На часі реформи, а не політичний процес
Зараз, як ніколи, відчувається напруга в суспільстві. Причому, як на мене, зумовлена ця напруга не стільки прийдешніми виборами, скільки їх результатами.
Зараз, як ніколи, відчувається напруга в суспільстві. Причому, як на мене, зумовлена ця напруга не стільки прийдешніми виборами, скільки їх результатами, які вже незабаром ми всі відчуємо у вигляді конкретних управлінських рішень. Або не відчуємо. Не омине ця доля і сферу податкової та митної політики.
Кожен новий день несе в собі несподіванки і запитання без відповідей. Щодо деяких із них хочу все ж таки пояснити свою позицію.
Податок на виведений капітал: перший крок зроблено
На Погоджувальній раді, що відбулася 8 квітня 2019 р., закликала уряд якогомога швидше погодити текст законопроекту №8557 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податку на виведений капітал» з тим, щоб можна було його розглянути спочатку на засіданні Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики, а потім і в сесійній залі.
Коментарі і до мого посту про це в мережі Фейсбук, та й під іншими окремими щодо цієї події довели, що спільної позиції про необхідність прийняття ПнВК і, як наслідок, вирішення спільно питання тимчасових втрат бюджету немає.
Деякі експерти навіть загострили увагу на позиції МВФ (у тому числі виходячи з тексту Меморандуму). Деякі зауважили, що стабільна фіскальна політика тільки-но звучала на міжнародних заходах, тож, мовляв, що ми робимо? А деякі взагалі не знають, що це за податок, і розмірковують про вади фінансового обліку витрат.
Разом з екпертами ми працювали над запровадженням ПнВК замість податку на прибуток з осені 2015 року, але, як на мене, в суспільстві так і не осягнули всіх переваг ПнВК. Це перша новина — погана.
Друга — хороша. На засіданні Комітету 10 квітня 2019 р. прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України законопроект №8557 прийняти за основу. Тож далі буде.
Спрощена система оподаткування: відстояли і збережемо
Днями мала зустріч із підприємцями, що застосовують спрощену систему оподаткування. Говорили про конкретні проблеми саме малих підприємців. У результаті погодились, що для другої групи платників єдиного податку можна внести зміни в частині збільшення граничного обсягу реалізованих товарів, послуг до 3 млн грн чи навіть і до 4 млн грн на рік. Але лише для тих, хто застосує фіскальні касові апарати. Всі інші умови наразі треба залишати без змін.
Дізналася , що хтось намагався нав’язати підприємцям думку, що я проти спрощенців і хочу ліквідувати цю систему.
Відповідь проста: а чи не є оцінкою моїх дій те, що всі ці п`ять років, незважаючи на тиск певних кіл, не дали знищити цю систему, я особисто стійко провела вже чотири роки головою в комітеті, не даючи цього зробити? Хоча спроби були і в 2015, і в 2016 роках. Це стосується, зокрема, неодноразових спроб з боку уряду заборонити бути платниками єдиного податку третьої групи юридичним особам, обмеження річного обсягу доходів спрощенців.
До речі, те, що в ті роки не пішли на такі дії, є більшою мірою заслуга Петра Порошенка, адже саме він відстояв нашу позицію у переговорах з МВФ.
Про вибори і не тільки
Відразу знімаю всі запитання, якщо вони ще в когось залишились, щодо розміщення свого прізвища на агітаційній продукції одного з кандидатів у президенти. Я є розпорядником поточного рахунку виборчого фонду кандидата в президенти і довіреною особою в загальнодержавному одномандатному виборчому окрузі. Тому відповідно до Закону «Про вибори Президента України» є відповідальною особою за всю агітаційну продукцію. І про це має бути вказано на всіх її примірниках.
Підсумовуючи, хочу поділитися власними спостереженнями того, як деякі з людей, з якими ми в комітеті, здавалося б, йшли пліч-о-пліч усі ці роки, перетворюються на «запеклих» друзів. Як планомірне й послідовне відстоювання того ж таки запровадження ПнВК пов‘язують із виборчим процесом.
Це свідчить тільки про одне: у суспільства вибіркова пам‘ять, інакше б зараз не ламалися списи довкола деяких питань, які об‘єднали нас у 2014-му.
Вибори пройдуть і знов настане реальність, де нам усім жити з реформами, в тому числі в податковій сфері. Або без них.
- Розпорядження майном «цивільного подружжя» при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов 20:34
- JIT — концепція, час якої настав Наталія Качан 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева вчора о 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов вчора о 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов вчора о 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник вчора о 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? Дмитро Зенкін 19.12.2024 16:55
- Посилено відповідальність за домашнє та гендерно зумовлене насильство Світлана Приймак 19.12.2024 16:44
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом Інна Бєлянська 19.12.2024 16:11
- Гендерний розрив на ринку праці України: дослідження Міжнародної організації з міграції Юлія Маліч 19.12.2024 13:36
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? Андрій Павловський 19.12.2024 12:50
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1256
- Після зупинення війни, вільних виборів може і не відбутися 1255
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 561
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 521
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 238
-
Для мешканців багатоквартирних будинків встановили фіксовані ціни за електроенергію
Бізнес 11677
-
Рекордно подорожчав овоч, який є унікальним засобом від застуди
Бізнес 4913
-
Глиняний посуд на Святвечір: традиції, символіка та як обрати для святкового столу
Життя 4365
-
Вісім треків тижня: новий фіт Соловій і Дантеса та зимова лірика Jerry Heil
Життя 3978
-
Орбан: Угорщина веде переговори щодо транзиту російського газу через Україну
Бізнес 3139