Як сформувати власний дизайн-виклик у системі охорони здоров'я?
Дизайн у медичній сфері - це не тільки “вау-ефект” і продаж емоцій, скільки пошук нових рішень у галузі, де центральним є здоров'я та життя людей.
Світ потребує ефективності в усіх сферах нашого життя: від планування дня до розробки нової моделі медичного одягу. Для того, щоб ефективність справді існувала треба знаходити цікаві та незвичні підходи до роботи. Одним з таких підходів є “Дизайн-мислення“. Він може не тільки дивувати, але й удосконалювати досвід та змінювати систему відносин.
Загалом, що таке дизайн–мислення, та чому воно так потрібно медицині?
Дизайн-мислення - це підхід до генерування творчих ідей. Він формується на дизайн-процесі, принципом якого є людиноцентричний фокус до проектування медичних продуктів та послуг. На перше місце виносяться потреби та побажання людини, які підкріплюються креативним вирішенням. На прикладах і тематичних дослідженнях – від упаковки ліків до планування кабінетів до пристроїв для ранньої діагностики раку молочної залози – демонструється дієвість дизайн-мислення у сфері.
Через те, що система базується на звичних принципах роботи більшість не вважають систему охорони здоров'я місцем для творчості. Але це може надихати лікарів на нові креативні підходи, за для будування нової культури здоров'я та проєктувати нову українську медицину.
Якщо говорити про впровадження власного дизайн-виклику у свою клініку, то зробити це досить просто. Умовно, його можна розділити на 3 етапи: спостереження, уявлення та створення. Спостереження, воно і пізнання, грає ключову роль у формуванні. Уявлення допомагає в розвитку креативного світогляду, а створення - вивести медицину на новий рівень. Загалом, можна виділити 6 факторів, які допоможуть сформувати власний дизайн-виклик в своєму медичному закладі.
Досвід пацієнта
Щороку в нашій країні мільйони людей отримують неправильний діагноз чи взагалі його не отримують. Вагомою частиною цього є погана комунікація. Щоб змінити цю статистику спробуйте уявити себе на місці пацієнта. Пройдіть увесь шлях: від запису на прийом, до обговорення з лікарем статусу коду. Це допоможе повноцінно зануритися в розуміння зручності та якості системи роботи вашого медичного закладу.
Переосмислення продуктів
Переосмислення продуктів є базовою частиною впровадження дизайн-мислення. Спробуйте подивитися на звичні речі іншим оком. Якщо відчуваєте, що системі чогось не вистачає - змінюєте. Робіть виклики особисто собі. Такий аналіз стане величезним поштовхом для змін.
Дизайн простору
Взаємодія з системою охорони здоров'я має бути приємною для пацієнтів, доглядальників та медперсоналу. Дизайн має повністю відповідати потребам споживачів та бути комфортним для кожного. Для відчуття командної співпраці у лікарів має бути простір для творчості та обговорення спільних думок. Звичайно, коли ми чуємо слово “творчість”, то уявляємо художника чи артиста. Але такі простори важливі для лікарів так само, як для художників. Такі середовища заохотят творити, створювати та генерувати нові ідеї.
Уявлення майбутнього
Працювати на випередження – уявить медицину через 50 років. Яка вона? Що змінилося? Що потрібно для цих змін? Порадьтеся з колегами, якою вони бачать вашу клініку через роки? Обговоріть усі ці теми та почніть рости вже сьогодні.
Інклюзивний дизайн
Кожного дня в клініки звертаються люди з інвалідністю. Дізнайтеся, чи зручно їм користуватися бордюрами, сходами чм громадським транспортом поруч з вашим закладом, Подивіться на речі очима людей, що живуть з інвалідністю чи хронічними захворюванням, які обмежують свободу пересування. Спостерігайте й прислухайтеся до проблем, з якими їм доводиться давати раду щодня.
Пошук аналогового натхнення
Як я вже говорив, в дизайн-процесі треба вміти спостерігати. Спробуйте знайти натхнення у сферах за межами охорони здоров'я. Це може бути прогулянка Хрещатиком, улюблене кіно чи ресторан. Шукайте натхнення в звичних для вас речах, які приносять вам радість. Подібний метод допоможе краще сфокусуватися на дійсності та обрати найкращий шлях для вашого медичного закладу.
Дизайн-мислення - це чудова інноваційна практика, яка виводить продукти, середовища та робочі процеси на новий рівень. Його треба почати практикувати якомога більше: в лікарнях, в медичних закладах освіти чи на підготовчих курсах студентів. Подібні курси допоможуть отримати більше навичок спостереження, уявлення та здійснення, що активує нашу творчу діяльність.
Важливо пам'ятати, що ми працюємо для людей та їх комфорту. Власний дизайн-виклик допоможе ще більше сфокусуватися на потребах людей, та допомогти з їх вирішенням. Для цього треба навчитися уявляти, допомагати та шукати натхнення у буденному!
- Розпорядження майном «цивільного подружжя» при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов 20:34
- JIT — концепція, час якої настав Наталія Качан 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева вчора о 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов вчора о 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов вчора о 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник вчора о 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? Дмитро Зенкін 19.12.2024 16:55
- Посилено відповідальність за домашнє та гендерно зумовлене насильство Світлана Приймак 19.12.2024 16:44
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом Інна Бєлянська 19.12.2024 16:11
- Гендерний розрив на ринку праці України: дослідження Міжнародної організації з міграції Юлія Маліч 19.12.2024 13:36
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? Андрій Павловський 19.12.2024 12:50
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1256
- Після зупинення війни, вільних виборів може і не відбутися 1255
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 561
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 514
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 235
-
Для мешканців багатоквартирних будинків встановили фіксовані ціни за електроенергію
Бізнес 11499
-
Рекордно подорожчав овоч, який є унікальним засобом від застуди
Бізнес 4684
-
Глиняний посуд на Святвечір: традиції, символіка та як обрати для святкового столу
Життя 4358
-
Вісім треків тижня: новий фіт Соловій і Дантеса та зимова лірика Jerry Heil
Життя 3939
-
Орбан: Угорщина веде переговори щодо транзиту російського газу через Україну
Бізнес 3116