Закон vs бізнес
“Вкрай важко керувати невинними людьми. Єдина влада, якою володіє керівництво держави — сила, здатна зламати злочинний елемент. А якщо злочинців не достатньо, значить потрібно їх створювати. Для цього приймається така кількість законів, що людині нем
“Вкрай важко керувати невинними людьми.
Єдина влада, якою володієкерівництво держави —
сила, здатна зламати злочиннийелемент.
А якщо злочинців не достатньо,значить потрібно їх створювати.
Для цього приймається така кількість законів,
що людині неможливо існувати, не порушуючи їх”
Айн Ренд. Уривок з книги “Атлантрозрправив плечі”
ЗАКОН VSБІЗНЕСВ УКРАЇНІ. ХТО КОГО?
Останні півроку більшість моїх розмов з бізнесменами зводиться до того,як можна захистити їх бізнес від держави. Ми опинились в парадоксальнійситуації, коли творець (народ) змушений захищатись від свого творіння (системиуправління). Питання вже ніби і заїжджене і ніхто під сумнів не ставить, щобізнес в опозиції до держави, але про це не говорять, бо розмова явно піде в розріз закону, а це зайве. Саме тому, малийі середній бізнес спокійно тримається в тіні, йому комфортно в паралельномусвіті, хоч і доводиться час від часу залагоджувати якісь бюрократичні питання,з кимось судитись чи заповнювати папірці.
Можна було б і мені про це мовчати,але не все просто. На моральному грунті в громадян виникає такий собівнутрішній конфлікт: людина стає вразливою і має перед системою слабке місце –вона для держави завжди порушник, в кращому випадку, або злочинець в гіршому.
Тому висновок – паралельна реальністьповинна моментами перетинатися із роздутою державною для збереженнягромадського спокою і ключових елементів функціонування державного апарату, цеперше. І друге, український бізнесмен повинен позбутися відчуття провини за те,що порушує закон, який не порушити не можливо.
В ЧОМУ ВСЯ СУТЬ ЦІЄЇ ПРАВОВОЇФІЛОСОФІЇ?
Гляньмо історію. Коли виникаєрозмова про право? Тоді коли чийсь інтерес порушено і треба була істотнапідстава для його захисту. За ідеальних обставин (коли всі добрі), право мало ббути чимось абсолютно природнім (як вживання їжі, до прикладу) і таким, що непотребує фіксації на папері чи погодження вождем, імператором, або верховноюрадою. Тим не менше, наш світ неідеальний і регуляторні механізми однозначнопотрібні.
Водночас, що теж природньо, людствопрактикує жити під керівництвом еліт, тобто людей, які у відповідний часзголосилися взяти на себе важелі керування масами. Це теж природньо, як і те,що першочергово еліти задовольняють свій приватний інтерес, а не інтерескерованих ними мас. А для задоволення власного інтересу, а це перш за все потребамаксимально довго залишитись в колі еліти, треба був особливий інструмент, якимстав закон, що дозволив створити у населення відчуття провини за свою недосконалість.Закон мав призначення стати таким, аби громадяни відчули себе порушниками вже вмомент його створення (як от нова редакція Податкового кодексуJ).
Це все абсолютно лягає в рамкиприродніх відносин, одночасно потребує унікального його розуміння тими людьми,які не є правлячою елітою, але є рушійною силою розвитку суспільства і людськоїеволюції. Хто це? Підприємці, ноухауери (творціновітніх технологій) і, найголовніше, молоді люди, які на генному рівні маютьзакладену потребу до руху вперед.
Отож їм і присвячуємо цю розмову.
Перше питання яке ви повинні задатисобі при оцінці того чи іншого закону таке: чи створений цей закон длязадоволення моїх потреб, як учасника суспільних відносин, для сприяння мого розвиткучи розвитку моєї сім’ї, для захисту мого бізнесу, чи може цей закон спрямованийна те, щоб ще більше обмежити мене?
Все елементарно, просто задайте собіце питання і аналізуйте без зовнішніх чинників, без телебачення, соцмереж ірадіо. Тільки ви і закон.
Для того, щоб ваш бізнесі державний апарат існували в ідеальній гармонії досить дотримуватись ТРЬОХПРАВИЛ:
1. Бутьте переконані в тому, що ви іваш бізнес є соціально корисними. Тобто, ваша діяльність повинна вноситипокращення у існування суспільства, в якому ви її здійснюєте. На приклад,роздрібна торгівля повинна постійно еволюціонувати, робити покупки длякінцевого споживача зручними і приємними, надані спеціалістами послуги повиннібути постійно на етапі удосконалення, виготовлений матеріал має бути потрібнимреальному сектору економіки, а це все разом повинне мати одну єдину ціль –РОЗВИТОК У НАПРЯМКУ ПОКРАЩЕННЯ. Цей постійний процес і ваша участь у ньомуабсолютно зведе нанівець відчуття провини за недозаповнений папірець чиоптимізований податок, якби страшно і відверто це не звучало.
2. Пам’ятайте про ідеологічну основу українського права:особа має право робити ВСЕ, що не заборонено законом, а представник держаноївлади ТІЛЬКИ те, що законом прямо передбачено. Візьміть собі нарешті це наозброєння і користуйтесь неврегульованістю багатьох сфер відносин.
3. І останнє. Вивчіть правові основиконкретно вашого бізнесу. Нехай ви не юрист, але знання основ і правил гри вбереже вас у потрібний момент, де поруч можене виявитись адвоката.
Ці речі однозначно нестануть панацеєю для українського бізнесу. Тим не менше, дадуть основирозуміння ситуації і зможуть підготувати до труднощів молодого спеціаліста вжена початку реалізації його геніальних ідей, а це, в свою чергу, дасть намможливість продовжити свій рух в напрямку розвитку.
Успіхів Вам!
- Права, гарантовані Конституцією України, які неможливо обмежити Світлана Приймак вчора о 18:21
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов вчора о 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль 16.11.2024 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов 16.11.2024 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 9973
-
Комедія з Монікою Белуччі та продовження легендарного "Гладіатора": чотири кіноновинки тижня
Життя 7600
-
Чи корисно їсти лише раз на день?
Життя 6478
-
Секрет дорогих яєць. Як виробники задерли ціни та збільшили експорт
Бізнес 5208
-
NASA та Microsoft запустили чатбот на основі ШІ, що відповідає на питання про Землю
Бізнес 4174