Відсутність комунікації з народом створює репутаційні загрози для президента
Команда Зеленського вважає комунікації другорядним завданням і недооцінює їх важливість. Тим самим вона завдає президентові кричущої репутаційної шкоди, що вже виливається у стрімке падіння рейтингів
Команда Зеленського вважає, що комунікація з українцями – це завдання другого порядку, тим самим власноруч підрубаючи довіру свого електорату. Паралельно з непопулярними рішеннями та відсутністю реальних швидких змін це завдає значної репутаційної шкоди діючим менеджерам держави.
Не нові помилки
Екс-президенти України припускалися аналогічних комунікаційних помилок. Віктор Янукович спілкувався з країною двічі на рік: під час підсумкової прес-конференції, що завжди виглядала як погано вибудувана постановка, та новорічного звернення. Як закінчилася його політична кар’єра, нагадувати нема потреби.
Петро Порошенко зрозумів цінність персональної комунікації лише під час виборчих перегонів, коли зустрівся з потужним супротивником із точки зору інструментів і каналів спілкування з електоратом. До того часу добре працював у комунікаціях лише апарат адміністрації президента, який досить активно вів сторінки у соцмережах і поширював різноманітний контент. Проте українцям вкрай не вистачало голосу самого президента. Особливо під час впровадження глобальних реформ та необхідності роз’яснення змін.
Комунікаційна трансформація Зеленського
Володимир Зеленський увірвався у передвиборчу кампанію в образі людини, яка постійно говорила з українцями напряму. Чисельні відеозвернення, «живий» Instagram з його сторіз, ілюзія оперативного прямого зв’язку з кандидатом у соцмережах і месенджерах завдяки волонтерам і чат-ботам. Ці інструменти прямої комунікації зробили Зеленського “своїм” для 73% виборців.
Проте прямий діалог з електоратом закінчився разом із перемогою на виборах. Тепер Президент обмежується рідкісними відеозверненнями з гострих питань, і то вкрай запізнілими. Оперативність відступила на задній план. Зеленський постійно програє за швидкістю реакції.
Так було з повідомленням про телефонну розмову з Путіним чи реакцією на інформацію про можливе повернення Росії до «Великої вісімки». Тепер Володимир Зеленський останнім висловив співчуття з приводу смерті командира 128-ї бригади полковника Євгена Коростельова. А довгий період його мовчання супроводжувався розгромними заголовками у ЗМІ на кшталт «Зеленський проігнорував смерть Коростельова».
Важливість стратегічних комунікацій
Очевидно, команда Зеленського вважає комунікації другорядним завданням і недооцінює їх важливість. Тим самим вона завдає президентові кричущої репутаційної шкоди, що вже виливається у стрімке падіння рейтингів та рівня довіри до влади.
Проте стратегічні комунікації, їх планування та оперативність рішень у політиці є ключовою репутаційною засадою. Особливо в еру миттєвих комунікацій та новин, що живуть лише декілька годин.
Комунікаційна стратегія і план у великій політиці – це канва, яка допомагає оперативно і правильно поширювати потрібні меседжі, бути в цьому першим і, відповідно, завдавати тон комунікації в медіа. У важливих загальнодержавних питаннях перше слово має бути завжди за президентом. У іншій ситуації голова держави втрачає силу довіри народу і власноруч віддає кермо управління суспільною думкою тим, хто більш оперативний у комунікаціях.
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов вчора о 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан вчора о 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? Дмитро Зенкін 19.12.2024 16:55
- Посилено відповідальність за домашнє та гендерно зумовлене насильство Світлана Приймак 19.12.2024 16:44
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом Інна Бєлянська 19.12.2024 16:11
- Гендерний розрив на ринку праці України: дослідження Міжнародної організації з міграції Юлія Маліч 19.12.2024 13:36
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? Андрій Павловський 19.12.2024 12:50
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1299
- Після зупинення війни, вільних виборів може і не відбутися 1263
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 562
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 559
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 240
-
Для мешканців багатоквартирних будинків встановили фіксовані ціни за електроенергію
Бізнес 12499
-
Рекордно подорожчав овоч, який є унікальним засобом від застуди
Бізнес 5897
-
Глиняний посуд на Святвечір: традиції, символіка та як обрати для святкового столу
Життя 4411
-
Вісім треків тижня: новий фіт Соловій і Дантеса та зимова лірика Jerry Heil
Життя 4215
-
Орбан: Угорщина веде переговори щодо транзиту російського газу через Україну
Бізнес 3226