Історії про грип: розвінчування основних міфів
Щороку тема грипу знову вривається в наше життя. Від цієї, на перший погляд, не зовсім катастрофічної недуги систематично гинуть люди. Але, на жаль, наше суспільство й далі вірить у те, що часник здатен врятувати від вірусу. Ні, друзі, не здатен. Часник на
Щороку тема грипу знову вривається в наше життя. Від цієї, на перший погляд, не зовсім катастрофічної недуги систематично гинуть люди. Але, на жаль, наше суспільство й далі вірить у те, що часник здатен врятувати від вірусу. Ні, друзі, не здатен. Часник настільки ж ефективний для профілактики грипу, як і для боротьби з вампірами. Але цей міф (як і багато інших) на практиці працює. Люди вірять у чудодійні властивості часнику. І саме такі казки – головні вороги в боротьбі з вірусом, що в особливо виняткових випадках можуть призвести до смерті.
Тому мета моєї сьогоднішньої публікації – розвінчати міфи й пояснити вам, як усе ж таки правильно готуватися до зустрічі з грипом і лікувати цю недугу.
Міф №1: молодим грип не страшний
Ні, страшний. Дуже страшний. Грип не запитує, скільки вам років, перш ніж проникнути у ваш організм. Також грип не переймається вашим віком, коли переходить у різноманітні форми ускладнень. До речі, одне з ключових ускладнень після грипу – це пневмонія. І саме від пневмонії часто помирають люди у віці 25-50 років. Однак особливо небезпечним грип є для дітей, людей, віком від 65 років, і для осіб, які мають хронічні захворювання. Навіть за відсутності ускладнень середня тривалість захворювання у цих категорій людей становить 7-14 днів.
І пам’ятайте, в будь-якому віці грип – це серйозний удар по імунній системі!
Міф №2:ті, хто їдять лимони, апельсини, часник і вітаміни, на грип не хворіють
Хворіють. Так, як і всі інші. Найважливішим засобом профілактики грипу є вакцинація, що займе всього 30 хвилин часу. Ефективність сучасних вакцин становить 70-90%. Доведено, що навіть у разі інфікування грипом вакциновані переносять його легше та з меншою кількістю ускладнень.
Міф №3: знаємо ми ваші вакцини, через них можна заразитися грипом
А ось і не можна. Сучасні вакцини містять лише інактивовані, тобто «неживі» віруси. Такі віруси не можуть викликати хворобу. Формування повноцінного імунітету від грипу відбувається впродовж двох тижнів після вакцинації. Тому якщо через кілька днів після вакцинації у вас спостерігаються симптоми респіраторного захворювання, не звинувачуйте в цьому вакцину! Адже щоденно ми зустрічаємось із великою кількістю мікроорганізмів, які можуть стати причиною температури, болю в горлі чи кашлю.
Міф №4:якщо я не вакцинувався до епідемії, вакцина лише зашкодить
Ні, не зашкодить. Оптимальним часом для вакцинації є кінець жовтня. Але вакцинуватися від грипу, згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, можна в будь-який час. Вакцина не зробить вас більш уразливими до хвороби. Навіть у розпал епідемії. Вакцинація – це ваш об’єктивний шанс не захворіти.
Міф №5: якщо в мене кашель чи нежить, вакцинуватися мені не можна
Можна.
Є дуже мала кількість протипоказань до вакцинації, серед них – висока температура. Нежить, на який ви хворієте другий тиждень, не є перешкодою й ніяк не вплине на дієвість вакцини. Також, наголошую: вакцина в жодному випадку не призведе до посилення нежитю, кашлю чи інших недуг.
Міф №6: ускладнення від вакцинації страшніші за сам грип
Ні, друзі, не страшніші.
Сучасні вакцини від грипу – безпечні. Максимальні негативні наслідки – це почервоніння та біль у місці введення вакцини. Думаю, задля того, аби убезпечитися від вірусу, такі маленькі неприємності пережити можна. Також поширеною є думка, що компоненти вакцини від грипу, додані для її стабілізації, можуть бути небезпечними для здоров’я. Це теж міф. Доведено, що вакцина містить ці речовини в дуже маленькій кількості, меншій за ту, яку ми отримуємо щодня, п’ючи воду та вдихаючи повітря великих міст.
Міф №7: грип можна вилікувати самостійно, навіть у рекламі про це розповідають
Ні, не можна.
По телевізору дійсно цілодобово показують рекламу «противірусних» препаратів. Але щодо ефективності левової частки цих препаратів виникають запитання. В Україні є всього два засоби, які мають доведену, а не вигадану ефективність проти вірусу грипу. Назв цих препаратів не зустрінеш у нав’язливих рекламних роликах – це озельтамівір та занамівір. Призначати їх може лише лікар. Потрібні ці засоби не всім хворим на грип. Інші засоби, що можуть бути призначені, – це жарознижувальні. Також не завадить вживати 2-3 літри рідини на добу та «сидіти вдома». Грип переносити на ногах заборонено. І ще зазначу, що не варто примушувати себе їсти звичайні порції в разі відсутності апетиту – це не впливає на швидкість одужання. Але головне в цій історії – бути під наглядом лікаря. Самолікування може бути невиправно шкідливим для вашого здоров’я.
Міф №8:якщо в мене грип і температура тримається 4 дні, треба приймати антибіотики
Антибіотики абсолютно неефективні при грипі, але їх може призначити лікар у разі ускладнень. Гарячка може тривати тиждень. І це нормально за відсутності симптомів тривоги – кровохаркання та задишки.
Приклад вашої подруги, яка почала приймати антибіотик при грипі й одужала через два дні, свідчить лише про те, що життєвий цикл вірусу в її організмі закінчився природним шляхом. Жодних заслуг антибактеріального препарату тут немає.
А загалом – не займайтеся самолікуванням і не забувайте про вакцинацію. І жоден грип не буде страшний! Будьте здоровими!
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни Дмитро Мирошниченко 10:22
- Культ "хастлу" розсипається – і це добре Валерій Козлов 10:15
- Як поводити себе на допиті підприємцям і їхнім працівникам Сергій Пагер 08:42
- Стамбул 2.0 Василь Мокан вчора о 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко вчора о 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв вчора о 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева вчора о 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер вчора о 08:50
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька 13.05.2025 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка 13.05.2025 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс 13.05.2025 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов 13.05.2025 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник 12.05.2025 18:43
-
Стамбульські перемовини не принесуть результату. Ось чому
Думка 21506
-
Держава і бізнес: партнерство краще за протистояння
Думка 11074
-
Змагання за Трампа. Чому Зеленський вирішив летіти в Туреччину, а Путін – відмовився
7753
-
Склад делегації РФ показує справжнє ставлення до переговорів. Що робити нам
Думка 5545
-
"Російська весна – 2025". Як Москва посилила агресивну кампанію проти Молдови й Одещини
5469