Вибори: коли пік агресії ще попереду
Віра у своїх посилюється за рахунок ненависті до інших. Переконання у правильності свого вибору - через рахунок приниження поглядів інших.
У нас проблем вистачало і без виборів. У ментальності, яка надмірно персоналізує все що можна. У переконанні, що твоя правота – найправотіша. І у вірі в те, що всі проблеми від влади. Перемоги, поразки – все це в українців мало свої – політичні обличчя. Навіть, якщо до проблем/здобутків докладалось все населення, чи коли вони були об’єктивними явищами, – ми однак сприймаємо всі події занадто персоналізовано і політизовано. Хтось має бути винен у наших проблемах. Бажано - хтось із влади.
І найяскравіше ці ментальні особливості проявляються під час виборів. Особливо – виборів президента. Бо якщо дивитись на рекламу чи виборчі програми, то складається враження, що ми обираємо єдину гілку влади в авторитарній країні. Вибори короля, а не одного з інститутів влади.
Та і виборці сприймають посаду Президента виключно у цьому – всемогутньому контексті. Персона як панацея від соціальних болячок. Не дивно, що у частини виборців наступає відчуття кінця світу тоді, коли вони розуміють, що їх кандидат програє. Або коли ти підтримуєш «не того» кандидата. «Ти хоча б не за клоуна?», «Та ти в якій країні живеш, що за Пороха?», «За Юльку – та я з тобою не буду розмовляти», - знайомо?
Так, нам важко робити вибір. Але, якщо вже вибір зроблено, то людина часто починає вважати, що цей вибір – єдино вірний. І не просто вважати, а ще й агресивно переконувати інших у їх неправоті. Це не складно – бо кожен кандидат має недоліки і переваги – реальні та видумані. Особливо коли є тотальна недовіра до політиків. В таких обставинах кожен кпин у бік іншого – це не лише спроба переконати, що проблеми твого кандидата – менші. Це спроба довести самому собі що твій вибір – правильний. А уособленням «іншого» кандидата якраз і є його електорат, - виборець, який відкрито його підтримує. Персоналізація, пам’ятаєте?
Як часто буває, – віра у своїх посилюється за рахунок ненависті до інших. І тут часто допомагають штаби «своїх» кандидатів. Вони не лише обливають суперника багнюкою. Вони дегуманізують – як самого конкурента, так і тих, хто його підтримує.
Цей блог – до того, що вибори не закінчаться 31 березня. Перший тур - це ще нічого. Там є вибір з 39 кандидатів. А ось коли вибір скорочується до двох – це значно поляризує погляди. Проводить лінію зіткнення. Стимулює штаби застосовувати технології «свій/ворог». А тому й зростання конфліктів на цьому ґрунті варто очікувати саме під час другого туру. Тоді, коли «добро» зійдеться в бою зі «злом». В уяві політтехнологів. Але пам’ятайте, що це – лише вибори. Вибори одного з представників влади, а не влади в цілому. І технології, які не мають ніякого відношення до реального життя.
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак вчора о 20:42
- Изменения в порядок оформления отсрочки. Постановление 1558 и 560 Віра Тарасенко вчора о 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін вчора о 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков вчора о 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда вчора о 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин вчора о 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов вчора о 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак вчора о 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко 22.01.2025 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко 22.01.2025 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова 22.01.2025 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак 22.01.2025 15:01
- Правила ефективного партнерства в адвокатурі Тетяна Лежух 22.01.2025 13:33
- Перемир’я між Ізраїлем і ХАМАС: виклики та перспективи після 15 місяців конфлікту Олег Вишняков 22.01.2025 13:25
- Як корпоративний медичний одяг змінює клініку: мій досвід Павло Астахов 22.01.2025 09:26
-
Забудьте про молодь. Її в Україні не буде
Думка 11836
-
"Січневий яйцепад". Хто обвалив ціни на яйця
Бізнес 3371
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 2867
-
TikTok погодиться на угоду, щоб залишитися доступним у США
Бізнес 1969
-
Дешево, але дорого. Порівняння вартості життя у Києві та інших європейських містах
Інфографіка 1961