Яка відповідальність очікує порушників заборони феєрверків та салютів
Зареєстровано законопроект щодо посилення відповідальності за торгівлю та використання піротехнічних виробів.
У Верховній Раді України зареєстровано законопроект щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних виробів № 7446-1.
Законопроєкт є логічним продовженням законопроєкту № 7438 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання та обігу піротехнічних виробів, яким встановлюється заборона на використання, продаж та/або передачу, а також продаж усіх феєрверків, зокрема салютів і петард, окрім феєрверків класу F1, які мають дуже низький рівень небезпеки і незначний рівень шуму, що не перевищує 60 дБ, продаж феєрверків цього класу дозволено особам від 16 років, сценічних піротехнічних виробів класу Т1 - від 18, а Т2 - особам із спеціальною підготовкою. Вийнятком є використання піротехнічних виробів Збройними Силами, Національною поліцією та аварійно-рятувальними службами відповідно до законодавства України.
Законопроєкт 7446-1 втановлює адміністративну відповідальність за порушення цих заборон, а також посилює вжу існуючу, зокрема:
За порушення вимог щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях:
- для громадян збільшено з 85 - 255 грн до 510 - 850 грн,
- для посадових осіб, фізичних осіб – підприємців - з 255 - 510 грн до 850 - 1700 грн.
Повторні протягом року:
- для громадян збільшено від 255 - 510 грн із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші або без такої, до 850 - 1360 грн із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, інших предметів порушення тиші або без такої.
- для посадових осіб, фізичних осіб – підприємців - збільшено від 850 - 2550 грн із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші до - 1700 - 2550 грн із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, інших предметів порушення тиші.
Встановлено відповідальність за порушення обмежень або заборон щодо використання піротехнічних виробів:
- штраф 5100 - 8500 грн із конфіскацією піротехнічних виробів, під час дії воєнного стану або повторно протягом року - штраф 8500 - 17000 грн із конфіскацією піротехнічних виробів.
За порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, продажу або передачі піротехнічних виробів:
- збільшено з 595 - 1020 грн до 3400 - 5100 грн,
- за повторне порушення протягом року з 1020 - 1700 грн з конфіскацією до 5100 - 8500 грн з конфіскацією піротехнічних виробів.
Встановлено відповідальність за порушення встановлених законодавством вікових обмежень щодо продажу або передачі піротехнічних виробів:
- штраф 6800 - 17000 грн з конфіскацією піротехнічних виробів.
Окрім цього законопроєктом пропонується надати право посадовим особам, уповноваженим на те виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад складати протоколи про адміністративне правопорушення та можливість суддям районних, районних у містах, міських чи міськрайонних судів розглядати справи про адміністративні правопорушення, а саме за порушення вимог щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях та за порушення встановлених законодавством обмежень або заборон щодо використання піротехнічних виробів.
Необхідність введення заборони та підсилення відповідальності була зумовлена шкодою, яку наносить використання піротехнічних виробів довкіллю та здоров’ю людей, особливо у воєнний час.
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков вчора о 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко вчора о 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Як зруйнувати країну 224
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 190
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 181
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 139
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 117
-
Капітана судна, яке пошкодило газопровід у Балтійському морі, заарештували в Гонконгу
Бізнес 9761
-
Сі переграв Трампа: Кремль фактично здає Росію Китаю
Думка 8753
-
Три хвилі приморозків. Хто збанкрутує, а хто – заробить
Бізнес 8132
-
Harley-Davidson запустить власну гоночну серію з MotoGP у 2026 році
Бізнес 3922
-
Конфлікт цінностей та поділ України: кейс Алхім
Думка 3901