Куди рухатиметься гривня?
Наразі Уряд вживає всіх дій до нерозгойдування курсу валют, але вже влітку 2015 року може відбутися різкий скачок долара.
Наразі Уряд вживає всіх дій до нерозгойдування курсу валют, але вже влітку 2015 року може відбутися різкий скачок долара.
Як відомо, днями вдалося досягти домовленостей із Європейською комісією про фінансову допомогу НАК «Нафтогаз України» на придбання газу (за умови нестачі у нього коштів). Раніше цього не було, оскільки функцію «гаманця» для НАКу виконував НБУ, але умовами нової програми співпраці з МВФ обмежено можливість регулятора фінансувати та валютувати НАК за рахунок міжнародних резервів. Останньою сумою прямої валютної інтервенції мають стати $100 млн влітку 2015 року, після чого НАК має набути статусу повноцінного гравця валютного ринку. Якщо такий покупець вийде на міжбанківський валютний ринок, гривню очікує стрімке знецінення.
Цілком ймовірним є повторення ситуації лютого цього року, коли відбувся рекордний обвал гривні і долар коштував 40 грн. Наразі вживаються всі дії до утримання курсу, але вони мають тимчасовий характер та не триватимуть вічно.
Наразі курс гривні визначається в ручному режимі, на що вказує низка факторів. Так, валютна виручка в країну не надходить, адже суттєво скоротилися експортно-імпортні операції: експорт впав на 32,6%, імпорт – на 35,6%. Подібна ситуація повинна була спричинити дефіцит валюти на міжбанку, а отже, й падіння гривні. Проте цього не відбувається, більше того, міжнародні резерви збільшуються та становлять, за останніми даними НБУ, $ 9,6 млрд, а курс гривні зміцнюється та тримається у вузькому коридорі.
Через скорочення експорту й імпорту мали б зменшитися податкові відрахування до бюджету, але Кабмін, навпаки, подає статистику їх збільшення. Тобто, внаслідок різкого підвищення цін українці почали більше витрачати, дістаючи з закроми свої заощадження. Гривневих доходів у силу 2-річного заморожування індексації заробітних плат та пенсій їм не вистачає, і вони обмінюють валюту – наприклад, у травні вони продали на $177 млн більше, ніж купили.

- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський вчора о 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін вчора о 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель вчора о 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко вчора о 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль 01.04.2025 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський 01.04.2025 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко 31.03.2025 17:54
- Искусство наступать на грабли Володимир Стус 31.03.2025 17:05
- Нова судова практика – відсутній обов’язок надсилання копії скарги виконавцю Андрій Хомич 31.03.2025 16:01
- НАБУ: невиправдані надії Георгій Тука 31.03.2025 15:48
- Податкове резидентство для енерготрейдерів з іноземними бенефіціарами Ростислав Никітенко 31.03.2025 12:41
- Фінансова модель університетів майбутнього Віталій Кухарський 31.03.2025 12:21
- Шукайте жінку! Білоруський варіант Євген Магда 31.03.2025 09:09
- Спільний контроль у бізнесі: чому статус має значення? Анастасія Полтавцева 30.03.2025 19:23
-
У рейтингу мільярдерів Forbes з'явилось поповнення від України
Бізнес 39023
-
Колишній власник Галі Балуваної пояснив вихід з бізнесу: Було некомфортно
Бізнес 30670
-
"Супутник Притули" змінив правила гри: як Україна вплинула на фінський космічний бізнес
14800
-
Треба багато, але окупності нема. Чому в Україні так довго будуються скляні заводи
Бізнес 10055
-
Сотні контрактів. Про що говорить масова закупівля Європою сучасних танків та БМП
9220