Дівчата-тіктокери запустили тренд #BookTok, що стимулює книжкові продажі
Минулого року, додаток для коротких відео TikTok став несподіваним стимулом зростання книжкового ринку в англомовних країнах. Все через тренд #BookTok.
Під таким хештегом на платформі викладають ролики, в яких дівчата і молоді жінки діляться переживаннями щодо прочитаних книг. Про цей феномен #BookTok навіть написала газета The New York Times.
А все розпочалося у першу хвилю локдайну. Нудьгуючи вдома, сестри Мірейлі та Елоді Лі з США створити спільний акаунт у TikTok — @alifeofliterature, — де публікували різноманітні відео з «трейлерами до книжок» під гештеґом #BookTok. Сестри почали ділитися враженнями від прочитаних книжок та власними емоціями. З часом цей тренд поширився серед інших блогерів — вони також почали знімати відео про улюблених авторів та їхні твори. Зрештою блог став дуже популярним і деякі його відео набрали понад шість мільйонів переглядів. І понеслося.
Слідом за сестрами під гештеґом #BookTok промо книзі «Пісня Ахілла» Мадлен Міллер створила 20-річна мешканка Чикаго Айман Саудхарі, яка зняла коротке відео і вкінці навіть розплакалася під враженнями прочитаного твору. Відео триває лише 7 секунд, і у нього 150 тис. переглядів. Хештег #songofachilles, присвячений «Пісні Ахілла», набрав на платформі в цілому 19 млн переглядів. Роман був опублікований у 2012 році і завжди продавався непогано. Але так добре, як після #BookTok промоушену, ніколи. До речі, ця книга у 2021 році отримала престижну літературну премію «Оранж».
«Створювачкою цих роликів не бояться бути щирими і не ховають емоції, коли книги змушують їх ридати, або схлипувати, або кричати від страху, чи в гніві жбурляти їх через всю кімнату. Як результат - божевільні продажі, яких ми раніше ніколи не бачили", - розповіла NYT представниця мережі книжкових магазинів Barnes & Noble Шеннон Девітт.
У мережі Barnes & Noble вже почали виставляти окремі стелажі для книг, популярних в #BookTok. Видавці та деякі автори, своєю чергою, стали посилати тіктокеркам з великою аудиторією безплатний екземпляри книг, щоб ті зняли про них відео. А найбільш процвітаючі автори вже отримують від видавництв від декількох сотень до декількох тисяч доларів за один пост.
18-річна мешканка Лос-Анджелеса Селена Велес приєдналася до TikTok минулого року - коли закінчувала середню школу, навчаючись через Zoom. Записувати ролики про літературу вона стала після того, як в коментарях її попросили порекомендувати найсумніші книги. Дівчина сумнівалася, що багато людей захочуть подивитися, як вона розплакалася через книги. Але все ж розмістила відео і пішла обідати з сім'єю. Коли через кілька годин вона перевірила аккаунт, то виявила у ролика 100 тис. переглядів. Зараз у Велес понад 130 тис. Передплатників в TikTok, а видавці безплатно надсилають їй книги ще до того, як вони з'являться в продажу та платять їй за відео.
Звісно, що TikTok не є очевидним місцем для книжкового промоушену. Але відео, створені його користувачами, стали домінувати в зростаючої ніші під хештегом #BookTok, де користувачі рекомендують книги, записують проміжки часу свого читання. Тут точно є про що задуматися українським видавцям та нашим TikTokерам . Не погана б колаборація вийшла б, авжеж? Вже готовий домовлятися з керівництвом мережі книгарень "Книголенд" про встановлення промо-столику для #BookTok - ТОПів.
- Податкова біполярність АБО коли виграв справу, але неправильно Євген Власов вчора о 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов вчора о 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник вчора о 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? Дмитро Зенкін 19.12.2024 16:55
- Посилено відповідальність за домашнє та гендерно зумовлене насильство Світлана Приймак 19.12.2024 16:44
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом Інна Бєлянська 19.12.2024 16:11
- Гендерний розрив на ринку праці України: дослідження Міжнародної організації з міграції Юлія Маліч 19.12.2024 13:36
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? Андрій Павловський 19.12.2024 12:50
- Звільнення від обов`язку сплати неустойки (штрафу, пені) та 3 % річних Євген Морозов 19.12.2024 09:34
- Яйце чи курка? Проєкт чи Постанова? Що має бути першим? Євген Власов 18.12.2024 16:34
- "Національний кешбек", "єПідтримка" та "єКнига": чому ці програми важливі? Віктор Круглов 18.12.2024 14:22
-
Трамп обвалив акції своєї медіагрупи. Віддав частку Trump Media у спеціальний траст
Бізнес 9915
-
У Житомирській області збанкрутував порцеляновий завод з 200-річною історією
Бізнес 9095
-
Для мешканців багатоквартирних будинків встановили фіксовані ціни за електроенергію
Бізнес 6485
-
Попит на природний газ для експорту ЗПГ із США вперше за вісім років зменшився: причини
Бізнес 5896
-
Сільпо втратило склад і товари на 400 млн грн через нічну атаку "шахедів"
Бізнес 5150