Грошова допомога поліції
З прийняттям закону «Про національну поліцію», керівництво тієї самої поліції всесторонньо намагається чинно забути про всіх працівників колишньої міліції, які пропрацювали на благо держави і пройшовши атестацію продовжили свою роботу, але вже в новій полі
З прийняттям закону «Про національну поліцію», керівництво тієї самої поліції всесторонньо намагається чинно забути про всіх працівників колишньої міліції, які пропрацювали на благо держави і пройшовши атестацію продовжили свою роботу, але вже в новій поліції, посилаючись на те, що Закон України «Про міліцію» втратив чинність.
В зв’язку такими нововведеннями у колишніх працівників міліції-поліції постає ряд питань пов’язаних з виплатою матеріальної грошової допомоги в результаті поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного працівнику міліції під час виконання ним службових обов’язків, яке призвело до встановлення йому інвалідності, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ, або не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ. .
Так, закон «Про міліцію» втратив свою чинність 02.07.2015, а Закон «Про національну поліцію» набув законної сили 02.07.2015. Отже на сьогоднішній день чинним є Закон України «Про поліцію», в якому згідно цього самого закону в абз.3, п. 15 Розділу ?? йдеться: «Право на отримання одноразової грошової допомоги, інших виплат, передбачених Законом України «Про міліцію», зберігається і здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинності Законом України «Про національну поліцію» .
Громадяни, що зіткнулися з подібною проблемою повинні чітко посилатися на вищевказані норми закону , а також ст. 97 Закону України «Про Національну поліцію» де вказано, що одноразова грошова допомога в разі загибелі (смерті), визначення працездатності поліцейського, є соціальною виплатою, гарантованою допомогою з боку держави, яка призначається, і виплачується особам, які за цим Законом мають право на її отримання, зокрема, у разі: визначення поліцейському інвалідності внаслідок захворювання, пов’язаного з проходженням ним служби в поліції, протягом шести місяців після звільнення його з поліції, внаслідок причин зазначених у цьому пункті.;
Ст. 99 Закону України «Про Національну поліцію» передбачено положення, є аналогічними положенням Закону України «Про міліцію», відповідно до яких розміри одноразової грошової допомоги поліцейським в разі їх загибелі (смерті)- особам, які за цим Законом мають право на її отримання, визначаються виходячи з розміру прожиткового мінімуму, визначеного законом для працездатних осіб на час виплати такої допомоги, залежно від ступеня втрати працездатності, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 250-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності ? групи, 200-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - уразі встановлення інвалідності ?? групи, 150-кратного прожиткового мінімуму , встановленого законом для працездатних осіб, - уразі встановлення інвалідності ??? групи в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України. Визначення ступеня втрати працездатності працівником міліції у період проходження служби в органах внутрішніх справ у кожному випадку ушкодження здоров’я здійснюється в індивідуальному порядку відповідно до законодавства.
Таким чином, Держава послідовно реалізовує політику щодо соціального захисту працівників органів внутрішніх справ, а в подальшому й працівників Національної поліції, шляхом виплати їм одноразової грошової допомоги у розмірах, визначених законом , в разі визначення їм інвалідності через захворювання, пов’язане з проходження служби в органах внутрішніх справ чи поліції.
- Права, гарантовані Конституцією України, які неможливо обмежити Світлана Приймак 18:21
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль вчора о 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов вчора о 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 9753
-
Комедія з Монікою Белуччі та продовження легендарного "Гладіатора": чотири кіноновинки тижня
Життя 6939
-
Секрет дорогих яєць. Як виробники задерли ціни та збільшили експорт
Бізнес 5156
-
Чи корисно їсти лише раз на день?
Життя 4461
-
"Справжній бедрум панк": музичні новинки тижня
Життя 4027