Онлайн-петиції або Почути кожного, щоб жити по-новому
На дворі вже 21 сторіччя і близько 22 мільйонів українців є активними користувачами Інтернету. Тому й час перейти на інструменти інтернет демократії, япотрібно осучаснюватися й припиняти бюрократичні переписки, бо вже прийшов час «жити по-новому». Прийшо
Майдан ставфеноменом української демократії. Проте після перемоги українців на Майдані та поваленнярежиму Януковича, в мене весь час буловідчуття, що все і далі відбувається не так. Ті політики, що ще вчора зі сцениМайдану горлали про демократію, сьогодні сидять у чиновницьких кріслах іповторюють дії злочинних «папєрєдніков».
Втім, Громадянська кампанія«За відповідальну владу» ще рік тому розпочалапрацювати над втіленням в життя ідеї запровадження принципів прямої демократії –розробку інструменту, який би давав громадянам визначати самостійно, хтодостойний ними керувати, а хто ні. Без партійних квот, торгівлі портфелями й політичногоблюзнірства. Як наслідок розроблено законопроект «Про вотум недовіри посадовихосіб», який дозволить громадянам звільняти посадовців своїм рішенням.
А вчора у ВерховнійРаді був презентований ще один розробленийнами законопроект, застосування якого зруйнує монополію політиків назаконотворення. Не секрет, що сьогоднівся нормотворчість в Україні відбувається обраними особами, які монополізувалице право і використовують свої посади для лобіювання власних інтересів іполітичної корупції .Спілкування з посадовцями відбувається в традиційній радянській формі -через звичайну пошту, або чергуванням у приймальнях. Законопроект «Про правогромадян ініціювати розгляд нормативних документів органами державної влади тамісцевого самоврядування» дає можливістьгромадянам ініціювати розгляд насущних питань Радами без набридливих звернень додепутатів, які частіше ігноруються. Також спеціально розроблений Інтернетресурс - www.petition.kiev.ua, на якому кожен громадянин України, можерозміщувати і збирати підписи під своєю петицією. Така собі спроба реалізувати гаслоколишнього президента «Почути кожного!»
Цей документ є важливим кроком до суспільного миру вУкраїні. Законопроект дає право громадян без коктейлів Молотова донести свої вимоги та пропозиції до влади. Намне потрібно стояти на сцені Майдану і сподіватися, що влада почує кожного, адостатньо зайти на сайт, створити петицію та шукати однодумців, які зголосятьсяпідписати її. Пропозиції, за які впродовж 30 днів підписалися 0,5% виборців, або 177 тис. українців, які мають право голосу, – обов’язкові дорозгляду органами влади.
З іншого боку влада позбавиться гіперактивнихлюдей, які носяться з нікому не потрібними ідеями і змушують чиновниківпереводити стоси паперу для відписок.
На дворі вже 21 сторіччя і близько 22 мільйонів українців є активнимикористувачами Інтернету. Тому й час перейти на інструменти інтернет демократії,які активно використовуються у сучасному світі. Потрібно осучаснюватися й припинятибюрократичні переписки, бо вже прийшов час «жити по-новому». Прийшов часОнлайн-петицій!
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак 20:42
- Изменения в порядок оформления отсрочки. Постановление 1558 и 560 Віра Тарасенко 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко вчора о 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко вчора о 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова вчора о 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак вчора о 15:01
- Правила ефективного партнерства в адвокатурі Тетяна Лежух вчора о 13:33
- Перемир’я між Ізраїлем і ХАМАС: виклики та перспективи після 15 місяців конфлікту Олег Вишняков вчора о 13:25
- Як корпоративний медичний одяг змінює клініку: мій досвід Павло Астахов вчора о 09:26
-
Забудьте про молодь. Її в Україні не буде
Думка 11801
-
"Січневий яйцепад". Хто обвалив ціни на яйця
Бізнес 3343
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 2839
-
TikTok погодиться на угоду, щоб залишитися доступним у США
Бізнес 1966
-
Дешево, але дорого. Порівняння вартості життя у Києві та інших європейських містах
Інфографіка 1923