До яких заходів вдаються ОСББ, щоб заощадити теплову енергію?
До яких заходів вдаються ОСББ задля ефективного використання енергії, заощадження теплової енергії? Поширені практики та поради
Заходи щодо економії та ощадливого використання енергетичних ресурсів під час енергоефективної модернізації будівлі можна умовно поділити на високовитратні (наприклад, утеплення стін, даху, заміна вікон в будівлі тощо), маловитратні (покращення режимів експлуатації та автоматизації котлів, налаштування інженерних систем, обладнання та устаткування), заходи, направлені на формування свідомої поведінки користувачів щодо споживання енергоресурсів, а також інші заходи організаційного характеру (наприклад, впровадження системи енергетичного менеджменту із запровадженням моніторингу споживання енергії тощо).
Високовитратні заходи зазвичай потребують значних грошових вкладень і можуть мати великі терміни окупності. Для маловитратних заходів характерні незначні капіталовкладення та швидка окупність.
Слід зазначити, що, при прийнятті рішення про впровадження енергоефективних заходів, власник повинен керуватись не тільки поняттям терміну окупності. Енергоефективні заходи – це в тому числі і комфорт, підвищення якості життя, продовження терміну експлуатації будівель, зменшення викидів СО2, адоптація до зміни клімату. В масштабах країні – забезпечення її сталого розвитку та енергетичної незалежності.
Крім високо та малозатратних заходів, дуже важливими є заходи, направлені на формування свідомої поведінки користувачів, адже значною мірою саме від кінцевого споживача залежить ефективне та раціональне використання енергетичних ресурсів.
Серед типових енергоефективних і пов’язаних з ними заходів щодо модернізації житлових будівель можна розглядати наступні:

настисність на зображення для його збільшення
джерело: онлайн-курс «ОСББ: Абетка успіху. Технічні поради щодо обслуговування багатоквартирного будинку для ОСББ», проєкт ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES)
З досвіду, найчастіше в житлових будинках реалізовуються заходи з утеплення (зовнішні стіни, перекриття покрівлі, техповерху або горища, утеплення цоколю і т.д.), заміна вікон та вхідних груп дверей на енергоефективні, встановлення автоматизованих вузлів регулювання теплової енергії (індивідуальних теплових пунктів), балансування системи опалення, модернізації системи освітлення, утеплення магістральних трубопроводів системи опалення та гарячого водопостачання тощо.
За отриманням фінансової допомоги на впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках можна звертатися до державної установи «Фонд енергоефективності», що реалізує програму «Енергодім».
- Неустойка за неповернення майна з оренди: між штрафом та пенею Дмитро Шаповал 13:56
- Стягнення шкоди з закладу освіти та батьків внаслідок пошкодження ока дитині Артур Кір’яков 13:11
- СЗЧ – вихід з ситуації є Сергій Пєтков 10:18
- Декілька ФОП: оптимізація податків чи дроблення бізнесу? Сергій Пагер 09:07
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі Галина Скіпальська вчора о 17:02
- ПРРО як шлях до детенізації бізнесу та збільшення надхожень у бюджет Андрій Сухов вчора о 11:59
- Cпеціальні військові операції – міжнародна політика кремля Сергій Пєтков вчора о 10:18
- 100 днів, які не повернули мир в Україну Дмитро Пульмановський вчора о 10:15
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею Юрій Бабенко 22.04.2025 15:32
- Як енергетичні компанії оптимізують КІК: досвід ЄС та українські реалії Ростислав Никітенко 22.04.2025 11:46
- 4 помилки, які заважають власнику бізнесу побудувати сильну компанію Олександр Висоцький 22.04.2025 10:27
- Где покупать жилую недвижимость и какую? Володимир Стус 21.04.2025 23:53
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям Сергій Пєтков 21.04.2025 19:52
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? Ксенія Оринчак 21.04.2025 16:53
- Компенсація 1,5 млн грн моральної шкоди з рф на користь киянина за "повітряні тривоги" Світлана Приймак 21.04.2025 10:20
- Модель нової індустріалізації України 184
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? 149
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи 138
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище 111
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям 92
-
Казахстан заявив, що видобуватиме стільки нафти, скільки потрібно йому, а не ОПЕК
Бізнес 21146
-
"Останній інгредієнт отруйного коктейлю". У Швейцарії стривожені різким зростанням франка
Фінанси 15380
-
"Я приніс вам мир". Чому зірвались мирні переговори у Лондоні і що далі – сценарії
13748
-
У юристки Панаіотіді пройшов обшук. ЇЇ чоловік Коболєв каже, що вилучили телефони й компʼютер
Бізнес 6351
-
Держборг України у 2025 році вперше перевищить "психологічну" позначку 100% – МВФ
Фінанси 5977