Дипломатія працює лише тоді, коли за її спиною стоять танки
В умовах російської агресії, Україна має системно та стратегічно працювати над посиленням обороноздатності країни в цілому.
У світлі загострення ситуації на східному кордоні України та непередбачуваність дій керівництва Росії в умовах гібридної війни, вкрай важливо аби наша держава не лише мала спроможність в разі потреби дати ефективну ефективний військовий опір окупантам, але й системно та стратегічно працювати над посиленням обороноздатності країни в цілому.
Протягом останніх кількох місяців ця тема заслужено загострилася й актуалізувалася, що проявилося в низці ініціатив та рішень з боку керівництва держави.
Перш за все, варто відзначити рішення РНБО щодо націоналізації «Мотор Січі». Одна з найбільших світових компаній у сфері виробництва авіаційних двигунів, що функціонує вже понад 100 років та залишається однією з ключових установ у галузі машинобудування України – могла опинитися в підпорядкування представників КНР, які до того ж знаходяться під санкціями США. А в контексті тісної співпраці Китаю та Росії, такий крок міг би створити умови, за яких наші північні сусіди отримали ключі для доступу до технологічних розробок українців.

Сьогодні ж, після прийняття такого непростого, однак важливого рішення РНБО, найбільш раціональним рішенням українських можновладців мало би бути припинення політизації цього питання та акцентування уваги депутатів та чиновників на збереженні колективу «Мотор Січі» та забезпечення корпорації держзамовленнями, а не спробами додатково роздмухувати скандал.
Інша важлива ініціатива, яка цього разу пролунала вже від народних депутатів – реформування «Укроборонпрому» на якій варто зупинитися додатково. За задумом, цей законопроект передбачає корпоративне управління «Укроборонпромом» та іншими підприємствами, що входять до його структури; створення двох великих холдингів, які будуть займатися окремими напрямками діяльності; та створення окремих акціонерних товариств між підприємствами для виконання того чи іншого замовлення як в Україні, так і на міжнародному ринку.

За оцінками законотворців та експертного середовища, реформування «Укроборонпрому» дозволить оживити цей концерн, об’єднати та оптимізувати усі його ресурси та, відповідно, підвищити ефективність роботи, що є повністю виправданою ініціативою.
В той же час, при реформуванні «Укроборонпрому» вкрай важливим видається те, аби в процесі не було зруйновано чи розформовано частину важливих оборонних підприємств та конструкторських шкіл. Однією з таких шкіл є запорізький «Івченко-Прогрес» - підприємство, що створює унікальні продукти як для зміцнення обороноздатності країни, так і для паритету у співпраці з такими важливими партнерами України як Туреччина, арабські держави чи той же Китай.
Кілька років тому спеціальний представник Держдепу США з питань України Курт Волкер сказав: «дипломатія працює лише тоді, коли за її спиною стоять танки». І цей вислів абсолютно чітко відображає суть сучасного світу. Мотор Січ, Івченко-Прогрес чи підприємство Антонова – це потужний важіль технологічної дипломатії, збереження та розвиток якого – козир у рукаві України в перемовинах з будь-ким.
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський вчора о 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус вчора о 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський вчора о 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик вчора о 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський вчора о 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін вчора о 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський вчора о 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
- Ринок праці України: виклики та тренди 2025 року Ілля Літун 16.04.2025 19:23
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? Олександр Крайз 16.04.2025 17:10
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13321
-
Потужність Rheinmetall в Україні значно перевищить заплановані 150 000 снарядів на рік
Бізнес 12075
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5149
-
"Червоні двері, жовті двері": небезпечна гра серед підлітків чи черговий тренд із TikTok
Життя 4392
-
Сто днів на відповідь: став остаточно зрозумілим дедлайн Трампа для Путіна
Думка 4042