Майно есть? А если найду? Гоп-стоп парламентського рівня
Базовим правом будь-якого цивілізованого суспільства є право приватної власності. Українська, бажаючи стати частиною такої спільноти, у статті 41 Конституції закріпила непорушність права приватної власності. Але зараз колишні ліберали і нинішні коаліціянти
«Радянськийперіод» життя нашої країни зараз модно не любити. І демократії тоді не було, іукраїнців ображали, і жилось тоді добре тільки партноменклатурі, а всі іншістраждали під гнітом загарбника. Найцікавіше, що більше всіх ненавидятьрадянський період мешканці центральних районів міст, де саме їхні батьки тадіди отримували помешкання за правильне штудіювання праць Леніна.
Однакпопри цей модний тренд, хотів би заступитись за радянське кіно. Особливо забезсмертне створіння Марка Захарова «Убить дракона». Мабуть, через певний брак освіченостія не знаю кращого фільму, який би показував всі проблеми буття людини та їївнутрішній потяг до тиранії.
Головнийгерой цього фільму Ланцелот казав: «Я почав заздрити рабам, вони все знаютьнаперед, вони мають тверді переконання, мабуть, тому що в них немає вибору»…
Подивившисьсьогодні порядок денний пленарного засідання Верховної Ради України, звернувувагу на законопроект Тетяни Чорновол «Про особливий режим спеціальноїконфіскації майна» (р.№3025 від 03.09.2015р.) і почав заздрити Ланцелоту, оскількивін не жив в Україні і був позбавлений такого щастя, як споглядання повногонищення основ закону і законності тими, хто колись із трибун перед натовпом закликавцих законів дотримуватись.
Зрозумійте менеправильно, я не проти того, щоб злочинці сиділи у в’язницях, а їх майно, якщовоно здобуте злочинним шляхом, було використане на благо держави, але я проти свавілля.
В Конституції України чітко прописано, що конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду увипадках, обсязі та порядку, встановлених законом.
У той же час пані Тетяна пропонує «віджимати» майно на підставі ухвалисуду. Незакінчене досудове розслідування також не є підставою длянезастосування особливого режиму спеціальної конфіскації.
Як це будевиглядати на практиці. Завтра Гвінея Бісау або Сомалі (нагадую, що це найменшкорумповані країни світу), вводить санкції проти брата колишнього головиКрижопільської РДА, який мав нещастя очолювати цю потужну структуру у період2010-2014 років. Головне, щоб вартість майна цього нещасного, а також членівйого родини та близьких осіб вартувала більше, ніж пару тисяч доларів, що для посадовцівтих країни доволі немалі гроші. Після введення санкцій, починається досудоверозслідування в Україні і слідчий вносить подання на арешт майна підозрюваного,яке суд звичайно задовольняє, адже ми боремось із корупцією.
ЗгодомГенеральна прокуратура України вносить клопотання про застосування режимуспеціальної конфіскації майна і суд без результатів досудового розслідування,без будь-яких доказів вини виносить ухвалу про застосування конфіскаціїВСУПЕРЕЧ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ. Ухвала суду є виконавчим документом, їїоскарження НЕ ПРИЗУПИНЯЄ дію ухвали.
Оскаржуватиможна протягом півроку з дня винесення. І навіть, якщо нещасному пощаститьоскаржити цю ухвалу, майно вже буде продано. Держава звичайно бере на себезобов’язання компенсувати вартість, але при нинішніх умовах реалізації конфіскованогомайна та інфляції, колишній власник отримає в ідеалі не більше 50% йоговартості.
Як на мене,ідеальний механізм «віджимання» майна у колишніх представників різних гілоквлади. Єдине, за що я переживаю – це те, що вже ця влада так ожиріє від тих матеріальнихблаг, які будуть литися на них із нової чаші, що цей жир врешті-решт їхзадушить. А там знову, листопад, мітинги, захоплення телеграфу…
- Строк нарахування 3 % річних від суми позики Євген Морозов 09:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 23180
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 21293
-
Мінекономіки пояснило, як отримати 1000 грн єПідтримки, і порадило задонатити їх на ЗСУ
Фінанси 9748
-
Курс євро впав на 47 копійок: Який курс долара НБУ зафіксував на понеділок
Фінанси 8862
-
Як тренування в спортзалі можуть нашкодити: помилки початківців
Життя 7730