Чи буде Україна економічно успішною?
Чому сучасна Україна втрачає можливості ? Що треба для успіху?
Успіх будь-якої країни залежить не від її розташування, території чи ресурсів, насамперед він залежить від того, як облаштоване у ній життя.
Від того, чи можуть громадяни впливати на ухвалення рішень – і політичних, і економічних, і не лише на національному рівні, а й на рівні міста чи селища, навіть на рівні господарства.
Якщо все в державі підпорядковано олігархам- тобто пов’язаним з владою монополістам, то і працює вона на їхнє збагачення і зміцнення їхньої влади.
- Така олігархічна влада насправді зацікавлена в тому щоб люди були бідні, слабкі, погано освічені, розділені між собою питаннями мови, віри чи історії.
- Але в такій країні дуже важко втілювати новітні технології, люди не мають можливостей для власної реалізації і зрештою - мотивації для розвитку. Саме такою, на жаль, є сучасна Україна.
Тому, позиції України в ключових рейтингах глобальної конкурентоспроможності дуже низькі ( 81 місце з 137, нижче Ботсвани і Таджикистану).
І це не просто рейтинги – це означає, що Україна програє в світовому змаганні, а відтак втрачає можливості, час і ресурси, надолужити які нашим дітям буде набагато важче, якщо взагалі можливо. Країна на узбіччі нецікава і як партнер, і як місце для інвестицій та нових проектів.
Щоб стати успішними, потрібно змінити базові принципи нашого життя. Єдиним критерієм ефективності економічної політики має стати якість життя і добробут звичайних громадян.
Досягти цієї мети можна лише одним шляхом – забезпечувати і розширювати можливості для розвитку усіх громадян, які хочуть чесно працювати для себе і своїх дітей.
Держава повинна створити умови для того щоб підприємства, фермерські господарства, вільно розвивалися, запроваджували інноваційні розробки та технології, конкурували між собою за споживача. Важливо, щоб успішні господарства не були лише острівцями в морі неуспішності, їх має ставати з кожним днем все більше і більше. Від цього виграють і люди, які працюють на цих підприємствах, і вся країна.
В цьому полягає мета і зміст нового економічного курсу. Це дозволить перейти від нинішньої - монополізованої сировинної моделі, до інноваційної економіки, в якій головним капіталом є таланти і навички громадян України.
- П’ять років поза Конституцією: як Україна втратила баланс влади і підтримку світу Валерій Карпунцов вчора о 21:18
- "FPV на арабіці": акцизний податок на каву як інструмент поповнення військового бюджету Кароліна Холявко вчора о 18:58
- Королівство кривих дзеркал: як абсурд став нашою нормою Дана Ярова вчора о 18:19
- Гроші що не сплять, або еволюція хедж-фондів з середини ХХ сторіччя до сьогодення Ольга Ярмолюк вчора о 17:12
- PR Тренди 2026: фокус на розвиток бізнесу та окупність інвестицій Ірина Кононенко вчора о 14:03
- Криза стала рутиною: комерція в умовах постійних змін Наталія Церковникова вчора о 11:17
- Судовий щит проти відключення: кого реально захищають нові правила НКРЕКП Олексій Гнатенко вчора о 08:14
- Метод м’якої сили у перемовинах: як впливати тихо і змінювати правила гри Ангеліна Біндюгіна вчора о 02:01
- ШІ у дитячих книжках: загроза чи інструмент повернення до читання? Віктор Круглов 02.12.2025 14:51
- Як WSJ вибудовує наратив операції "Павутина" та образ її ключового лідера Христина Кухарук 02.12.2025 10:23
- Мікрокроки, що змінюють життя: як формувати звички без зривів і надзусиль Олександр Скнар 02.12.2025 09:11
- Як оформити спадщину на нерухомість в Україні, перебуваючи за кордоном Павло Васильєв 01.12.2025 14:17
- Як бізнес втрачає контроль під час війни: практичні кейси антирейдерського захисту Андрій Лотиш 01.12.2025 13:41
- Як просити підвищення зарплати без істерик та ультиматумів Олександр Висоцький 01.12.2025 13:09
- "VIP-темрява": чому ваш дорогий контракт на імпорт електроенергії не гарантує світло Ростислав Никітенко 01.12.2025 11:59
- ВЛК у військовому квитку відсутня: чи може роботодавець взяти працівника 1434
- Гордість і упередження до англійської: як класичні романи мотивують українців вивчати мову 334
- Мікрокроки, що змінюють життя: як формувати звички без зривів і надзусиль 231
- Як WSJ вибудовує наратив операції "Павутина" та образ її ключового лідера 156
- Управління ризиками. Чому старі стратегії можуть знищити новий проєкт 134
-
Найпопулярніша мережа магазинів Польщі отримала багатомільйонний штраф за обман споживачів
Бізнес 22084
-
Перша реакція на "Аватар 3": що кажуть критики про "Вогонь і попіл" Кемерона
Життя 15214
-
Укрзалізниця оцінила собівартість приміських поїздок у 300 грн: квиток покриває лише 5%
Бізнес 4039
-
Зять і "розумник" Трампа. Хто такий Джаред Кушнер і як він пов'язаний з Росією
4007
-
Наказав "добити тих, хто залишився": у Конгресі звинуватили главу Пентагону у воєнному злочині
Думка 3460
