Досвід китайської мудрості
Китай демонструє нам приклад ...
« Не бійся того, чого не знаєш – бійся того, чому не вчишся», - говорить народна китайська мудрість. За всі роки моєї активної громадської та підприємницької діяльності чи не найбільший захват я отримував від спілкування з китайськими друзями. Китайський народ як ніхто досконало вміє мислити і діяти стратегічно.
Історія КНР теж знала багато трагічних сторінок. Але, як говорить інше китайське прислів’я: «якщо ти спіткнувся і впав, це не значить, що ти рухаєшся у невірному напрямку».
Після робочих подорожей до Китаю завжди повертаєшся додому, переповнений оптимізму і віри у можливість здійснення позитивних змін в нашій державі. Адже рецепти успіху лежать на поверхні – наполегливість, послідовність, працелюбність та повага до власної історії.
Слід також пам’ятати про згуртованість китайського суспільства. Сьогодні у комуністичному Китаї кількість офіційних мільярдерів є більшою, ніж в США. Проте, решта населення відчуває постійну опіку держави і консолідовано працює над досягненням спільної китайської мрії. Більше того, в КНР поступово зміцнюються класичні інституції громадянського суспільства. Але всі зміни відбуваються в єдиному контексті державної стратегії розвитку, горизонти планування якої спрямовані на сторіччя вперед.
Приємно також завжди співпрацювати з представниками Посольства КНР в Україні. Їхня увага до подій в Україні є щирою і професійною. Черговим свідченням чого стала участь китайських представників у круглому столі з питань розвитку рибного господарства, що нещодавно відбувся на Херсонщині. Китай уважно вивчає перспективи можливої співпраці у цій сфері і сподівається на її продовження.
Сучасний Китай досягає своїх цілей не шляхом домінування, а завдяки гармонізації інтересів із закордонними партнерами. Про це свідчить, серед іншого, реалізація амбіційних інфраструктурних проектів в різних країнах Центральної Азії в рамках відродження Шовкового шляху. Тому Пекін працює над встановленням стабільності у глобальному вимірі, що відповідає і довгостроковим інтересам нашої держави.
Повертаючись до українських реалій, поки що констатуємо таке. Агентство S & P прогнозує збільшення реального ВВП на один відсоток вже в цьому році і очікує зростання економіки в 2017-2019 роках. За прогнозами S & P, в наступному році ВВП зросте на 2.3 відсотка, в 2018 - на 2,5 відсотка, а в 2019 - 2,7 відсотка.
За результатами дослідження Європейської бізнесової асоціації, 67% бізнесменів не задоволені інвестиційним кліматом в Україні, тоді привабливим бізнес-клімат вважають лише 9% респондентів.
Назвати ці прогнозовані темпи зростання мізерними мало. Фактично – це стагнація, що остаточно відштовхує Україну на периферію світового розвитку.
Тому в наших інтересах вивчати досвід китайських партнерів та заручитися їхньою підтримкою на шляху економічного відновлення. Китай демонструє нам приклад державної мудрості та ефективного відстоювання національних інтересів. Хочеться вірити, що з часом ці слова можна буде сказати і про Україну.
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни Дмитро Мирошниченко 10:22
- Культ "хастлу" розсипається – і це добре Валерій Козлов 10:15
- Як поводити себе на допиті підприємцям і їхнім працівникам Сергій Пагер 08:42
- Стамбул 2.0 Василь Мокан вчора о 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко вчора о 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв вчора о 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева вчора о 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер вчора о 08:50
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька 13.05.2025 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка 13.05.2025 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс 13.05.2025 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов 13.05.2025 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник 12.05.2025 18:43
-
Стамбульські перемовини не принесуть результату. Ось чому
Думка 21156
-
Держава і бізнес: партнерство краще за протистояння
Думка 11074
-
Змагання за Трампа. Чому Зеленський вирішив летіти в Туреччину, а Путін – відмовився
7593
-
"Російська весна – 2025". Як Москва посилила агресивну кампанію проти Молдови й Одещини
5467
-
Mercedes перенесе виробництво найпопулярнішого позашляховика у США через мита Трампа
Бізнес 5431