Що робити, якщо "вкрали" фото зі сторінки в соцмережі?
Одного дня можна побачити власне фото на сторінці профілю, який Вам не належить. Що робити, якщо фото «вкрали» з Вашої cторінки у соцмережі та як захистити свої права - в даній статті.
В епоху цифрових технологій, появи соціальних мереж з’являються нові види правопорушень, зокрема порушень у сфері авторського права. Багато хто зараз, читаючи, подумає, що це не про нього/неї, адже він/вона не є публічною особою, політиком, співачкою та й навіть фотографом. Але це не так. Сьогодні майже кожен продукує твори – взяти навіть звичайнісіньке фото, зроблене на кишеньковий телефон чи фотоапарат і опубліковане в соціальних мережах.
Наскільки важливо відслідковувати рух власних фото в соцмережах?
Одного дня, зайшовши в соцмережу, можна помітити власне фото на сторінці профілю, який Вам не належить. Той, хто незаконно «привласнив» чужу ідею, Ваше фото, розмістивши його в себе в профілі, може одержати кошти від третіх осіб від реклами, розміщеної в тому ж профілі. Можливі й гірші наслідки – від Вашого імені будуть писати Вашим знайомим або іншим стороннім особам, пропонуючи неіснуючі товари або з проханнями позичити кошти…
Що робити, якщо Ви побачили Ваше фото на чужій сторінці в соцмережі?
В такій ситуації необхідно активно діяти, адже саме від Ваших дій залежить, які наслідки будуть для Вас. Потрібно зробити наступні кроки:
1. Написати в особисті повідомлення особі, що опублікувала Ваше фото з проханням вказати, що саме Вам належить дане фото в описі або ж видалити Вашу фотографію з профілю. У випадку ігнорування повідомлення написати коментар під публікацією фото.
2. Якщо власник сторінки, який опублікував Ваше фото, ігнорує повідомлення і коментарі – потрібно написати в службу підтримки тієї соціальної мережі, де таке правопорушення сталось, детально описавши ситуацію, що склалась і вказавши, що Ви намагалась вирішити цю ситуацію самостійно до написання цієї скарги. Обов’язково додайте всі докази – оригінал фото, скріншоти надсилання повідомлення і коментарів, посилання на фотографію на Вашій сторінці і сторінці зловмисника.
Як захистити власні фото від їх «привласнення»?
Найпростіший варіант – це не публікувати фотографії взагалі, але ясна річ, якщо є професійна необхідність публікацій власних фото-робіт або ж Ви просто хочете поділитися яскравими моментами з життя з друзями та знайомими, то цілком реально, дотримуючись простих правил, є можливість захиститись від осіб, які привласнюють чужі фото.
По-перше, якщо немає необхідності, краще налаштувати свій профіль таким чином, щоб Ваші фото змогли переглядати лише ті особи, яким Ви дозволяєте, додавши їх в «друзі» , тощо. Таким чином Ви зможете контролювати коло осіб, які мають доступ до Ваших фото.
По-друге, на кожній фотографії, яку публікуєте, додавайте напис авторства – це може бути Ваше ім’я та прізвище або ж нікнейм в соцмережі.
По-третє, періодично через пошук перевіряйте в соцмережах, чи ніхто під Вашим іменем з Вашими фотографіями не зареєструвався і веде блог. Також в пригоді стане функція пошуку за фото в пошукових системах.
Отже, щоб не стати жертвою шахрайства та отримувати від користування соціальними мережами лише позитив, потрібно пам’ятати декілька простих правил користування цифровим середовищем, а в разі, якщо помітили порушення своїх авторських прав, негайно про це заявити письмово і за необхідності звернутись зі скаргою до уповноважених служб.
- Зло не може бути умиротворене, або чому Україна має перемогти Віктор Круглов 17:52
- Закон про підвищення акцизів на сигарети – це випробування економічної відповідальності Олег Пендзин 14:27
- Неприпустимість насильства проти адвокатів: випадок у Бучанському ТЦК Світлана Приймак 14:00
- Масштабування українського бізнесу та чому варто орієнтуватися на експорт Даніелла Шихабутдінова 12:51
- Європейські спонсори тероризму Володимир Горковенко вчора о 23:46
- Ограниченно пригодные: важные детали о ВВК и мобилизации Віра Тарасенко вчора о 22:01
- Компанії втрачають мільйони через неефективну логістику: як оптимізувати процеси та бюджет Сергій Кочергін вчора о 18:38
- Президентський законопроєкт: відповідальність за обхід санкцій Дмитро Зенкін вчора о 15:49
- Зміна імені (прізвища, власного імені, по батькові) дитини Леся Дубчак вчора о 15:24
- Новий закон про європротокол: що змінилось і як тепер діяти? Світлана Приймак вчора о 12:51
- Чи дійсно можна омолодити шкіру обличчя без дороговартісних процедур та інʼєкцій Вікторія Жоль вчора о 10:03
- Переваги й недоліки статусу АЕО: як це насправді працює в Україні та для кого актуально? Олександр Федоришин 13.01.2025 16:26
- Ханукальна менора в Києві та Львові: символ світла і тест на толерантність Олег Вишняков 13.01.2025 14:39
- Шлюбний договір чи договір про поділ майна подружжя: що обрати? Соломія Йосипенко 13.01.2025 12:28
- Шлях України до ЄС: Де ми зараз? Штефан Сабау 13.01.2025 11:48
- Про пенсії і справедливісь 490
- Нові правила ліцензування у 2025 році: що зміниться для бізнесу? 330
- Переваги й недоліки статусу АЕО: як це насправді працює в Україні та для кого актуально? 162
- Як ірландський досвід (не)резонує українську драму 152
- Окремі аспекти завершення приватизації ДП "Укрспирт" 100
-
Удар по ядерній тріаді Путіна. В Енгельсі догорає нафтобаза – чому це важливо для України
4929
-
Від волонтерства до бізнесу: як ветлікар став партнером Нової пошти у прифронтовому місті
Бізнес 4390
-
В Україні активно виводять з обігу банкноти номіналом 200 гривень. Чим їх замінюють
Фінанси 3642
-
Гетманцев подав законопроєкт про ПДВ на усі товари з іноземних маркетплейсів
Бізнес 2379
-
З Польщі контрабандою ввезли ювелірку і швейцарські годинники на 35 млн грн – фото, відео
Бізнес 2366