Кодекс з процедур банкрутства: яким він має бути
Напередодні відбулось публічне обговорення нашого проекту Кодексу України з процедур банкрутства. До участі були запрошені усі зацікавлені сторони.
Напередодні відбулось публічне обговорення нашого проекту Кодексу України з процедур банкрутства. До участі були запрошені усі зацікавлені сторони, включно з представниками уряду, Національної асоціації банків України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, МВФ, ЄБРР, Світового банку та, звісно, громадськості. Говорили декілька годин.
В кожної зі сторін свій погляд, яким саме на виході має бути Кодекс. Найбільше думки різняться у кредиторів та позичальників, як фазичних, так і юридичних осіб. І це цілком зрозуміло, бо своя сорочка завжди ближча до тіла. Та наше завдання підготувати такий проект до другого читання, що буде максимально збалансований і захищатиме права обох сторін. Тому протягом цього тижня збиратимемо пропозиції учасників обговорення, проаналізуємо їх та подамо до профільного Комітету парламенту для врахування при доопрацюванні документу.
Маю і свої зауваження до проекту Кодексу. Так, в першу чергу, необхідно уніфікувати його, прописавши загальну частину, щоб книги щодо банкрутства фізичних та юридичних осіб регулювали вже особливості такої процедури для кожного з боржників. І в цій же загальній частині одним з основних принципів має бути прописано саме відновлення платоспроможності боржника і тільки у випадку неможливості цього запуск процедури банкрутства.
Варто також переглянути процедуру обрання арбітражних керуючих при проведенні процедури банкрутства юридичних осіб. Наразі вона занадто складна, що затягуватиме процедуру банкрутства та може стати навіть підставою для оскарження ухвалених рішень. Крім того, є питання і до винагороди цим арбітражним керуючим, бо передбачена винагорода розпорядника майна просто мізерна, а саме він виконує великий обсяг роботи.
Крім того, нинішній проект Кодексу не передбачає спрощеної процедури банкрутства юридичних осіб у разі їх самоліквідації, а мирова угода для юридичних осіб, на відміну від запропонованої процедури банкрутства фізичних осіб, майже не згадується.
І ще багато інших питань, серед яких і термін набрання документом чинності, що треба врегулювати та збалансувати, аби отримати дійсно дієвий Кодекс.
Головний же підсумок обговорення - всі сторони зацікавлені в ухваленні Кодексу України з процедур банкрутства. Залишилось тільки вийти на компромісний документ і, сподіваюсь, це нам вдасться.
Наразі вже маємо перші пропозиції правок для доопрацювання проекту Кодексу до другого читання. Якщо хтось з фахівців бажає долучитись до роботи, чекаємо пропозиції на адресу редакції видання Банкрутство та Ліквідація [email protected] Разом з експертами, які вже не перший рік працюють над цією проблематикою та виступили одними з ініціаторів публічного обговорення проекту Кодексу, усе ретельно опрацюємо, узагальнимо та зареєструємо у Верховній Раді. Єдине прохання - не затягувати, бо кінцевий термін подання правок до Комітету з питань економічної політики 3 квітня.
- Изменения в порядок оформления отсрочки. Постановление 1558 и 560 Віра Тарасенко 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко вчора о 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко вчора о 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова вчора о 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак вчора о 15:01
- Правила ефективного партнерства в адвокатурі Тетяна Лежух вчора о 13:33
- Перемир’я між Ізраїлем і ХАМАС: виклики та перспективи після 15 місяців конфлікту Олег Вишняков вчора о 13:25
- Як корпоративний медичний одяг змінює клініку: мій досвід Павло Астахов вчора о 09:26
- Нюанси ввезення пального в Україну через кордон для власного споживання Дмитро Зенкін 21.01.2025 15:47
-
Забудьте про молодь. Її в Україні не буде
Думка 11717
-
"Січневий яйцепад". Хто обвалив ціни на яйця
Бізнес 3283
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 2744
-
TikTok погодиться на угоду, щоб залишитися доступним у США
Бізнес 1955
-
ВАКС закрив справу проти ексголовного архітектора Києва та гендиректора Укрбуд Девелопмент
Бізнес 1852