"Зачистка" від Банкової
Офіс президента розпочав «політичну деолігархізацію»
Рішення РНБО про накладення пожиттєвих санкцій виглядає зразком сваволі та вибіркових переслідувань. В центрі уваги зі зрозумілих причин опинився Петро Порошенко, хоча влада намагається у протизаконний спосіб зачистити і Костянтина Жеваго.
50-річному бізнесмену президентським указом «накинули» додатково понад 10 років, але це єдиний кумедний момент у цій ситуації. Костянтин Жеваго також отримав пожиттєві санкції, які фактично позбавляють його можливості вести бізнес в Україні. Проте цього Банковій виявилося замало. Президентським указом запроваджено пожиттєві санкції проти Костянтина Жеваго, тим самим припиняючи будь-яку його ділову активність в Україні. На відміну від судового процесу, який передбачає хоча б формальну змагальність сторін та можливість дійти, скажімо, до ЄСПЛ, запроваджені указом Зеленського санкції діють безапеляційно, фактично знищуючи людину, яку називають мультимільйонером. По суті це рейдерство під омофором президента.
Варто пригадати, що у листопаді 2023 року французький суд відмовив Україні в екстрадиції Костянтина Жеваго, якому команда Зеленського інкримінувала… розкрадання власних коштів. Хоча цей бізнесмен вже давно відмовився від прагнення мати депутатський мандат та зосередився на діловій активності, однак на Банковій вважають, що цього замало. Власне, як і податків, які підприємства Жеваго сплачують в Україні.
Прихильники конспірології можуть, звісно, дійти висновку, що санкціями проти Жеваго команда Зеленського демонструє Дональду Трампу свою готовність домовлятися про спільний видобуток корисних копалин. У стилістиці зрозумілого для американців case-study: забороняємо бізнесмену ділову активність в Україні, його власність забираємо до АРМА, звідти зможемо за прийнятною ціною «залучити інвесторів». Не виключено, що у такий спосіб на Банковій прагнули залучити заокеанських контрагентів до санкцій проти бізнес-інтересів Жеваго та Порошенко, проте без помітних успіхів.
До речі, на Заході дивуються через відсутність координації у питанні застосування санкцій, а прагнення влади у нинішній ситуації придушувати ділову активність (охарактеризуйте інвестиційний клімат країни, яка веде не перший рік війну, має у пасиві затриманого за хабар голову Верховного Суду та пожиттєві санкції проти мільйонерів) викликає німе зачудування.
Проте питання не лише в економіці. Річ у тому, що родину Жеваго пов’язують з фінансуванням телеканалу «Еспресо», який разом з 5-м та «Прямим» був у квітні 2022 року відключений від цифрової мережі Т2. Забороняючи Костянтину Жеваго ведення будь-якої ділової активності в Україні, влада розраховує унеможливити мовлення популярних телеканалів з проукраїнським порядком денним. І, що також очевидно, прагнуть обмежити їх прагнення активно фінансувати опозиційні сили.
Парадокс ситуації полягає в тому, що подібні кроки влади вже були. Спочатку за пізнього Кучми, а потім – за Януковича у розквіті. І тоді Жеваго вже був присутній у великому бізнесі та великій політиці, але у другого та четвертого президентів України не з’являлася думка про накладання пожиттєвих санкцій на своїх опонентів. Проте представники нинішньої влади у той момент знімали фільми та розважали глядачів, тому вирішили пройти власним шляхом по граблях.
- Нерозподілений прибуток КІКів: як законно уникнути податку в 23% в Україні Ростислав Никітенко 10:41
- Індустріальні парки як інструмент економічного зростання регіонів та країни Дмитро Соболєв вчора о 14:23
- У ДРРП відсутні дані щодо майже кожного другого житлового об’єкта: Що це означає? Ольга Оніщук вчора о 13:00
- Що робити під час обшуку на підприємстві: поради адвоката для бізнесу Сергій Пагер вчора о 09:39
- Нація вбивць Георгій Тука вчора о 08:43
- Час переосмислювати підходи: що НБУ може взяти з робіт Олів'є Бланшара? Олексій Бахтінов вчора о 00:48
- Как продлить загранпаспорт за границей без военного билета: пошаговая инструкция Віра Тарасенко 13.04.2025 20:52
- Відповідність як основа для ефективного функціонування освітніх закладів в сучасних умовах Сергій Пєтков 13.04.2025 20:13
- Суд захистив частину землі дружини від боргу чоловіка. Відповіді на питання від адвоката Павло Васильєв 12.04.2025 20:11
- Роботодавцю відмовлено в стягненні шкоди з працівника Артур Кір’яков 12.04.2025 13:18
- Один рік як межа: чому строк дії договору може зруйнувати правові відносини Світлана Приймак 11.04.2025 20:06
- Закон – один для всіх! Але, це не точно Георгій Тука 11.04.2025 17:17
- Поширеність ментальних розладів в Україні: що це означає для ринку праці? Ольга Малахова 11.04.2025 13:48
- Актуальність застосування штучного інтелекту (ШІ) у сучасній юридичній практиці в Україні Олександр Крайз 11.04.2025 10:12
- Халепа нізвідки? Сергій Пагер 10.04.2025 16:09
-
Завод Порошенка-молодшого першим в Україні почав варити цукор із сиропу
Бізнес 25176
-
Найбільший європейський виробник ракет отримав замовлення на сім років наперед
Бізнес 8130
-
У Кропивницькому запускають виробництво тракторів: інвестиції сягнуть 100 млн грн – фото
Бізнес
5780 -
Трамп пропонує винятки для автозапчастин, на які поширюються 25% мита США
Бізнес 5377
-
Ціна нафти тримається на рекордно низьких рівнях. Які наслідки для України
Бізнес 5033