У Вас поганий сон, зник апетит? Припиніть інвестувати в облігації
Про нові правила гри на ринку облігацій
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку затвердила зміни до Положення про порядок здійснення емісії облігацій підприємств та їх обігу шляхом прийняття двох рішень - «Про затвердження Змін до Положення про порядок здійснення емісії облігацій підприємств та їх обігу (щодо продовження строків обігу та погашення облігацій підприємств)» і «Про внесення змін до Положення про порядок здійснення емісії облігацій підприємств та їх обігу (щодо порядку визначення доходу за облігаціями)» від 6 березня 2012 року.
Відповідно до Положення Комісії про порядок здійснення емісії облігацій підприємств та їх обігу внесення змін до проспекту емісії облігацій після початку розміщення облігацій забороняється. Також це Положення не встановлює порядок внесення змін до проспекту емісії облігацій у зв’язку з продовженням строків обігу та погашення облігацій.
Рішення Комісії «Про затвердження Змін до Положення про порядок здійснення емісії облігацій підприємств та їх обігу (щодо продовження строків обігу та погашення облігацій підприємств)» передбачає зміни щодо:
встановлення порядку дій емітента і Комісії щодо продовження строків обігу та погашення облігацій;
визначенення умов внесення змін до проспекту емісії облігацій щодо продовження строків обігу та погашення облігацій;
визначення переліку документів, що подаються емітентом до Комісії для внесення до проспекту емісії змін щодо продовження строків обігу та погашення облігацій.
У такий спосіб Комісія вирішить проблему усунення невідповідності вимог Положення про порядок здійснення емісії облігацій підприємств та їх обігу з нормами Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок». Адже ним передбачено, що порядок продовження строків обігу та погашення облігацій підприємств встановлюється Комісією. Наразі він був відсутній. Крім того, зміни вирішують правову «головоломку» порядку та процедури внесення змін до проспекту емісії облігацій під час їх обігу у зв’язку з продовженням строків обігу та погашення облігацій.
Рішення Комісії «Про внесення змін до Положення про порядок здійснення емісії облігацій підприємств та їх обігу (щодо порядку визначення доходу за облігаціями)» врегульовує право емітента визначати розмір відсоткового доходу за облігаціями, щодо яких прийнято рішення про відкрите (публічне) розміщення, під час розміщення, у межах, визначених рішенням про відкрите (публічне) розміщення та проспектом емісії облігацій.
Дехто вже заявляє, які славні часи настануть тепер для власників облігацій. Як на мене, тепер просто стане зрозуміліше: «Как писать, Облигация, или Аблигация». На моє переконання, ці зміни більш позитивні, аніж негативні. Вони покликані зробити облігації більш гнучким фінансовим інструментом. Зміни необхідні, в першу чергу, емітентам облігацій, а не інвесторам. Така вже корпоративнапрактика Наразі облігації в Україні продовжують залишатись ризиковим фінансовим інструментом. Відсутність ефективного контролю за діями емітентів облігацій зі сторони їх власників повинна компенсовуватись посиленням державного контролю Комісії за додержанням вимог чинного законодавства. Можливо, в перспективі слід очікувати змін щодо посилення відповідальності емітентів облігацій.
Передрук матеріалу дозволено ізпосиланням на сайт юридичної консалтингової компанії «Салекс» http://salex-lcc.com.ua/index.php/features-4/menu-types-2/vytyag-pro-bankrutstvo
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак 20:42
- Изменения в порядок оформления отсрочки. Постановление 1558 и 560 Віра Тарасенко 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко вчора о 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко вчора о 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова вчора о 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак вчора о 15:01
- Правила ефективного партнерства в адвокатурі Тетяна Лежух вчора о 13:33
- Перемир’я між Ізраїлем і ХАМАС: виклики та перспективи після 15 місяців конфлікту Олег Вишняков вчора о 13:25
- Як корпоративний медичний одяг змінює клініку: мій досвід Павло Астахов вчора о 09:26
-
Забудьте про молодь. Її в Україні не буде
Думка 11799
-
"Січневий яйцепад". Хто обвалив ціни на яйця
Бізнес 3342
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 2838
-
TikTok погодиться на угоду, щоб залишитися доступним у США
Бізнес 1966
-
Дешево, але дорого. Порівняння вартості життя у Києві та інших європейських містах
Інфографіка 1918