Як отримати страхове відшкодування, якщо страхова компанія зникла?!
В правовідносинах, щодо виплати страхового відшкодування за договорами обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності, досить часто виникає ситуація коли страхова компанія винуватця ДТП просто зникла, банківські рахунки такої компанії п
В правовідносинах, щодо виплати страхового відшкодуванняза договорами обов'язкового страхуванняцивільно-правової відповідальності, досить часто виникає ситуація колистрахова компанія винуватця ДТП простозникла, банківські рахунки такої компаніїпорожні, а майно відсутнє, рішення судупро стягнення зі страхової компаніїстрахового відшкодування залишаєтьсяневиконаним.
Потерпілі особи,потрапляють в ситуацію, в якій, і звинуватця ДТП кошти неможливо стягнути, бо він на момент ДТП мав чини полісстрахування цивільної відповідальності,і зі страхової компанії страховевідшкодування не стягнеш, бо вже не має з чого стягувати.
Наразі, в такій ситуації,чинне законодавство України, передбачаєправо потерпілих осіб отримати страховевідшкодування, що не виплачене страховоюкомпанією, від Моторно (транспортного)страхового бюро України (МТСБУ). Алетака можливість виникає лише в разі,якщо страхова компанія не має коштівдля здійснення страхового відшкодуваннята визнана банкрутом або ліквідована.
Основна проблема впитанні отримання страхового відшкодування,за такі страхові компанії, від МТСБУ,полягає саме в визнанні страховоїкомпанії банкрутом та встановленняфакту відсутності в неї грошових коштівчи майна.
Для початку процедурибанкрутства страхової компанії необхідноподати до господарського суду відповіднузаяву від кредитора страховика абоспільну заяву від певної кількостікредиторів (потерпілих осіб), привиконанні таких умов:
Загальнасума безспірних вимог всіх кредиторівабо одного кредитора повинна бути неменше 300 мінімальних заробітних плат.На даний час це — 413 400, 00 грн.;
Строкневиконання страховиком зобов'язань,за пред'явленими вимогами, становитьбільше трьох місяців після завершеннястроку встановленого для їх погашення;
Грошовівимоги до страховика повинні бутипідтверджені судовим рішенням, якенабрало законної сили. Тобто, повиннобути рішення суду про стягнення зістрахової компанії розміру страховоговідшкодування.
Завказаними грошовими вимогами відкритовиконавче провадження. Тобто, є постановавиконавчої служби про відкриттявиконавчого провадження, щодо стягненнязі страхової компанії страховоговідшкодування.
Також за подання досуду заяви про порушення справи пробанкрутство сплачується судовий збірв розмірі 10 мінімальних заробітнихплат, що на сьогодні становить — 12 180,00 грн.
При підтвердженнівищевказаних фактів Господарський судвідкриває провадження про банкрутство.В процесі розгляду судом справи пробанкрутство всі інші кредиторі маютьправо заявити свої вимоги, щодоневиплаченого страхового відшкодування,подавши відповідну заяву та докази досуду.
Для виплати страховоговідшкодування МТСБУ, самого рішеннясуду про визнання страхової компаніїбанкрутом недостатньо, оскількизалишається невстановленим фактнедостатності у страхової компаніїкоштів та майна для виконання зобов'язань,щодо виплати страхового відшкодування.Зазначений факт підтверджуєтьсяліквідаційним балансом який затверджуєтьсясудом при завершенні ліквідаційноїпроцедури.
Таким чином, МТСБУздійснює виплату страхового відшкодуванняпотерпілим особам вимоги яких визнанісудом в провадженні про банкрутство тавнесені в ліквідаційний баланс.
- Неустойка за неповернення майна з оренди: між штрафом та пенею Дмитро Шаповал 13:56
- Стягнення шкоди з закладу освіти та батьків внаслідок пошкодження ока дитині Артур Кір’яков 13:11
- СЗЧ – вихід з ситуації є Сергій Пєтков 10:18
- Декілька ФОП: оптимізація податків чи дроблення бізнесу? Сергій Пагер 09:07
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі Галина Скіпальська вчора о 17:02
- ПРРО як шлях до детенізації бізнесу та збільшення надхожень у бюджет Андрій Сухов вчора о 11:59
- Cпеціальні військові операції – міжнародна політика кремля Сергій Пєтков вчора о 10:18
- 100 днів, які не повернули мир в Україну Дмитро Пульмановський вчора о 10:15
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею Юрій Бабенко 22.04.2025 15:32
- Як енергетичні компанії оптимізують КІК: досвід ЄС та українські реалії Ростислав Никітенко 22.04.2025 11:46
- 4 помилки, які заважають власнику бізнесу побудувати сильну компанію Олександр Висоцький 22.04.2025 10:27
- Где покупать жилую недвижимость и какую? Володимир Стус 21.04.2025 23:53
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям Сергій Пєтков 21.04.2025 19:52
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? Ксенія Оринчак 21.04.2025 16:53
- Компенсація 1,5 млн грн моральної шкоди з рф на користь киянина за "повітряні тривоги" Світлана Приймак 21.04.2025 10:20
- Модель нової індустріалізації України 184
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? 149
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи 138
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище 111
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям 96
-
Казахстан заявив, що видобуватиме стільки нафти, скільки потрібно йому, а не ОПЕК
Бізнес 22531
-
"Останній інгредієнт отруйного коктейлю". У Швейцарії стривожені різким зростанням франка
Фінанси 16713
-
"Я приніс вам мир". Чому зірвались мирні переговори у Лондоні і що далі – сценарії
13899
-
У юристки Панаіотіді пройшов обшук. ЇЇ чоловік Коболєв каже, що вилучили телефони й компʼютер
Бізнес 6724
-
Держборг України у 2025 році вперше перевищить "психологічну" позначку 100% – МВФ
Фінанси 6004