Інфляція в США зростає. І до чого тут Україна?
Війна в Україні призвела до зростання світових споживчих цін, особливо на пшеницю та олію. Інфляція в США зростала швидше, ніж у ЄС через відмінності у відновленні економіки після пандемії COVID-19.
Згідно з індексом інфляції, який оприлюднив Мінпраці США, у травні показник зріс до 8,6%. Роль зіграли як внутрішні фактори (постковідне відновлення економіки шляхом дешевих кредитів, дотацій та іншого), так і зовнішні. Звісно, першочерговий зовнішній фактор - війна в Україні, що спричинила збільшення цін на нафту та збій у логістиці.
Великі сподівання Уряд США покладав на ринок нерухомості, який був стабільним (з інфляцією на початку 2021 року - в 1,4%). Однак, як пише американське видання WSJ, вже у травні цього року показник підскочив до 5,1%.
Чому це проблема?
Показник інфляції житла складає близько 2/5 від розрахунку основного індексу споживчих цін (CPI). Для стримування інфляції представники Федеральної Резервної Системи підвищили базову процентну ставку до 1,75% проти 0,25% у січні.
Зростання колосальне! 26-27 липня можливе чергове підвищення. Підвищення процентної ставки впливає на всю фінансову сферу й означатиме вищі відсотки за депозитами та облігаціями, але й більше платитимуть за кредитними лініями.
Фактично підхід відомий - захистити вклади/кошти та стимулювати не витрачати їх, що має стримати інфляцію. Попри ці заходи, інфляція може зрости до 6,5% протягом наступних кількох місяців. І це максимум за останні 36 років.
Здається від американських будиночків з галявинами до поля бою в Україні дуже далеко, але саме потужність фінансової системи США дає можливість купувати нам HIMARS, Javelin та інше надсучасне озброєння. Тому економічгний добробут штатів має бути для нас не менш важливим, ніж власний.
Але все не так погано.
По-перше, збільшення видобування нафти на 650 тис. барелів на добу країнами ОПЕК+, розблокування Венесуели та нарощування її видобутку на 400 тис. барелів на добу суттєво наситить ринок та зменшить ціни.
По-друге, інші ринки, зокрема: страхування, медичних послуг показують падіння цін. В сукупності це має вирівняти ринок та стабілізувати долар.
До того, не забуваємо про українське зерно!
Розблокування портів також суттєво вплине на продовольчий ринок та задасть вектор зменшення валютних цін. Тож сподіваємося не тільки на стабільність зовнішньої підтримки партнерів, а й на відновлення українського експорту та здешевлення логістичних витрат!
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним Максим Гусляков вчора о 20:49
- Мир начал избавляться от иллюзий, связанных с ИИ Володимир Стус 27.06.2025 23:54
- Триваюче правопорушення – погляд судової практики Леся Дубчак 27.06.2025 16:19
- Дике поле чи легальна сила: навіщо Україні закон про приватні військові компанії (ПВК)? Галина Янченко 27.06.2025 16:03
- Реформа "турботи" Андрій Павловський 27.06.2025 12:07
- Оцінка девелоперського проєкту з позиції мезонінного інвестора, як визначити дохідність Роман Бєлік 26.06.2025 18:39
- Весна без тиші: безпекова ситуація на Херсонщині Тарас Букрєєв 26.06.2025 17:24
- Краще пізно, ніж бідно: чому після 40 саме час інвестувати в фондовий ринок Антон Новохатній 26.06.2025 16:20
- Коли рак – це геополітика. Або чому світ потребує термінової операції Дана Ярова 26.06.2025 12:35
- Президент поза строком: криза визначеності й мовчання Конституційного суду України Валерій Карпунцов 26.06.2025 12:18
- Воднева революція на колесах та чому Україні не можна залишатися осторонь? Олексій Гнатенко 26.06.2025 12:15
- Ризики Закону про множинне громадянство Андрій Хомич 26.06.2025 10:57
- Спеціальний трибунал щодо злочину агресії проти України Дмитро Зенкін 25.06.2025 13:10
- Товарознавча експертиза у справах про недостовірне декларування Віктор Худоченко 25.06.2025 13:00
- Симуляція безпеки: таблички замість життя. Троянди – на бюджеті. Люди – на підлозі Дана Ярова 25.06.2025 12:36
- Як керувати бізнесом за тисячі кілометрів і залишатися лідеркою: мій особистий досвід 527
- Президент поза строком: криза визначеності й мовчання Конституційного суду України 460
- Реформа "турботи" 169
- Житлово-будівельні товариства: як знизити ризики у новому житловому будівництві 110
- Триваюче правопорушення – погляд судової практики 72
-
Шалений дефіцит ракет. Чому чиновники гальмують розвиток системи ППО-ПРО України
33834
-
"Юля друга". Банкова готує відставку Шмигаля – хто може стати новим прем'єром: усе про ротації
26634
-
Дратують фото з моря: чому чужі Instagram-відпустки викликають заздрість і чи це нормально
Життя 13375
-
Ці продукти любить ваш шлунок та кишківник. Розбираємо популярні поради з мережі
Життя 12943
-
Чому ми роками терпимо токсичних людей і як захиститися від маніпуляторів
Життя 10665