Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
26.11.2024 11:20

Чи мають право слідчі відібрати ваш телефон?

Асоційований партнер, керівник практики захисту бізнесу ASA Group, адвокат, кандидат юридичних наук

Поради від адвоката під час обшуку

Обшук завжди є стресовою ситуацією, яка вимагає від вас максимальної обачності та підготовленості.

Перш за все правоохоронці бажають вилучити ті об'єкти, в яких буде якнайбільше інформації про роботу бізнесу та потенційні дані, які можуть свідчити про вчинення правопорушень.

Саме тому в першу чергу слідчі прагнуть вилучити ноутбуки та телефони працівників, щоб отримати доступ до чатів, листування та документів.

Одним із перших об'єктів уваги правоохоронців під час обшуку стає ваш мобільний телефон — джерело особистої інформації, яка може бути використана проти вас.

Що робити, якщо ваш телефон намагаються вилучити? Як діяти, щоб мінімізувати ризики?

У цій публікації я дам кілька порад про типові помилки під час обшуку та поясню, чому важливо зберігати холоднокровність і знати свої права, якщо ваш девайс стає об'єктом інтересу правоохоронців.

1. Ваші дії в разі спроби слідчих вилучити у вас телефон можуть вплинути на хід розслідування, тому варто бути готовими та знати, як захистити себе.

Ще до початку обшуку ваш мобільний телефон можуть вирвати із ваших рук. Це також можуть зробити й під час обшуку, коли ви будете намагатись викликати свого адвоката або дзвонити близьким. Це, на жаль, доволі часте явище.

2. Їм потрібен ваш телефон в активованому стані — коли пароль уже введено або пристрій розблоковано за допомогою Face ID.

Якщо телефон уже розблоковано, правоохоронці зазвичай переводять телефон у режим польоту, щоб обмежити доступ до мережі Інтернет і зробити неможливим видалення даних дистанційно.

3. Якщо ви встигли заблокувати телефон, слідчі будуть вимагати пароль від телефону, стверджуючи, що це законна вимога й ваш обов'язок надати такий доступ їм.

Вони казатимуть: «Дайте пароль, ми тільки подивимось і повернемо пристрій». Однак не варто так швидко піддаватися цим обіцянкам.

4. Якщо ви все ж вирішили дати пароль, телефон все одно можуть вилучити, посилаючися на те, що необхідно провести експертизу з метою пошуку видаленої інформації, що їх цікавить.

Якщо ви даєте свій пароль, ви повинні розуміти, що наслідки можуть бути непередбачувані. Тому тримайте телефон міцно в руках і не віддавайте його та свій пароль до прибуття вашого адвоката.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи