Як малі бізнеси використовують цифрові інструменти для управління фінансами бізнесу
Діджиталізація дає інструменти, які варто використовувати для покращення результатів бізнесу
Цифрова трансформація спричиняє суттєві зміни у способі, яким бізнес веде операції та взаємодіє з клієнтами.
В норму для споживачів увійшли онлайн банкінг, доставка товарів, замовлених онлайн, у pick-up точки, підписки на регулярне постачання води в бутлях, корму домашнім улюбленцям та букетів квітів додому.
Засоби збору, обробки та аналізу різноманітних даних тепер є необхідною складовою забезпечення фінансової стійкості будь-якого бізнесу. Це вимагає від фахівців з фінансового аналізу адаптації їхніх методів до нових умов, де ключовий акцент робиться на ефективному використанні цифрових ресурсів.
Найпопулярнішим інструментом для ведення фінансового аналізу на підприємствах досі лишається таблиця Excel. Але з розвитком технологій з’являється все більше інновацій, які допомагають збирати фінансові дані для подальшого прийняття управлінських рішень на їх підставі.
Згідно із дослідженням Gartner, понад 80% фінансових директорів вбачають доцільність інвестицій у використання ШІ в діяльності бізнесу загалом та фінансового відділу зокрема протягом найближчих кількох років.
Частина інновацій досі недоступна для малого бізнесу, тому, що вимагає чималих фінансових вкладень і висококваліфікованого персоналу для впровадження, кастомізації та навчання команди. Водночас є цілий ряд цифрових інструментів, які можуть застосовувати українські підприємці для роботи з фінансовими даними:
CRM система допоможе автоматизувати бізнес-процеси, пов'язані із взаємодією з клієнтами, вибудувати ефективну систему продажів та маркетингу і в результаті суттєво плине на підвищення прибутку. Аналітика із CRM системи дає можливість зробити детальний аналіз продажів, оцінити результати роботи співробітників відділу продажів та впивати на кількість замовлень і швидкість їхньої обробки
Персоналізація взаємодії з клієнтом. Алгоритми «машинного навчання» можуть обробити всю інформацію про попередні замовлення клієнта, його транзакції та їхню частоту. Шляхом аналізу кошика покупок та взаємодії з іншими базами даних, персоналізація здатна створювати індивідуальні рекомендації стосовно товарів чи послуг.
Автоматизація роботи складу забезпечує контроль операцій, пов'язаних з прийомом, видачею, розміщенням товару, ефективну роботу із складськими запасами, а також відстеження відвантажень по службах доставки. Мінімізація помилок та глибока аналітика даних дозволяють покращити показники чистого прибутку підприємства.
Хмарні платформи забезпечують розміщення більшості програм для бухгалтерського та управлінського обліку. Зручність хмарних сервісів в тому, що підприємствам не потрібно мати фізичну ІТ інфраструктуру, що особливо актуально в часи можливих обстрілів по всій території України, а користувачі можуть в будь-який момент отримати доступ до документів та даних.
Електронний документообіг допомагає уникати витрат на папір, обслуговування ксероксів та принтерів, зберігання паперових архівів. Все більше компаній переходять на формат електронного виставлення рахунків, підписання документів про співпрацю за допомогою електронного підпису. Наприклад, сервісом Вчасно користується вже понад 700 тисяч компаній.
ERP-додатки чи сервіси на кшталт Finmap. Подібні інструменти допомагають збирати в одному місці всі фінансові дані бізнесу з багатьох джерел, завдяки інтеграціям з банками та платіжними системами.
Використання цифрових технологій передбачає володіння цілим рядом додаткових навичок, наприклад, знаннями про штучний інтелект та машинне навчання, вміннями працювати з великими обсягами даних (Big Data), здатністю співпрацювати із співробітниками з ІТ відділу для формулювання задач з автоматизації та оптимізації процесів, розуміння базових принципів кібербезпеки.
Оволодіти цими навичками можна пройшовши онлайн навчання, це доступно навіть малим бізнесам. На різних навчальних платформах доступні недорогі або взагалі безкоштовні навчальні програми з фінтех, блокчейн-технологій, Power BI та курси з аналізу даних.
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак вчора о 20:42
- Изменения в порядок оформления отсрочки. Постановление 1558 и 560 Віра Тарасенко вчора о 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін вчора о 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков вчора о 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда вчора о 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин вчора о 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов вчора о 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак вчора о 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко 22.01.2025 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко 22.01.2025 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова 22.01.2025 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак 22.01.2025 15:01
- Правила ефективного партнерства в адвокатурі Тетяна Лежух 22.01.2025 13:33
- Перемир’я між Ізраїлем і ХАМАС: виклики та перспективи після 15 місяців конфлікту Олег Вишняков 22.01.2025 13:25
- Як корпоративний медичний одяг змінює клініку: мій досвід Павло Астахов 22.01.2025 09:26
-
Забудьте про молодь. Її в Україні не буде
Думка 11813
-
"Січневий яйцепад". Хто обвалив ціни на яйця
Бізнес 3347
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 2847
-
TikTok погодиться на угоду, щоб залишитися доступним у США
Бізнес 1968
-
Дешево, але дорого. Порівняння вартості життя у Києві та інших європейських містах
Інфографіка 1932