Хочеш в ЄС — будуй як європеєць
Всі ми хочемо, щоб Україна була в Європейському Союзі: безпекові гарантії для людини, захист її прав, зручні міста і тд.
Всі ми хочемо, щоб Україна була в Європейському Союзі: безпекові гарантії для людини, захист її прав, зручні міста і тд. Всі ці речі складають тисячі деталей, і відсутність бодай однієї руйнує загальну картину, як нестача елементу в пазлі. Тому нині ми повинні істотно підняти стандарти наших виробів та послуг до відповідного рівня. Це, зокрема, стосується й сфери будівельних матеріалів. Адже мова про величезний ринок, який напряму пов’язаний з комфортом в житті людей.
Всі без винятку, роблячи ремонт в оселі, або будуючи власний дім зацікавлені в тому, щоб використані матеріали прослужили довго і надійно. Але як показує практика, на нашому ринку будівельних виробів покупець не застрахований від низькопробних підробок. І добре, якщо мова йде тільки про те, що куплений товар швидко пошкодиться. Але якщо його поломка несе потенційну загрозу для здоров’я чи життя людини — річ неприпустима. До підробок та матеріалів низької якості в Європі ставляться серйозно, адже головною цінністю там є людина. Відповідно, вона має жити в гідних умовах. Саме тому важливим елементом нормативної бази ЄС щодо обігу будівельних виробів виступає регламент № 305 щодо будівельних виробів, який запрацював у 2014-му.
Мова про документ, який встановлює умови для забезпечення доступності будівельних виробів на ринку ЄС і встановлює чіткі правила щодо:
- проведення оцінки характеристик якості будівельної продукції;
- постачання на ринок виробів, вимоги до яких не урегульовані гармонізованими стандартами;
- порядку декларування основних характеристик тощо.
Це нормативний акт прямої дії, що безпосередньо впливає на індустрію будівельних виробів та опосередковано — на регулювання будівництва.
Деградація замість еволюції
Яка ж ситуація з вимогами до будівельних виборів у нас? Ще 5-7 років тому темпи оновлення або запровадження нових будівельних норм національного рівня сягали приблизно сотні документів на рік. А за останні 2-3 роки впали майже в 10 разів: до 9-12 на рік. І при цьому, такі показники у нас видавали у світлі досягнень. Простими словами: деградацію видавали на еволюцію. І воно то б нічого, якби це все негативно не впливало на ринок, вітчизняних виробників та й інвестиції в країні загалом.
На щастя, Україна взяла на себе зобов’язання в рамках асоціації з ЄС гармонізувати стандарти щодо будівельних виробів, відповідно до регламенту №305 (документ про перехід до цивілізованого ринку будівельних виробів). Імплементація його положень має завершитися до 2020 року, і на даний момент це є одним з основних наших завдань. Адже ці положення – реальний шлях до суттєвого підвищення якості товарів і покращення оновлення нормативної бази.
Європейські норми для українського ринку
Так як впровадження положень регламенту 305 Ради Європи – надважливе завдання, вже декілька років тривають численні дискусії щодо нього. Працювало декілька робочих груп, і я також долучилася до цього процесу. 3 роки тому й завдяки потужній підтримці команди однодумців ми, нарешті, можемо зробити еволюційний крок уперед. На даному етапі ми вже підготували проект закону, який імплементує положення 305 регламенту в український правовий простір. І я сподіваюсь, вже найближчим часом я зареєструю цей проект в Верховній Раді, щоб розпочати процедуру його прийняття вже цього року.
За своєю суттю цей закон буде своєрідним регламентом прямої дії. Він безпосередньо впливатиме на будівельну індустрію, зазначаючи купу конкретних вимог щодо виробів. За своєю структурою законопроект складається з двох частин:
1. Сам закон, максимально наближений до тексту положень регламенту №305 (встановлює узгоджені правила щодо проведення оцінки характеристик якості будівельної продукції, надання на ринок виробів, вимоги до яких не урегульовані гармонізованими стандартами, порядку декларування основних характеристик, функції учасників ринку тощо);
2. Прикінцеві положення, що на законодавчому рівні формуватимуть систему норм в будівництві споруд. Мова про зніми щонайменше до 5 чинних законів. Зокрема, в закон про регулювання містобудівної діяльності.
Прийняття цього законопроекту – це важливий, але перший крок. Необхідно суттєво прискорити гармонізацію стандартів в будівництві, аби захистити свій ринок, вітчизняних виробників, залучити більше інвестицій, а відтак – зробити наше з вами життя комфортнішим та безпечним.
- Права, гарантовані Конституцією України, які неможливо обмежити Світлана Приймак вчора о 18:21
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов вчора о 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль 16.11.2024 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов 16.11.2024 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 9929
-
Комедія з Монікою Белуччі та продовження легендарного "Гладіатора": чотири кіноновинки тижня
Життя 7434
-
Чи корисно їсти лише раз на день?
Життя 5976
-
Секрет дорогих яєць. Як виробники задерли ціни та збільшили експорт
Бізнес 5201
-
NASA та Microsoft запустили чатбот на основі ШІ, що відповідає на питання про Землю
Бізнес 4137