"Мажоритарний" та "списочний" депутати - в чому різниця?
Так чого ж виборцям вимагати від "мажоритарного" кандидата в депутати Верховної Ради? Щоб зі знанням ситуації відповісти на це питання, виборець повинен знати тенденції розвитку свого регіону та усвідомлювати своє місце або «нішу» в поступальному прогресі
Іноді регіональні і навіть містечкові проблеми набувають загальнодержавний рівень, і тоді про них варто говорити на повний голос.
Основне питання, яке стоїть перед виборцем у передвиборчих баталіях, очевидний - за кого голосувати?
Оскільки прийнята змішана система голосування, то Верховна Рада буде нагадувати «ёрш» по сто п'ятдесят в один стакан (згадайте анекдот...). «Пропорційну» частину депутатів виборці мають можливість вибирати з ідеологічних і політичних пристрастей (про принципи складання партійних списків), а ось мажоритарників, «своїх» депутатів треба вибирати, ретельно вивчаючи їх програму. Справа в тому, що всі партії мають механізми заміни списочних депутатів, а депутати-мажоритарники вибираються на весь термін, причому виборці не можуть їх практично відкликати.
Ось пан Портников стверджує: «Голосувати треба за тих, хто готовий брати участь в декриміналізації існуючого режиму. Саме кримінальний характер влади сьогодні - головна загроза Україні ». У звичайній своїй хвацько-провокативній манері автор цитати констатує кримінальний характер влади, не турбуючись доведенням цього твердження, нехтуючи будь-якими аргументами, не наводячи, навіть, прикладів, не уточнюючи, в чому саме це проявляється, вважаючи, мабуть, що це і так зрозуміло. Припустимо, що ми повірили автору цитати відносно якостей кандидата у народні депутати… Якщо головна властивість мажоритарного кандидата - готовність до участі у поваленні режиму, то яка вигода від цього виборцям округу? А це теж не турбує політолога…
Слід зазначити, що з точки зору виборця зовсім неважливо, якої політичної орієнтації дотримується депутат-мажоритарник (далі - «депутат»). Головними є інші якості - комунікабельність (здатність знаходити «ділових друзів-партнерів»), виконання обіцянок, «прохідність». Всі, хто знаходиться у владі - крадуть, очікування чесності від депутата будь-якої політичної орієнтації - наївність, але для жителів округу лише той депутат може виявитися відповідним, який виконує свої обіцянки навіть в дрібницях. Наприклад, якщо кандидат у депутати регулярно спізнюється на зустрічі з виборцями навіть на 10 хвилин - довіри до нього не має бути, оскільки він може запізнитися і на укладення контрактів, і з початком будь-якої творчої акції або потім виправдатися тим, що десь там не склалося, тому він змушений був відкласти справу на потім. Така людина звикла дотримуватися тільки «шкірних» інтересів, а інтереси округу для нього існують тільки в період передвиборчої кампанії.
Вивчати програми депутатів найкраще шляхом порівняння з тими завданнями, які повинні бути вирішені для підвищення комфортності проживання мешканців округу, і ці завдання повинні бути відомі всім виборцям. «Свій» депутат просто зобов'язаний бути лобістом і організатором прогресивних, розвиваючих округ технологій, а коло завдань розвитку регіону найкраще визначати в рамках спеціального громадського комітету, який здійснює свою діяльність на кошти громадських фондів (як правило, це фонди місцевих «олігархів»).
Так чого ж виборцям вимагати від кандидата в депутати Верховної Ради?
Щоб зі знанням ситуації відповісти на це питання, виборець повинен знати тенденції розвитку свого регіону та усвідомлювати своє місце або «нішу» в поступальному прогресі округу. Саме тому «нарізка» округів не повинна змінюватися від виборів до виборів, а стати стабільною на багато десятиліть.
Безумовно, в усіх містах є (або не є) якісь генеральні плани розвитку, можливо, районні адміністрації теж думають над цими питаннями; обласні адміністрації, адміністрація Президента і Кабмін, якщо вони щось таке мають, то, як правило, нам про це невідомо.
Іноді якісь основні напрямки розвитку чого-небудь публікуються, але це тільки так, їх навіть підписанти не читають, ні до підписання, ні після. В усякому разі, таке припущення цілком допустимо, тому що розвиток відбувається найчастіше в інших якихось напрямках...
Регіональна влада повинна потурбуватися відстеженням тенденцій розвитку округу, сприяти позитивним і чинити опір негативним тенденціям, але у будь-якому випадку розвиваючі дії адміністрації і впливового капіталу зобов'язані доводитися до відома населення, навіть при небажанні деякої його частини.
При відстеженні тенденцій росту і розвитку повинні враховуватися географічний, кліматичний, ресурсний, екологічний і, звичайно ж, людський потенціали.
- Розпорядження майном «цивільного подружжя» при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов 20:34
- JIT — концепція, час якої настав Наталія Качан 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева вчора о 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов вчора о 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов вчора о 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник вчора о 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? Дмитро Зенкін 19.12.2024 16:55
- Посилено відповідальність за домашнє та гендерно зумовлене насильство Світлана Приймак 19.12.2024 16:44
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом Інна Бєлянська 19.12.2024 16:11
- Гендерний розрив на ринку праці України: дослідження Міжнародної організації з міграції Юлія Маліч 19.12.2024 13:36
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? Андрій Павловський 19.12.2024 12:50
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1256
- Після зупинення війни, вільних виборів може і не відбутися 1255
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 561
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 521
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 238
-
Для мешканців багатоквартирних будинків встановили фіксовані ціни за електроенергію
Бізнес 11677
-
Рекордно подорожчав овоч, який є унікальним засобом від застуди
Бізнес 4913
-
Глиняний посуд на Святвечір: традиції, символіка та як обрати для святкового столу
Життя 4365
-
Вісім треків тижня: новий фіт Соловій і Дантеса та зимова лірика Jerry Heil
Життя 3978
-
Орбан: Угорщина веде переговори щодо транзиту російського газу через Україну
Бізнес 3139