаються чи то менеджерам УКМЦ, чи то грантодавцям, чи то Банковій. Конкретно не сподобалась присутність на брифінгу керівника організації «Білий молот» друга Горана.
Україною шириться цензура на висловлювання власної позиції та нетерпимість до альтернативної точки зору. Але я ще розумію, коли олігархічні телеканали цензорують кого показувати кого ні. Адже вони за великим рахунком навіть не декларують прихильність до європейських цінностей, але коли це робить грантожерська організація це дивно і не послідовно. Тобто організація, яка всіляко намагається позиціонувати себе, як вільний майданчик для презентації якомога більшої кількості думок, намагається впливати на вибір запрошених осіб, а відповідно і на озвучені думки.
Не може бути в країни, яка рухається у бік Європи цензури, так само, як і не може бути в організації, яка позиціонує себе прихильною до європейських цінностей монополії на правду. Тут вже або хреста треба знімати, або штани надягати. Визначайтесь Ви за плюралізм, чи за власну правду і за обмеження право на отримання громадянами інформації.
У світі кажуть про проблему фейкових новин, але проблема набагато глибша – 90% інформації, яку ми отримаємо, проплачена і вже кимось відфільтрована. І безпідставна заборона виступу на будь-якій події це позбавлення людини права на висловлювання.
От і виходить, що за рівнем критичного ставлення до себе та толерантного до опонента Україна з її мільйонами грантових коштів не сильно віддалилась від часів Януковича. Грантожери встановлюють ту ж саму цензуру, просто виглядає вона яскраво, по європейські, але чи буде смачніша цукерка з гівна, якщо обгортка американська?
- Податкові умов для енергоринку в Україні, Польщі, Угорщині, Німеччині та Нідерландах Ростислав Никітенко 14:21
- Містобудівна документація: генеральний план населеного пункту Євген Морозов вчора о 20:35
- Legal instruments to combat stalking, based on international experience Руслана Абрамович вчора о 17:39
- Спрощення процедур чи посилення контролю? Нове Положення НБУ під час воєнного стану Світлана Приймак вчора о 16:35
- Ключові тренди сталого інвестування та ESG для добувної галузі у 2025 році Ксенія Оринчак вчора о 14:54
- Як забезпечити стабільність та вигоду на енергоринку України у 2025 році? Ростислав Никітенко вчора о 13:31
- Право на здоров’я та трансплантацію: фундаментальне благо і виклик сучасного суспільства Дмитро Зенкін вчора о 13:17
- Як змусити інтер’єр працювати на ваш бренд? Алеся Карнаухова вчора о 11:48
- Успіх компанії залежить від ефективності кожного працівника Катерина Мілютенко 23.12.2024 23:55
- Поділу доходів отриманих другим із подружжя від зайняття підприємницькою діяльністю Євген Морозов 23.12.2024 20:34
- Скасування повідомлення про підготовчі роботи: юридичні аспекти Павло Васильєв 23.12.2024 17:22
- Судова практика: сервітут без переговорів – шлях до відмови в позові Світлана Приймак 23.12.2024 16:11
- Доцільність залучення експерта у виконавчому провадженні Дмитро Зенкін 23.12.2024 13:14
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? Сергій Лабазюк 23.12.2024 11:43
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов 22.12.2024 20:34
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1432
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 740
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 380
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 249
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? 139
-
П'ятірка найкасовіших різдвяних фільмів в історії: класика святкового кіно
Життя 9960
-
В окупованих Росією містах з'явилися компанії з великими оборотами: хто ними володіє
Бізнес 8159
-
Кабмін продовжив на місяць усі бронювання через кібератаку на реєстри
Бізнес 5561
-
Індекс "різдвяного кошика": вартість святкового столу зросла на 23% за рік
Бізнес 4799
-
У чому зараз найбільше лицемірство європейських партнерів? Відповідь шукайте в Берліні
Думка 3044