ТЕЦ та порти – на приватизацію, Україні – статус жебрака
В Україні з кожним днем залишається все менше і менше стратегічно важливих для країни об’єктів.
В Україні зкожним днем залишається все менше і менше стратегічно важливих для країниоб’єктів. Ті з них, що найбільше економічно привабливі, з легкої подачіможновладців передаються у приватну власність вітчизняним олігархам, адержбюджет отримує за це лише символічні копійки. Така сумнозвісна доля вжеспіткала енергогенеруючі компанії і вженезабаром на неї варто очікувати морським портам.
Так, 16 січня2012 року в парламенті зареєстровано урядовий законопроект про морські порти України (р.н. 9712). Спеціальнодля цієї ініціативи урядовці вигадали гучні гасла, які, на їхню думку, мали бввести людей в оманливий стан віри у щасливе майбутнє цієї галузі: необхідно невідкладнота радикально модернізувати портову галузь, лібералізувати майнові відносини,щоб активізувати інвестування в портову інфраструктуру.
Однак, це лише порожніслова для відвернення уваги громадськості від головного - законопроектмістить низку положень, які дають зелене світло для непрозорої приватизаціїпортової інфраструктури.
Так, статтею 23зазначеного законопроекту передбачено, що існуючі стратегічні об’єкти портовоїінфраструктури є об’єктами державної власності і не підлягають передачі воренду чи концесію, приватизації та/або відчуженню у будь-який інший спосіб.Начебто нічого особливого. Але врахуйте, що наразі відсутній офіційнозатверджений перелік стратегічних об’єктів портової інфраструктури. Що цеозначає?! А те, що коли він буде затверджуватися, якщо це взагалі колисьтрапиться, то з «якихось» причин певні об’єкти можуть і не потрапити до цьогопереліку. А далі їхню долю легко спрогнозувати - приватизація.
Але це лишеодин з варіантів можливої «прихватизації» об’єктів морських портів.Законопроектом передбачено низку інших, навіть набагато простіших варіантів.Так, все та ж 23 стаття дозволяє орендувати причали (навіть, причали, які віднесенідо стратегічних об’єктів) на строк до 49 років. Але врахуйте, що причал засвоїм технологічним призначенням є визначальною складовою будь-якого порту - безнього уся система порту не може функціонувати взагалі. І можна навіть не матисумнівів щодо того, що усі договори оренди будуть оформлюватися на максимальнийтермін – 49 років. А це лише доводить, що урядовці потурбувалися не тільки продобробут нинішніх олігархів але й про безбідне життя їхніх нащадків.
Проте і це щене все. В статті 25 законопроекту встановлено, що причали та земельні ділянки,на яких вони розташовані, будуть передаватись в оренду на строк до 49 років безпроведення конкурсу, якщо орендарем виступатиме суб’єкт господарювання у форміпублічного акціонерного товариства. Подібна норма нівелює принцип рівності правусіх суб’єктів господарювання та принцип справедливої конкуренції.
Як наслідок -майбутні власники об’єктів портової інфраструктури матимуть змогумонополізувати усі послуги в порту та «диктувати» своїм конкурентам умовизберігання продукції, завантаження та усіх інших можливих послуг, які надаютьпорти.
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак вчора о 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко вчора о 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал вчора о 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов вчора о 09:28
- Згода на обробку персональних даних – правочин? Судова практика Анастасія Полтавцева 12.11.2024 16:59
- Адвокатський запит в ТЦК та відстрочка від призову: очікування й реальність Світлана Приймак 12.11.2024 16:55
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції Наталія Тонкаль 12.11.2024 11:32
- Переваги та ризики співпраці з європейськими постачальниками відновлювальної енергії Ростислав Никітенко 12.11.2024 11:02
- Перезавантаження трейдерського ринку: ключові тренди Дмитро Казанін 12.11.2024 10:48
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями Ірина Селезньова 12.11.2024 09:55
- ОП ВС КГС: зменшення розміру неустойки (пені) нарахованої за порушення зобов`язання Євген Морозов 12.11.2024 08:49
- Гра в імітацію Євген Магда 12.11.2024 05:31
- Правова боротьба за спадок: позов проти банку про стягнення коштів у російських рублях Павло Васильєв 11.11.2024 20:24
- Гра в імітацію 356
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції 221
- Як українським трейдерам долучитися до енергетичних бірж ЄС? 84
- Як зробити бізнес бездоганно продуктивним, а співробітників – супергероями 65
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями 45
-
У Нідерландах успішно випробували найпотужніший наземний кран у світі – фото
Бізнес 11706
-
Співвласник АТБ почне відкривати торговельні центри у невеликих містах
Бізнес 10097
-
Кінець уряду Шольца. Хто стане новим канцлером і який ультиматум має для Путіна
6522
-
Нафта може впасти до $40 у 2025 році, якщо ОПЕК скасує добровільне скорочення видобутку
Бізнес 4024
-
Росіяни почали атакувати Харків дронами "Молнія-1". Чим вони небезпечніші за "шахеди"
Технології 3124