НАН України сприяла розкраданню близько 50 тис. га земель держвласност
Національною академією наук України за попередні роки було незаконно передано 50% державних земельних ділянок, що перебувають в постійному користуванні НАН України.
Національноюакадемією наук України за попередні роки було незаконнопередано 50% державних земельних ділянок, що перебувають в постійномукористуванні НАН України.
Таку інформацію з проханням сприяти відкриттю досудовогокримінального провадження за фактами чисельних зловживань та протиправноїдіяльності в системі НАН України отримав від Вільної профспілки освіти і наукиУкраїни.
За установами і організаціями НАН України (187 установ) закріплено на умовах постійного використання понад 148тис. га (416 земельних ділянок),що перебувають у державній власності. Однак, правовстановлюючу документацію наземельні ділянки, що перебувають у державній власності оформлено лише на рівні68% (101 тис. га). Тобто, за інформацією НАН України, понад 47тис. га земельного фонду, що перебуває у державній власності у відповідності довимог чинного законодавства не мають правовстановлюючої документації івідповідно де-юре втрачені державою.
Разом з цим, за оперативними даними, реальна кількість земельних ділянок,що перебуває в постійному користуванні НАН України і фактично використовуєтьсяне за цільовим призначенням (за умов безоплатного використання стороннімиорганізаціями) та незаконно відчужена сягає понад 50%.
А реальна інформація щодо державної реєстрації земельних ділянок, якіперебувають у постійному користуванні НАН України в органах Державноїреєстраційної служби України взагалі відсутня, що створює умови до системного«розмивання» та масштабної втрати державної власності на землю.
Не таємниця, що всі структури працювали на бандуЯнуковича та інших злочинців, намагаючись вкрасти якомога більше держмайна іресурсів. Зараз, коли влада змінилася, необхідно провести ревізію всього, щомало би належати державі і повернути незаконно привласнене. Не достатньо простопокарати винного в розкраданні, дуже важливо повернути у держвласність те, щобуло вкрадено. Сподіваюся, згадані 50 тис. га землі, Янукович чи інші злочинціне склали, як килим у приватний гелікоптер і не вивезли їх в Росію чиСаудівську Аравію. Тож, що-що, а землю можна повернути державі. Сподіваюся,прокуратура це зробить швидко і ефективно.
Крім того, звернувся до НАН України з проханнямпровести розслідування, не чекаючи висновків державних органів, очиститиколектив від тих, хто сприяв розкраданню держави і не допустити аналогічних дійщодо землі чи майна у майбутньому.
- Стамбул 2.0 Василь Мокан 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер 08:50
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька вчора о 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка вчора о 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс вчора о 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов вчора о 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник 12.05.2025 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко 12.05.2025 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков 12.05.2025 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель 12.05.2025 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
45817
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
23637
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 16698
-
Держава і бізнес: партнерство краще за протистояння
Думка 11060
-
Стамбульські перемовини не принесуть результату. Ось чому
Думка 10618