Невже КМУ проти проведення ефективних державних закупівель?
Спостерігаючи за діями КМУ та особливо МЕРТу на чолі з Павлом Шереметою, не можу стояти осторонь та вважаю за необхідне повідомити громадськості, політикам та представникам бізнесу, що навіть теперішній Уряд А. Яценюка не зацікавлений в проведенні ефективн
Спостерігаючи за діями КМУ та особливо МЕРТу на чолі з Павлом Шереметою, не можу стояти осторонь та вважаю за необхідне повідомити громадськості, політикам та представникам бізнесу, що навіть теперішній Уряд А. Яценюка не зацікавлений в проведенні ефективних державних закупівель!
Як вже було відомо 11.03.2014 року на сайті МЕРТ було опубліковано нову редакцію проекту ЗУ “Про здійснення державних закупівель”, в якому було повністю скасовано можливість застосування Замовниками (розпорядниками бюджетних коштів) найефективнішого торгового інструменту - електронного реверсивного аукціону.
По-перше, потрібно зазначити, що жодних офіційних коментарів чи обґрунтувань щодо такого кроку ні КМУ ні представники МЕРТу не опублікували. Чому? Напевно тому, що важко знайти недоліки цього інструменту, ефективність якого визнана у всьому світі.
По-друге, вже 18.03.2014 року на сайті МЕРТ, в той самий законопроект, та навіть в те саме оголошення від 11.03.2014 року (тобто МЕРТ офіційно не повідомив про внесення змін!) були внесені зміни щодо можливості проведення Замовниками процедур передбачених в ЗУ “Про здійснення державних закупівель” (відкриті торги, двоступеневі торги і т.д.) в електронному вигляді.
Тобто, з одного боку МЕРТ нібито визнав прозорість саме електронних торгів, АЛЕ з іншого не має за мету досягти максимальної ефективності їх проведення — зниження ціни та заощадження бюджетних коштів.
Справа в тому, що всі закупівельні процедури, які зараз передбачені в законопроекті не передбачають проведення аукціону на зниження ціни в реальному часі (ні в голосовому ні в електронному вигляді), тобто учасники торгів (постачальники) не мають можливості активно конкурувати між собою та багаторазово знижувати ціну поставки. Чому Уряд забирає можливість у бізнесу активно конкурувати між собою?
Також сумніви визиває те, що визначення порядку проведення електронних процедур стає повноваженням КМУ, а не ВРУ.
Також хотілося б запитати у розробників цього законопроекту та особисто у Павла Шеремети: головним завданням ЗУ “Про здійснення державних закупівель” є ефективне (економне використання бюджетних коштів). Чому ж в законопроекті не передбачено обов'язкового проведення найефективнішої закупівельної процедури — аукціону? Невже новий Уряд знову забуде свої обіцянки щодо ефективного використання бюджету?
Ще більш не зрозумілими стають такі пропозиції МЕРТу, якщо звернути увагу на те, що в країнах ЄС процедура аукціону (як електронного так і звичайного) активно застосовується. У підтвердження моїх аргументів пропонуємо ознайомитись з результатами дослідження проведення державних закупівель у Європі.
Також потрібно зазначити, що Міністерство юстиції України публічно оголосило про поступове впровадження обов'язкових електронних аукціонів в сфері реалізації конфіскованого та арештованого майна, оскільки цей метод є найефективнішим та антикорупційним.
Я звертаюсь до Прем'єр-міністра України А. Яценюка та міністра економічного розвитку та торгівлі Павла Шеремети недопущення подальшого “дерибану” бюджетних коштів та запровадження ефективного, конкурентного та прозорого електронного реверсивного аукціону. Ми повинні дати постачальникам можливість активно боротися за право укладання контракту. В свою чергу, готовий надати консультаційну, методологічну та практичну допомогу щодо реалізації необхідних пілотних проектів та впровадження ефективної системи державних закупівель в цілому.
- JIT — концепція, час якої настав Наталія Качан 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева вчора о 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов вчора о 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов вчора о 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник вчора о 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? Дмитро Зенкін 19.12.2024 16:55
- Посилено відповідальність за домашнє та гендерно зумовлене насильство Світлана Приймак 19.12.2024 16:44
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом Інна Бєлянська 19.12.2024 16:11
- Гендерний розрив на ринку праці України: дослідження Міжнародної організації з міграції Юлія Маліч 19.12.2024 13:36
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? Андрій Павловський 19.12.2024 12:50
- Звільнення від обов`язку сплати неустойки (штрафу, пені) та 3 % річних Євген Морозов 19.12.2024 09:34
- Після зупинення війни, вільних виборів може і не відбутися 1248
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1230
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 561
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 493
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 235
-
Для мешканців багатоквартирних будинків встановили фіксовані ціни за електроенергію
Бізнес 11079
-
Глиняний посуд на Святвечір: традиції, символіка та як обрати для святкового столу
Життя 4350
-
Рекордно подорожчав овоч, який є унікальним засобом від застуди
Бізнес 4113
-
Вісім треків тижня: новий фіт Соловій і Дантеса та зимова лірика Jerry Heil
Життя 3833
-
Бізнес-тиждень: фінансова допомога партнерів, нові тарифи, приватизація та санкції
Бізнес 3088