Знущання над пенсіонерами та Конституцією
Якщо політика «реформ» залишатиметься і далі такою «болючою» (за влучним висловом Януковича), як зараз – скоро доведеться піднімати пенсійний вік до 70-80 років.
6-го вересня «кнопкодави» Януковича планують остаточно прийняти закон «Про пенсійний геноцид громадян України»...6-го вересня «кнопкодави»парламентської більшості плануютьостаточно продавити закон «Про заходи щодо законодавчого забезпеченняреформування пенсійної системи».
Коли Янукович напочатку 2010 року обіцяв підвищити мінімальну пенсію до 1200 гривень, ніхто нездогадувався про ціну солодких обіцянок. Як виявилося, за ними криєтьсяпідвищення пенсійного віку на 5 років, збільшення на 10 років трудового стажу для виходу на пенсію, скороченняпенсій працюючих пенсіонерів та шалені темпи інфляції.
Кажуть, що безурізання соціального забезпечення пенсіонерів Україна б не отримала кредитів.Але Україна і так не отримує кредитів. Всі отримані кредити потихенькувиділяються олігархам з партії регіонів і розтягуються в офшори. Народу від цього ні холодно, ніжарко.
Олігархам потрібні не тільки кредити МВФ. Вони хочуть залізти в кожну кишеню, приватизувати пенсійну систему – запровадитиприватні пенсійні фонди, куди перекачуватимуться кошти платників обов’язковихплатежів та зборів, певний відсоток заробітної плати кожного трудящого. Можнасобі уявити, скільки зловживань виникне на цьому грунті й скільки цих приватнихфондів щезне без вісти, щойно їх діяльністю зацікавляться правоохоронніоргани...
За іронією долі,«пенсійну реформу» було протягнуто через парламент мало не у 15-ту річницю прийняттяКонституції України. Ця «реформа» є не тільки знущанням над людьми похилоговіку, яких держава мучитиме до смерті трудовою повинністю, але й знущанням надКонституцією.
Відповідно до статті84 Конституції України, голосування на засіданнях Верховної Ради Україниздійснюєтьсянародним депутатом України особисто.
Конституційний Суд України у рішенні від 7 липня 1998 року (справа № 1-19/98)постановив, що порушення встановленої Конституцією України процедури ухвалення законів та іншихправових актів Верховною Радою Україниє підставою для визнання їх неконституційними.
За даними заступникаГолови ВРУ Миколи Томенка, з 248 депутатів, що «проголосували» за пенсійну реформу, не більш ніж 143 могли бутиприсутні в залі.
Інші письмово незареєструвалися. Очевидно, за них «проголосували» картки.
«Оркестр кнопкодавівімені Чечетова» цілком заслуговує занесення в Книгу Рекордів Гінесса замайстерне інсценування бурхливої праці провладної більшості при залі засідань,як правило, порожній майже на дві третини. І кожен учасник цього «оркестру» з щиримапломбом «народного артиста» готовий доводити суспільству, що прийняті в такийантиконституційний спосіб закони є нібито легітимними.
Відповідно до статті 22 Конституції України, приприйнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускаєтьсязвуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Звуження змісту праві свобод, згідно Рішенню Конституційного Суду України від 11 жовтня 2005 року №8-рп/2005, означає зменшення ознак, змістовних характеристик можливостейлюдини, які відображаються відповідними правами та свободами, тобто якісниххарактеристик права. Звуження обсягу прав і свобод – це зменшення коласуб'єктів, розміру території, часу, розміру або кількості благ чи будь-якихінших кількісно вимірюваних показників використання прав і свобод, тобто їхкількісної характеристики.
Очевидно, що«пенсійна реформа» Януковича сутєвозвузила сукупність прав людей на гідну старість. Кількість років трудовогостажу, пенсійний вік, сам обсяг пенсій, право пенсіонера на підробіток, і т.п..
Регламент ВерховноїРади взагалі не дозволяє реєструвати такий законопроект, що порушує приписиКонституції. Однак регламент був хитро обійдений: антиконституційні нормивнесли як поправки.
У якості солодкоїпігулки нам кажуть про те, що VIP-чиновники не отримуватимуть величезних пенсій.Однак це не стосується тих пенсій, які вже нараховані. Більше того, ніщо не заважатиме VIP-ам отримувати необмежені пенсії зприватних пенсійних фондів або у якості довічного грошового утримання, щопризначатиметься закритими постановами уряду.
Владі слід визнати,що у словосполученні «пенсійна реформа» словом «реформа» прикрито нездатність командиЯнуковича-Азарова-Тігіпка вирішити проблему дефіциту Пенсійного фонду України. Вирішити цю проблему влада не здатна тому, що вона займається перерозподіломіснуючих благ замість створення нових.
Заганяючипідприємців у тінь вакханалією свавілля податківців та правоохоронців, дивнобуло б сподіватися на ріст надходжень до Пенсійного фонду.
Якщо політика«реформ» залишатиметься і далі такою «болючою» (за влучним висловом Януковича),як зараз – скоро доведеться піднімати пенсійний вік до 70-80 років. Щоб ніхтоне смів претендувати на пенсійні гроші, давно поділені та «прихватизовані».
- Час розблокувати будівництво нових об'єктів та залучення інвестицій в громадах Лариса Білозір вчора о 20:41
- Заповіт у Дубаї: нові можливості для українців у DIFC Courts Олена Широкова вчора о 15:45
- Конфлікти у бізнесі: як перетворити загрозу на джерело зростання Олександр Скнар вчора о 14:36
- У кожному дроні – сертифікат світової байдужості Дана Ярова вчора о 12:05
- Бізнес з країнами Близького Сходу: що потрібно знати про гроші, темп і традиції Любомир Паладійчук 09.07.2025 21:38
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар 09.07.2025 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак 08.07.2025 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова 08.07.2025 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова 08.07.2025 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска 08.07.2025 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар 08.07.2025 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш 08.07.2025 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко 08.07.2025 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора 08.07.2025 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- Готують підвищення тарифів для населення 731
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 146
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? 100
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини 90
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні 67
-
Україна з нуля збудувала винятковий ВПК, але він працює лише на 60% – фон дер Ляєн
Бізнес 11347
-
"Цифри шокують". Гетманцев оприлюднив дані про найбільші в Україні пенсії
Фінанси 6293
-
Uklon готовий виконати закон про стягнення податку з доходів водіїв
Бізнес 6292
-
"Сонне розлучення" – вихід для пар, щоб покращити якість нічного відпочинку та сексуального життя
Життя 5268
-
Мовний апгрейд: як правильно сказати українською "пир горой", "в рассрочку" і ще вісім фраз
Життя 4527