Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
09.10.2017 11:34
Проблемні питання виконання судових рішень про стягнення аліментів
Питання виконання судових рішень про стягнення аліментів є досить актуальним. Більшість боржників, вважаючи, що вони офіційно не працюють, не мають майна та грошових коштів намагаються ухилитись від виконання судового рішення про стягнення аліментів. Такі
Питання виконання судових рішень про стягнення аліментів є досить актуальним. Більшість боржників, вважаючи, що вони офіційно не працюють, не мають майна та грошових коштів намагаються ухилитись від виконання судового рішення про стягнення аліментів. Такі дії боржників призводить до виникнення чималої заборгованності зі сплати аліментів та ставить під сумнів існування таких принципів як верховенства права, законності, обов'язковості виконання рішень суду тощо.
У свою чергу, забезпечити своєчасне та повне виконання судового рішення покликані різні заходи правового впливу, серед яких найдієвишим є настання кримінальної відповідальності за умисне невиконання судового рішення (ст. 382 Кримінального кодексу України).
Частина перша зазначеної статті передбачає відповідальність за умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню у вигляді штрафу розміром від п'ятисот до однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк до трьох років.
Також Кримінальним кодексом України передбачена відповідальність за ухилення від сплати аліментів на утримання дітей.
Як зазначено в частині 1 статті 164 КК України злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні карається громадськими роботами на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин або арештом на строк до трьох місяців, або обмеженням волі на строк до двох років. Частина 2 зазначеної статті передбачає відповідальність за те саме діяння, вчинене особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею у вигляді громадських робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин або арешта на строк від трьох до шести місяців, або обмеження волі на строк від двох до трьох років.
При призначенні виду та міри покарання за невиконання рішення суду про стягнення аліментів суд серед іншого також враховує ступінь тяжкості вчинених кримінальних правопорушень. Кримінальне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 164 КК України є злочином невеликої тяжкості, проте кримінальне правопорушення передбачене ст. 382 КК України є злочином середньої тяжкості. Остаточне покарання винній особі буде призначено за правилами статті 70 КК України за сукупністю злочинів, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим. Таким чином остаточне покарання за вчинений злочин у більшості випадків призначене у вигляді позбавлення волі на строк від одного до трьох років.
Тобто для понесення злісним неплатником аліментів більш суворої відповідальності за невиконання судового рішення його необхідно обвинувачувати у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ст.ст. 164, 382 КК України. Проте в більшості випадків обвинувачення здійснюється лише за ст. 164 КК України, а отримане покарання не є справедливим, необхідним і достатнім для виправлення, перевиховання та запобігання новим злочинам.
Виконати рішення суду про стягнення з боржника аліментів якщо в нього немає доходів та майна буде вкрай важко, проте встановлена кримінальним законом відповідальність за невиконання судового рішення яке набрало законної сили повиннастимулювати працездатного боржника до вчинення позитивних дій для виконання цього рішення (перебувати на обліку в центрах зайнятості, як шукаючий роботу, декларування доходів від тимчасових заробітків, повідомлення державного виконавця про суму заробітку та джерела доходів тощо).
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева вчора о 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов вчора о 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов вчора о 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник вчора о 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? Дмитро Зенкін 19.12.2024 16:55
- Посилено відповідальність за домашнє та гендерно зумовлене насильство Світлана Приймак 19.12.2024 16:44
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом Інна Бєлянська 19.12.2024 16:11
- Гендерний розрив на ринку праці України: дослідження Міжнародної організації з міграції Юлія Маліч 19.12.2024 13:36
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? Андрій Павловський 19.12.2024 12:50
- Звільнення від обов`язку сплати неустойки (штрафу, пені) та 3 % річних Євген Морозов 19.12.2024 09:34
- Яйце чи курка? Проєкт чи Постанова? Що має бути першим? Євген Власов 18.12.2024 16:34
Топ за тиждень
- Після зупинення війни, вільних виборів може і не відбутися 1247
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1217
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 561
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 472
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 234
Популярне
-
Для мешканців багатоквартирних будинків встановили фіксовані ціни за електроенергію
Бізнес 10702
-
Глиняний посуд на Святвечір: традиції, символіка та як обрати для святкового столу
Життя 4344
-
Вісім треків тижня: новий фіт Соловій і Дантеса та зимова лірика Jerry Heil
Життя 3752
-
Рекордно подорожчав овоч, який є унікальним засобом від застуди
Бізнес 3573
-
Бізнес-тиждень: фінансова допомога партнерів, нові тарифи, приватизація та санкції
Бізнес 3084
Контакти
E-mail: [email protected]