Міжнародні юридичні наслідки війни в Україні для росії
Коли почнуться трибунали над винними в війні росіянами; коли росія почне платити за війну і чим
В нашому суспільстві весь час піднімається тема про створення спеціального трибуналу для представників російської федерації, винних у розв’язанні війни з Україною.
30 листопада Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС пропонує створити спеціалізований суд за підтримки ООН для розслідування та судового переслідування злочину агресії росії. Згодом однією з перших країн, що підтримала цю ініціативу, стала Франція. Також дану ініціативу було підтримано Комітетом Міністрів Ради Європи і Європарламентом. Тому можна однозначно сказати, що Трибуналу бути, я впевнена, вже у найближчий час.
Також хочу нагадати про історичне рішення, що було ухвалене щодо компенсаційного механізму в ООН. До того було аналогічне рішення Комітету Міністрів Ради Європи, в якому було зазначено і про компенсації, і про створення трибуналу, тому що в нас немає іншої можливості притягнути до відповідальності політичну верхівку росії.
На жаль, якихось конкретних часових рамок поки що немає, тому що в міжнародній політиці абсолютно все спирається на забагато чинників і потребує значної підготовчої роботи. Однозначно ж, як ми можемо спостерігати, обидві історії почнуть реалізовуватися вже найближчим часом, зокрема, через активну роботу моїх колег - Ірини Мудрої, також заступниці міністра юстиції та Антона Кориневича, посла з особливих доручень МЗС України, котрі вже не перший місяць просувають на міжнародній арені цю ініціативу, співпрацюючи з кожною державою та міждержавною організацією окремо.
Наші міжнародні партнери надають Україні фінансову підтримку, за яку ми дуже вдячні. Треба розуміти, що вони зацікавлені у тому, щоб запрацював механізм компенсації, бо ж якщо в них є заморожені російські активи на мільярди доларів, то чому ці країни повинні платити, умовно кажучи, з власної кишені?
Тобто ми говоримо, що країна-терорист тероризує весь демократичний цивілізований світ, і при цьому боїмося застосувати більш прогресивні міжнародні юридичні інструменти до неї. Нам тут потрібен ефект снігової лавини, але, як видається, перші сніжинки вже покотилися.
Я хочу сказати, що я налаштована досить оптимістично на створення Міжнародного трибуналу і запуск компенсаційного механізму. Більш того, я впевнена в тому що в нас все вийде. Я знаю, як довго і самовіддано мої колеги працювали над створенням цих юридичних механізмів і скільки часу вони витратили на переконання наших міжнародних партнерів у необхідності й юридичній можливості застосувати їх. А це не просто якесь одне рішення. Це певні зміни парадигм у міжнародному праві.
Ми не можемо просто так взяти і забрати заморожені активи російської федерації, тому треба було переконувати країни-союзники, що цей механізм - один із можливих варіантів вирішення цієї історії.
Ми не маємо можливості притягнути путіна і його спільників-терористів до відповідальності за усе, що вони зробили, — і тут також необхідно було проводити багато адвокаційної роботи щодо того, чому це важливо і на часі.
Проте ми бачимо, що успіх – на нашому боці! І що навіть усілякі сімоньяни зі скабєєвими змінили риторику з “ми візьмемо їх за три дні” на “ми маємо перемогти будь-якою ціною, аби не було репарацій та трибуналів”. Результат очевидний – перемога буде за нами, репарації та трибунали – у них.
- Права, гарантовані Конституцією України, які неможливо обмежити Світлана Приймак вчора о 18:21
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов вчора о 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль 16.11.2024 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов 16.11.2024 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 10000
-
Комедія з Монікою Белуччі та продовження легендарного "Гладіатора": чотири кіноновинки тижня
Життя 7727
-
Чи корисно їсти лише раз на день?
Життя 6972
-
Секрет дорогих яєць. Як виробники задерли ціни та збільшили експорт
Бізнес 5218
-
NASA та Microsoft запустили чатбот на основі ШІ, що відповідає на питання про Землю
Бізнес 4197